logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vodiči na Mattoni ½Maratonu Olomouc

Vodiči na Mattoni  ½Maratonu Olomouc

Na letošním Mattoni ½Maratonu Olomouc se bohužel představí jen čtyři vodiči. Dílem je to tím, že závodů pořádaných Run Czech.com je stále víc, dílem tím, že pokračují v rychlém sledu za sebou, dílem tím, že Olomouc je pro ty, co většinou jako vodiči běhají, „trošku“ z ruky a dílem tím, že mám závazky, které musím plnit jinde.

Z výše uvedeného důvodu proto poběží vodiči na časy, kde je jich nejvíce třeba – a to na 1:40, 1:50, 2:00 a 2:10 hod, přičemž na každý čas poběží jeden, zato však již velmi zkušený, vodič.

Vodiči poběží na oficiální čas, to znamená na čas určený výstřelem startéra.

K čemu vám může být vodič dobrý

Vodiče je dobré se držet zejména v počátku závodu, hlavně pokud si sami nejste jistí, že trefíte tempo. Tedy, že začátek nepřepálíte, to, že by někdo vyběhl příliš pomalu, se prakticky nestává.

Vodič běží na stanovený čas a měl by běžet rovnoměrně. Pokud v průběhu závodu zjistíte, že jste na tom lépe, než jste očekávali, můžete vodiči odběhnout, nebojte se, on se na vás za to zlobit nebude. S odběhnutím ale raději vydržte až do druhé půlky závodu. Ono i 15 kilometrů dokáže být zpropadeně dlouhých.

Sraz s vodiči – Horní náměstí u McDonald

Sraz s vodiči bude na Horním náměstí u prodejny McDonald v 18:15.

Vaši vodiči na Mattoni ½Maratonu Olomouc

vodič 1:40
Vodič běžící na čas 1:40

Michal Vítů

Michal Vítů

Michal poběží letos jako vodič v Olomouci již potřetí, jediný se tedy v této funkci zúčastní všech ročníků, tím pádem se dá předpokládat, že se v Olomouci již velmi dobře vyzná, takže na jeho odhad tempa se můžete naprosto spolehnout. Pokud tedy chcete atakovat čas 1:40, tak rozhodně neváhejte, zda máte běžet sami nebo s vodičem a zvolte variantu číslo 2. Pokud na to skutečně máte, tak to bude tutovka.

vodič 1:50
Vodič běžící na čas 1:50

Roman Novotný

Roman Novotný

Roman si vloni v Olomouci povodil i Keňany, takže si můžete být víc než 100% jistí, že vás do cíle za 1:50 hod dovede zcela jistě. I tady je to sázka na jistotu.

vodič 2:00
Vodič běžící na čas 2:00

Martin Ševčík

Martin Ševčík

Martin si zdařile povodil své ovečky na Kbelské 10 a na Hevis ½Maratonu Praha, v Českých Budějovicích a teď se chystá coby rodák ze Zlína na ty olomoucké. Tak uvidíme, jestli mu blízkost domova nezamotá hlavu:). V Budějovicích prý dělal na každé občerstvovačce z přemíry energie a pro pobavení obsluhy kliky, ale možná že to byl jen dobře maskovaný pokus, jak natrénovat na triatlon (ten kraul mu prý stále ještě moc nejde, a tak hledá příležitost, jak se v něm zdokonalit, sotva ucítí nějakou vodu v blízkosti).

vodič 2:10
Vodič běžící na čas 2:10

Jan Holíček

Jan Holíček

Jan Holíček kromě toho, že vám poslouží jako vodič na čas 2:10 hod, vede již déle než půl roku Běžecký kroužek Běžecké školy v Olomouci, takže se s ním můžete rovnou domluvit, kdy a kam máte chodit s tímto kroužkem běhat. Kromě toho nabízí všem, kteří by postrádali při vlastním běhu dostatek vlastních endorfinů, tak on že jich bude mít určitě dost a dost, takže vám nechá klidně i sosnout.

Takže ať se vám v té Olomouci běží co nejlépe a snad za rok už to vyjde, že si vás tam povodím i já!

Miloš Škorpil foto
Vodiči na Mattoni  ½Maratonu Olomouc

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (12 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

tomaz | 3. 7. 2012 14.35 hod. | 193.179.186.xx
Aby to nevypadalo, že si jen stěžuju, tak práce vodičů si moc vážím, to zas rozdodně ano.

tomaz | 3. 7. 2012 14.33 hod. | 193.179.186.xx
sice trochu opožděně, ale možná by nebyla špatná zpětná vazba: takže co se týká vodiče na 1:40 přepaluje, podle mě, začátky. Loni jsem běžel na lehce přes 1:40 a vodič se skupinkou se kolem mě přehnal (startoval později) už někde za 2km tempem, že mě to překvapilo. Ale budiž.
Letos jsem vodiče využil – první cca 3km tempo cca 4:30, taxe půlka na 1:40 dle mě nerozbíhá... Nebo už neplatí, že se rozbíháme tempem pomalejším než je závodní? Dva běžci které jsme potkali po ani ne 1,5km se divili co tam děláme a pronesli něco, jako že budeme mít hezký čas kolem 1:30... I kamarád, když viděl po závodě moje mezičasy, tak první co prohlásil: tys přepálil první pětku!
S vodičem jsem vydržel cca do 15km(v cíli za 1:42). Možná jsem na to jen neměl, nevím. Ale příště se určitě budu raděj držet pravidla, že začátek má být volnější a zda využiju vodiče si dost rozmyslím.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků