logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vodiči na Mattoni ½Maratonu Olomouc

Vodiči na Mattoni  ½Maratonu Olomouc

Na letošním Mattoni ½Maratonu Olomouc se bohužel představí jen čtyři vodiči. Dílem je to tím, že závodů pořádaných Run Czech.com je stále víc, dílem tím, že pokračují v rychlém sledu za sebou, dílem tím, že Olomouc je pro ty, co většinou jako vodiči běhají, „trošku“ z ruky a dílem tím, že mám závazky, které musím plnit jinde.

Z výše uvedeného důvodu proto poběží vodiči na časy, kde je jich nejvíce třeba – a to na 1:40, 1:50, 2:00 a 2:10 hod, přičemž na každý čas poběží jeden, zato však již velmi zkušený, vodič.

Vodiči poběží na oficiální čas, to znamená na čas určený výstřelem startéra.

K čemu vám může být vodič dobrý

Vodiče je dobré se držet zejména v počátku závodu, hlavně pokud si sami nejste jistí, že trefíte tempo. Tedy, že začátek nepřepálíte, to, že by někdo vyběhl příliš pomalu, se prakticky nestává.

Vodič běží na stanovený čas a měl by běžet rovnoměrně. Pokud v průběhu závodu zjistíte, že jste na tom lépe, než jste očekávali, můžete vodiči odběhnout, nebojte se, on se na vás za to zlobit nebude. S odběhnutím ale raději vydržte až do druhé půlky závodu. Ono i 15 kilometrů dokáže být zpropadeně dlouhých.

Sraz s vodiči – Horní náměstí u McDonald

Sraz s vodiči bude na Horním náměstí u prodejny McDonald v 18:15.

Vaši vodiči na Mattoni ½Maratonu Olomouc

vodič 1:40
Vodič běžící na čas 1:40

Michal Vítů

Michal Vítů

Michal poběží letos jako vodič v Olomouci již potřetí, jediný se tedy v této funkci zúčastní všech ročníků, tím pádem se dá předpokládat, že se v Olomouci již velmi dobře vyzná, takže na jeho odhad tempa se můžete naprosto spolehnout. Pokud tedy chcete atakovat čas 1:40, tak rozhodně neváhejte, zda máte běžet sami nebo s vodičem a zvolte variantu číslo 2. Pokud na to skutečně máte, tak to bude tutovka.

vodič 1:50
Vodič běžící na čas 1:50

Roman Novotný

Roman Novotný

Roman si vloni v Olomouci povodil i Keňany, takže si můžete být víc než 100% jistí, že vás do cíle za 1:50 hod dovede zcela jistě. I tady je to sázka na jistotu.

vodič 2:00
Vodič běžící na čas 2:00

Martin Ševčík

Martin Ševčík

Martin si zdařile povodil své ovečky na Kbelské 10 a na Hevis ½Maratonu Praha, v Českých Budějovicích a teď se chystá coby rodák ze Zlína na ty olomoucké. Tak uvidíme, jestli mu blízkost domova nezamotá hlavu:). V Budějovicích prý dělal na každé občerstvovačce z přemíry energie a pro pobavení obsluhy kliky, ale možná že to byl jen dobře maskovaný pokus, jak natrénovat na triatlon (ten kraul mu prý stále ještě moc nejde, a tak hledá příležitost, jak se v něm zdokonalit, sotva ucítí nějakou vodu v blízkosti).

vodič 2:10
Vodič běžící na čas 2:10

Jan Holíček

Jan Holíček

Jan Holíček kromě toho, že vám poslouží jako vodič na čas 2:10 hod, vede již déle než půl roku Běžecký kroužek Běžecké školy v Olomouci, takže se s ním můžete rovnou domluvit, kdy a kam máte chodit s tímto kroužkem běhat. Kromě toho nabízí všem, kteří by postrádali při vlastním běhu dostatek vlastních endorfinů, tak on že jich bude mít určitě dost a dost, takže vám nechá klidně i sosnout.

Takže ať se vám v té Olomouci běží co nejlépe a snad za rok už to vyjde, že si vás tam povodím i já!

Miloš Škorpil foto
Vodiči na Mattoni  ½Maratonu Olomouc

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (12 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

tomaz | 3. 7. 2012 14.35 hod. | 193.179.186.xx
Aby to nevypadalo, že si jen stěžuju, tak práce vodičů si moc vážím, to zas rozdodně ano.

tomaz | 3. 7. 2012 14.33 hod. | 193.179.186.xx
sice trochu opožděně, ale možná by nebyla špatná zpětná vazba: takže co se týká vodiče na 1:40 přepaluje, podle mě, začátky. Loni jsem běžel na lehce přes 1:40 a vodič se skupinkou se kolem mě přehnal (startoval později) už někde za 2km tempem, že mě to překvapilo. Ale budiž.
Letos jsem vodiče využil – první cca 3km tempo cca 4:30, taxe půlka na 1:40 dle mě nerozbíhá... Nebo už neplatí, že se rozbíháme tempem pomalejším než je závodní? Dva běžci které jsme potkali po ani ne 1,5km se divili co tam děláme a pronesli něco, jako že budeme mít hezký čas kolem 1:30... I kamarád, když viděl po závodě moje mezičasy, tak první co prohlásil: tys přepálil první pětku!
S vodičem jsem vydržel cca do 15km(v cíli za 1:42). Možná jsem na to jen neměl, nevím. Ale příště se určitě budu raděj držet pravidla, že začátek má být volnější a zda využiju vodiče si dost rozmyslím.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice103
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou34

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků