logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Chcete nejlepší cvičení? Hýbejte se jako děti!

Chcete nejlepší cvičení? Hýbejte se jako děti!

Při hledání nejlepšího cvičení, které by doplňovalo běhání, nám Michal Dobiáš (kterého mnozí z vás znají z Trailpointu) doporučil Martina Doležala a jeho Přirozený pohyb, že se nám to bude líbit.

Martina jsem kontaktovala a domluvila si s ním schůzku na neděli. Vyprovodila jsem Miloše na start pražského maratonu a jela do Karlína. V naší oblíbené kavárně Můj šálek kávy zrovna otevírali, bylo 10:00. Když jsme se loučili, lidem kolem nás už voněla ze stolů polévka, já měla hlad jak blázen (šla jsem na oběd až na třídní schůzky po maratonu a Miloš už volal, že doběhl, jde domů a kde že to ještě jsem). Z toho se dá usoudit, že diskuse o přirozeném pohybu byla opravdu zajímavá:-).

Protože se ale trefně říká, že teorie šedivá je a praxe je strom života zelený, pozval nás Martin s parťákem Michalem na ukázkovou hodinu. Z našeho povídání jsem zhruba věděla, o čem to bude, co mě trošku zaskočilo, bylo to, že místo toho, abychom koukali na kluky, jak hezky cvičí a povídají nám o tom, jsme se měli převléknout a cvičit taky. Tak jo, jdeme na to!

Začalo to mírně a vcelku nenáročně zahříváním a protahováním, lebedili jsme si, jak nám to krásně jde a ztratili všechny obavy. Pak se poznenáhlu začaly zprvu tak jednoduché pohyby nějak komplikovat. Koukali jsem střídavě na kluky, na sebe, na své nohy, opisující podivné obrazce ve vzduchu, aby se na zemi složily do ještě podivnějších poloh a snažili se koordinovat pravou a levou nohu s pravou a levou rukou, hlavou a trupem. Začalo nám být teplo.

Když už jsme měli pocit, že se nám nohy, ruce i hlava totálně zamotaly, šli jsme si hrát. Po různých průpravných cvičeních na všech čtyřech (konečně trochu stability!), válení sudů a podobných kratochvílí jsme opět na čtyřech přenášeli společně míček mezi našimi hlavami, přetlačovali se rameny (měla to být spolupráce, ale v našem soutěživém podání to byl spíš boj:-)), pokoušeli se plácnout jeden druhého dlaní po ruce, položené na zemi, smáli se a blbli jako děti. Kluci sice pobaveně protestovali, že až TAK kontaktní to zase být nemá, ale když nás to vážně chytlo!

Byla to ukázka cvičení v systému Primal Move Charge, které budete mít možnost vyzkoušet během našeho běžeckého soustředění v srpnu na Šumavě, protože vám chceme také dopřát radost z pohybu – tedy i jiného, než toho běžeckého:-), a také s kluky chystáme spolupráci v rámci „běžecké" větve Primal Move Sprint, takže se nám to zase všechno hezky poskládá jako mozaika.

Kdo nechce čekat až do srpna a chtěl by být při české premiéře Primal Move, může využít následujícího pozvání:

Primal move poprvé v České republice

Hýbeš se lépe nebo jenom více? Rychleji, silněji ani déle neznamená lépe.

Vzpomeň si na své dětství, bav se v pohybu a hraj si společně s ostatními.

Primal Move – pohybový systém, který Tě nejdříve naučí hýbat se lépe, než Tě pustí k tomu ostatnímu

Nejzábavnější posilovnou je Tvé vlastní tělo!

Semináře Primal Charge v Praze – poznej kouzlo přirozeného pohybu a:

 • objev svoji obratnost
 • získej cestu ke své kloubní pohyblivosti
 • nauč se lépe ovládat svůj pohyb
 • zjisti, jak se zbavit pohybových bolestí
 • vzpomeň si na svou dětskou radost

Kdy: neděle 17.6.2012 10.30-12.30 a 13.00-15.00

Kde: ZŠ Zárubova, Praha

Za kolik: 500 Kč

akce1+1 zdarma: žák Běžecké školy, který sebou přivede dalšího účastníka, bude mít seminář zadarmo!

Více na: www.primalmove.cz

Dana a Miloš foto
 • přečteno: 12917/12467×

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Crosstraining

všechny články Crosstraining

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
 • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
 • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
 • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků