logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Šumavské soustředění Běžecké školy, kde se budeme soustředit na to podstatné, aneb návrat ke kořenům

Šumavské soustředění Běžecké školy, kde se budeme soustředit na to podstatné, aneb návrat ke kořenům

Již dlouho si píšete o možnost přihlásit se na třetí týdenní soustředění Běžecké školy v Srní -Mechově. Na Šumavě u Ondry Uhra budeme již potřetí, ale znovu jako poprvé, neboť to bude zase úplně jiné. Nachystali jsme pro vás skoro na každý den nějaké překvapení – nějakého hosta, který vás něco naučí nebo vás něčím obohatí.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Běžecká škola Miloše Škorpila a Penzion Mechovský dvorec pro vás připravily:
 2. Program
 3. Ubytování
  1. Důležitá poznámka pro dvojice
 4. Přihlášky
 5. Nač se můžete těšit

Běžecká škola Miloše Škorpila a Penzion Mechovský dvorec pro vás připravily:

Co: Běžecký týden v srdci Šumavy
Kdy: 24. – 31. srpna 2012 (od pátku do pátku)
Kde: Šumava, Srní – Mechov, penzion Mechovský dvorec

Jak už jsme avizovali dopředu, bude to i o návratu ke kořenům, tedy budeme se co nejvíce vyhýbat rovným a širokým cestám a budeme se snažit běhat co nejvíce na cestách, které nejsou pro běhání moc obvyklé. Určitě vám o tom řekne své i jeden z našich hostů Vašek Jun, jehož úspěšnou cestu na letošních 1000 mil Adventure jste mohli posledních 10 dní sledovat.

Kromě hostů se budou moci účastníci těšit na mé čerstvé zážitky ze závodu Leadville Trail 100 Run, který absolvuji jen šest, respektive 5 dní před tím, než se v Mechově společně sejdeme.

Program

 • každodenní trail po ráji šumavském – v překladu to znamená, že vás povodím místy, kde jsem dosud nebyl a není vyloučen ani „občasný" brod (čti překonávání) vodních toků
 • každý den se naučíme několik nových cviků, kterými posílíme své tělo a možná se staneme i pružnějšími
 • popovídáme si se sportovními psycholožkami, které vás však dokáží vyladit i pro život
 • budete si moci vyzkoušet a dozvědět se vše o běžecké novince na českém trhu – obuv Newton, která spatřila světlo světa v Coloradu a která vás bez přehánění donutí běhat stylově dobře, samozřejmě jen za předpokladu, že v ní budete běhat
 • budete si moci nejen poslechnout Vaška Juna o tom, jak zdolával se svou koloběžkou nástrahy trati na 1000 mil Adventure, ale budete si moci jízdu na stejné koloběžce i vyzkoušet – a nejen vyzkoušet, budete se moci na ní moci zajezdit opravdu dosyta, neboť si uděláme výlet na Modravu, pak podél Vydry na Antýgl, k Turnerově chatě a odtud po kamenech a kořenech zpět do Srní
 • kromě každodenních cvičení nás přijedou něco nového naučit Martin s Michalem, opravdové cvičení, při němž se vrátíme ke kořenům. Kořenům svého života (návrat do dětství), ale i ke kořenům člověka.

Tohle pořád ještě není všechno, co máme pro vás nachystáno, ale i kdyby se další překvapení nepodařilo dotáhnout do konce, jsem si jistý, že i toto nám zabere tolik času, že nebude kdy spát.

Ubytování

Ubytováni budeme v typické šumavské chalupě se vším nezbytným komfortem (koupelna a WC na každém pokoji, bar, malá posilovna, velká zahrada s ohništěm, uzamykatelný domek na kola, připojení přes Wi-Fi, a mnoho dalšího)

Důležitá poznámka pro dvojice

Jelikož ubytovací kapacity penzionu jsou omezené a chceme dát možnost užít si ten týden s námi co největšímu počtu zájemců, tak budou ryze dámské a pánské pokoje. Takže přijedete-li ve dvojici, budete muset ten týden vydržet spát v dámské či pánské společnosti a na společnou noc se těšit, až se vrátíte zase domů.

Výše napsané ohledně ubytování se týká jen těch, kteří přijedou na celý týden. V omezeném množství budou moci přijet i ti, kteří se nemohou uvolnit na celý pobyt, ti však budou muset vzít zavděk ubytováním ve velkém pokoji v chatě pár kroků od penzionu, kde budeme spát i já s Danou.

Celková cena za týdenní pobyt pro jednu osobu činí 5.500,- Kč

(cena zahrnuje ubytování ve třílůžkových pokojích s polopenzí, odborné vedení a konzultace známého trenéra Miloše Škorpila při bězích i v ostatním čase, program hostů, spoustu legrace, zábavy a samozřejmě sportu)

Přihlášky

Přihlášky směřujte na Ondra Uher email: sumava-mechov@seznam.cz

Penzion Mechovský dvorec

Nač se můžete těšit

Pro naladění se a přichystání na to, co na soustředění můžete očekávat, se můžete podívat na ohlasy z toho, jak to probíhalo vloni a předloni

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Michal Vítů | 12. 7. 2012 15.13 hod. | 85.161.172.xx
Náhodou, já nevím, co pořád máte. Vždyť přece mazat talíř kvůli prvním dvanácti knedlíkům je hřích. A Ondra to dobře ví.

Myšák | 11. 7. 2012 15.44 hod. | 15.195.185.xxx
No počkej, Velká porce, to aby rovnou přiobjednali ty borůvkové knedlíky :-D

Velká porce | 11. 7. 2012 10.31 hod. | 31.186.187.x
Uuuuž jsem přihlášená :-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
 • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
 • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
 • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků