logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Chcete nejlepší cvičení? Hýbejte se jako děti!

Chcete nejlepší cvičení? Hýbejte se jako děti!

Při hledání nejlepšího cvičení, které by doplňovalo běhání, nám Michal Dobiáš (kterého mnozí z vás znají z Trailpointu) doporučil Martina Doležala a jeho Přirozený pohyb, že se nám to bude líbit.

Martina jsem kontaktovala a domluvila si s ním schůzku na neděli. Vyprovodila jsem Miloše na start pražského maratonu a jela do Karlína. V naší oblíbené kavárně Můj šálek kávy zrovna otevírali, bylo 10:00. Když jsme se loučili, lidem kolem nás už voněla ze stolů polévka, já měla hlad jak blázen (šla jsem na oběd až na třídní schůzky po maratonu a Miloš už volal, že doběhl, jde domů a kde že to ještě jsem). Z toho se dá usoudit, že diskuse o přirozeném pohybu byla opravdu zajímavá:-).

Protože se ale trefně říká, že teorie šedivá je a praxe je strom života zelený, pozval nás Martin s parťákem Michalem na ukázkovou hodinu. Z našeho povídání jsem zhruba věděla, o čem to bude, co mě trošku zaskočilo, bylo to, že místo toho, abychom koukali na kluky, jak hezky cvičí a povídají nám o tom, jsme se měli převléknout a cvičit taky. Tak jo, jdeme na to!

Začalo to mírně a vcelku nenáročně zahříváním a protahováním, lebedili jsme si, jak nám to krásně jde a ztratili všechny obavy. Pak se poznenáhlu začaly zprvu tak jednoduché pohyby nějak komplikovat. Koukali jsem střídavě na kluky, na sebe, na své nohy, opisující podivné obrazce ve vzduchu, aby se na zemi složily do ještě podivnějších poloh a snažili se koordinovat pravou a levou nohu s pravou a levou rukou, hlavou a trupem. Začalo nám být teplo.

Když už jsme měli pocit, že se nám nohy, ruce i hlava totálně zamotaly, šli jsme si hrát. Po různých průpravných cvičeních na všech čtyřech (konečně trochu stability!), válení sudů a podobných kratochvílí jsme opět na čtyřech přenášeli společně míček mezi našimi hlavami, přetlačovali se rameny (měla to být spolupráce, ale v našem soutěživém podání to byl spíš boj:-)), pokoušeli se plácnout jeden druhého dlaní po ruce, položené na zemi, smáli se a blbli jako děti. Kluci sice pobaveně protestovali, že až TAK kontaktní to zase být nemá, ale když nás to vážně chytlo!

Byla to ukázka cvičení v systému Primal Move Charge, které budete mít možnost vyzkoušet během našeho běžeckého soustředění v srpnu na Šumavě, protože vám chceme také dopřát radost z pohybu – tedy i jiného, než toho běžeckého:-), a také s kluky chystáme spolupráci v rámci „běžecké" větve Primal Move Sprint, takže se nám to zase všechno hezky poskládá jako mozaika.

Kdo nechce čekat až do srpna a chtěl by být při české premiéře Primal Move, může využít následujícího pozvání:

Primal move poprvé v České republice

Hýbeš se lépe nebo jenom více? Rychleji, silněji ani déle neznamená lépe.

Vzpomeň si na své dětství, bav se v pohybu a hraj si společně s ostatními.

Primal Move – pohybový systém, který Tě nejdříve naučí hýbat se lépe, než Tě pustí k tomu ostatnímu

Nejzábavnější posilovnou je Tvé vlastní tělo!

Semináře Primal Charge v Praze – poznej kouzlo přirozeného pohybu a:

 • objev svoji obratnost
 • získej cestu ke své kloubní pohyblivosti
 • nauč se lépe ovládat svůj pohyb
 • zjisti, jak se zbavit pohybových bolestí
 • vzpomeň si na svou dětskou radost

Kdy: neděle 17.6.2012 10.30-12.30 a 13.00-15.00

Kde: ZŠ Zárubova, Praha

Za kolik: 500 Kč

akce1+1 zdarma: žák Běžecké školy, který sebou přivede dalšího účastníka, bude mít seminář zadarmo!

Více na: www.primalmove.cz

Dana a Miloš foto
 • přečteno: 8522/8309×

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Crosstraining

všechny články Crosstraining

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice97
Více času na sebe12
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

 • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
 • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
 • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
 • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků