logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

1000 mil Adventure – když mušince vedou naše kroky

1000 mil Adventure – když mušince vedou naše kroky

Dnešní malé zaváhání způsobila moucha, která pokálela displej mého displeje tak šikovně, že trefila nejen barvu, kterou se mi zobrazuje trasa, ale i křižovatku, takže jsem chvíli uháněl po muší trase. Podělaný mouchy!

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Druhý den
  1. Kudla do zad
  2. Cesta hnusná a hnusnější
  3. Milošův „energygel“,
 2. Den třetí
  1. 14:30
  2. 15:30

Ale těžko říci, jak budou po noční bouřce, která ještě nepřestala, vypadat cesty.

Druhý den

Včera v noci (první noc) se počasí umoudřilo a tak nám nadělilo, až na malou výjimku, příjemný den. Na nocleh se mi podařilo najít velký prázdný seník a tak v něm ležely jen dva balíky. Já a ještě jeden závodník, který mě v noci dojel. Seník neměl stěny, ale aspoň jsme spali v suchu.

Ráno v půl 6 už jsem byl na cestě. Po 10 kilometrech se nás několik sešlo u pekárny, pak pro vodu v zapoměnce a nakonec v cukrárně na kafe. Pak už jel každý svým tempem dál.

Vašek na Klínovci

Kudla do zad

Ráno jsem si liboval – 10 kilometrů podél potoka, tedy klesání, jenomže pak přišla kudla do zad. Žádný kilometr není zadarmo. Následoval zhruba pětikilometrový úsek takovým stoupáním a terénem, že mi trvalo asi 2 hodiny, než jsem se z toho vymotal. Na konci toho všeho bylo asi 20% klesání. Noha na stupátku byla 20 cm v bahně. Prostě bahenní lázně.

Cesta hnusná a hnusnější

Cesta na Klínovec se řídila podle hesla: „Proč jet po hnusné cestě (kořeny, balvany), když můžeme jet po ještě hnusnější (díry, pařezy, padlé stromy) – a to vedly souběžně ke stejné asfaltce!

zátiší s koloběžkou

Milošův „energygel“,

V Kovářské jsem dal oběd – Milošův „energygel“, pivo a kafe. Já si dal pro jistotu dvě piva a dvojité presso. Jednak to i na mě funguje a jednak, protože málo snesu. Alkohol ve mně odboural všechny pochybnosti. Mám úkol, tak dřu.

Cesta dál pak probíhala dobře až na Horu sv. Šebestiana. Na nebi se začaly dít neuvěřitelné věci a já nestihl utéct silné bouři. Kroupy mi bušily do přilby a během půl minuty jsem byl promoklý až na kost. Neexistuje špatné počasí, ale… Houbelec, málem jsem ohluchnul po hromu, který mi prásknul někde nad hlavou a já mám v ruce hromosvod jak bejk (ocelovou koloběžku).

stále vpřed

Měl jsem pak strach, kterej jsem zahnal až druhou várkou polívky v teplém penzionu. Jsou tu i tři kolaři. Úplně jsem zapomněl na únavu a jel 2 kilometry jak při časovce. Dneska jsem ujel 100 km přesně. Půjde-li to tak dál, jsem do úterka v cíli 500 mil. Táhnou mi achilovky, ale to je při takovém nájezdu normální a vím, jak jim při jízdě ulevit. Krizi jsem nepocítil. Tempo mám na pohodu. Zítra bych měl dojet na Sněžník.

Den třetí

14:30

S jedním kotrmelcem přes řídítka, poté co si mi přední kolo zapíchlo až do půli brašen do bláta., jsem dnes zdolal zatím 60 kilometrů. Naštěstí jsem přistál do měkkého – do bláta. Po nebi se blíží něco, připomínající to, co se na mou hlavu sneslo včera večer. Dávám si oběd.

15:30

Začalo pršet. K obědu jsem dal plněné knedlíky a pivo, mám pěkně těžké nohy, kafe dám až na Cínovci (cca za 10 kilometrů).

Další zprávy z 1000 mil Adventure si můžete přečíst zde

Václav Jun foto
 • přečteno: 9281/9140×, 1 komentář
1000 mil Adventure – když mušince vedou naše kroky 1000 mil Adventure – když mušince vedou naše kroky 1000 mil Adventure – když mušince vedou naše kroky

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (7 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

1bubobubo | 3. 7. 2012 19.39 hod. | 82.150.185.xxx
Jedeš pěkně, drž se!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Crosstraining

všechny články Crosstraining

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví36
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice93
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou30

kde se diskutuje

 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
 • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
 • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
 • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
 • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků