logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

1000 mil Adventure – když mušince vedou naše kroky

1000 mil Adventure – když mušince vedou naše kroky

Dnešní malé zaváhání způsobila moucha, která pokálela displej mého displeje tak šikovně, že trefila nejen barvu, kterou se mi zobrazuje trasa, ale i křižovatku, takže jsem chvíli uháněl po muší trase. Podělaný mouchy!

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Druhý den
  1. Kudla do zad
  2. Cesta hnusná a hnusnější
  3. Milošův „energygel“,
 2. Den třetí
  1. 14:30
  2. 15:30

Ale těžko říci, jak budou po noční bouřce, která ještě nepřestala, vypadat cesty.

Druhý den

Včera v noci (první noc) se počasí umoudřilo a tak nám nadělilo, až na malou výjimku, příjemný den. Na nocleh se mi podařilo najít velký prázdný seník a tak v něm ležely jen dva balíky. Já a ještě jeden závodník, který mě v noci dojel. Seník neměl stěny, ale aspoň jsme spali v suchu.

Ráno v půl 6 už jsem byl na cestě. Po 10 kilometrech se nás několik sešlo u pekárny, pak pro vodu v zapoměnce a nakonec v cukrárně na kafe. Pak už jel každý svým tempem dál.

Vašek na Klínovci

Kudla do zad

Ráno jsem si liboval – 10 kilometrů podél potoka, tedy klesání, jenomže pak přišla kudla do zad. Žádný kilometr není zadarmo. Následoval zhruba pětikilometrový úsek takovým stoupáním a terénem, že mi trvalo asi 2 hodiny, než jsem se z toho vymotal. Na konci toho všeho bylo asi 20% klesání. Noha na stupátku byla 20 cm v bahně. Prostě bahenní lázně.

Cesta hnusná a hnusnější

Cesta na Klínovec se řídila podle hesla: „Proč jet po hnusné cestě (kořeny, balvany), když můžeme jet po ještě hnusnější (díry, pařezy, padlé stromy) – a to vedly souběžně ke stejné asfaltce!

zátiší s koloběžkou

Milošův „energygel“,

V Kovářské jsem dal oběd – Milošův „energygel“, pivo a kafe. Já si dal pro jistotu dvě piva a dvojité presso. Jednak to i na mě funguje a jednak, protože málo snesu. Alkohol ve mně odboural všechny pochybnosti. Mám úkol, tak dřu.

Cesta dál pak probíhala dobře až na Horu sv. Šebestiana. Na nebi se začaly dít neuvěřitelné věci a já nestihl utéct silné bouři. Kroupy mi bušily do přilby a během půl minuty jsem byl promoklý až na kost. Neexistuje špatné počasí, ale… Houbelec, málem jsem ohluchnul po hromu, který mi prásknul někde nad hlavou a já mám v ruce hromosvod jak bejk (ocelovou koloběžku).

stále vpřed

Měl jsem pak strach, kterej jsem zahnal až druhou várkou polívky v teplém penzionu. Jsou tu i tři kolaři. Úplně jsem zapomněl na únavu a jel 2 kilometry jak při časovce. Dneska jsem ujel 100 km přesně. Půjde-li to tak dál, jsem do úterka v cíli 500 mil. Táhnou mi achilovky, ale to je při takovém nájezdu normální a vím, jak jim při jízdě ulevit. Krizi jsem nepocítil. Tempo mám na pohodu. Zítra bych měl dojet na Sněžník.

Den třetí

14:30

S jedním kotrmelcem přes řídítka, poté co si mi přední kolo zapíchlo až do půli brašen do bláta., jsem dnes zdolal zatím 60 kilometrů. Naštěstí jsem přistál do měkkého – do bláta. Po nebi se blíží něco, připomínající to, co se na mou hlavu sneslo včera večer. Dávám si oběd.

15:30

Začalo pršet. K obědu jsem dal plněné knedlíky a pivo, mám pěkně těžké nohy, kafe dám až na Cínovci (cca za 10 kilometrů).

Další zprávy z 1000 mil Adventure si můžete přečíst zde

Václav Jun foto
 • přečteno: 8389/8246×, 1 komentář
1000 mil Adventure – když mušince vedou naše kroky 1000 mil Adventure – když mušince vedou naše kroky 1000 mil Adventure – když mušince vedou naše kroky

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (7 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

1bubobubo | 3. 7. 2012 19.39 hod. | 82.150.185.xxx
Jedeš pěkně, drž se!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Crosstraining

všechny články Crosstraining

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano126
Ne37

kde se diskutuje

 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Martino, to v kterém ročním období s plněním plánu začneš, není důležité. Chladna a zimy se však…»
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ráda bych se zeptala, zda se nějak odrazí na plánu pro začátečníka když chce začít na jaře nebo…»
 • Jedenácté pravidlo běhu. NA BĚH SE OBLÉKEJ PODLE POČASÍ A TOHO, CO POBĚŽÍŠ! : Kamile, v teplotách nad nulou už se šálou přes pusu? »
 • Pět zlatých pravidel zdravých nohou : Jsou nějaká doporučení i ohledně péče o chodidla a ztvrdlou mozolnatou kůži? »
 • Pohyb – nejlepší lék na hyperaktivitu dětí : tak mě přesně řekla včera moje dcera když sem sní chtěl opakovat angličtinu " tati já chci…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků