logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Etika, politika, prachy

Etika, politika, prachy

Znát jiné je moudrost. Znát sama sebe je osvícení. Lao-c´

Když si připomeneme své základní hodnoty, tendence podvádět klesá.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Čím to je, že peníze řídí chod Světa?
  2. Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci

Svět je v bodě, kdy získává navrch Lao-ceho: „Znát sama sebe je osvícení“, což pro mnohé bude znamenat, aby si připomněli své základní hodnoty. Bohužel pro Svět, ještě spousta lidí nepochopila, že: „Peníze nejsou ten správný nástroj k řízení běhu jejich života a tím méně života nás ostatních“.

Čím to je, že peníze řídí chod Světa?

Nejspíš tím, že ti, co je mají, je používají k tomu, aby ti ostatní měli pocit, že „Bez peněz nikam nelez!“, přitom není nic lehčího, než se přesvědčit, že k největším zážitkům, nejskvělejším prožitkům, nejvyššímu poznání, člověku nepomůžou peníze, ale pouze a jedině ten okamžik, kdy je plně v TOM.

Kdy jste plně TADY a TEĎ, a toho penězi nikdy nelze dosáhnout, s penězi jste vždy VEDLE. Jistě, mnohý namítne, že bez peněz by nikdy nemohl navštívit exotické země, kde mohl zhlédnout život v té nejryzejší podobě. Souhlas. Tedy souhlas, že bez návštěvy této země by ten zážitek patrně neučinil, ale jen proto, že jej v životě nenapadlo, že podobné lze zřít i doma. Chcete důkaz? Tak schválně, kde byla pořízena tato fotografie?

Tanzánie?

Nejsme tak bohatí, abychom si kupovali levné věci

Ve světle událostí na naší politické scéně, ovlivňování veřejných zakázek ve prospěch kohokoli, mě napadla taková „hříšná“ myšlenka: „Není tak trošku na hlavu, že veřejné peníze putují na konta těch, kteří nám nabízejí největší šunty?“ Jak jsem k této myšlence dospěl? Jednoduše. Stačí si jen uvědomit, co je ve většině případů hlavním kritériem výběru té či oné zakázky.

Prachy! Tedy částka, za níž nám dotyční tu zakázku dodají. Jistě, jsou tam i technická a další kritéria, která dodavatel zakázky musí garantovat a „měl“ by i dodržet, ale i tak tím nejdůležitějším zůstává, kolik za to bude chtít. Takže v tomto duchu si vybereme tu finančně nejvýhodnější, pohříchu většinou nejlevnější, zakázku. Pak se nestačíme divit, cože jsme to koupili za Made in Šmejd, viz poslední případ s registračním systémem osobních vozidel. Přitom jsme ho zaplatili všichni a teď na něj doplácí všichni ti, kdo potřebují své osobní vozidlo právě zaregistrovat. Moje otázka zní: „Kdo zaplatí těm lidem, co teď čekají, většinou zcela zbytečně, ve frontách na zaregistrování svého vozidla, ten ztracený čas? Stát, který si ten šunt vybral? Dodavatel?“ NIKDO, v horším případě ale opět my všichni.

Nabízí se řešení a to zní: V prvním kole výběrových řízení neudávat cenu zakázky, jen chtít na těch, kteří mají pocit, že jsou schopní dodat nám dílo, které bude sloužit všem a to ve smyslu zadání, aby nám předložili zpracovaný jejich návrh řešení. Vybrat ty návrhy, co nejvíce odpovídají našim představám a pak se teprve začít bavit o penězích.

Že to bude trvat dlouho, než se dohodneme? No a co? Určitě to nebude trvat déle než dnes, kdy se něco vybere a když se to zprovozní, tak se to hned po… a léta trvá, než se to uvede do stavu, který jakžtakž vyhovuje, tedy někdy! Neptejte se, na co se pak vyšplhá ta „nejnižší“ cena. No a vrcholem všeho je, že nás pak naši vyslanci „učí“ politické etice a hygieně. Tedy ukazují nám, jak se vzájemně koupat, abychom byli čistí. Komu pak máme věřit ve sporu ministr – policejní prezident? Tomu, kdo říká, že volal kvůli nákupům nových vozů Passat, nebo tomu, který mluví o tom, že mu vyhrožoval a urážel ho tím, že jeho sbor je stádo prasat?

A víte co, než se pánové nahoře dohodnou, půjdeme se proběhnout. Že jo?

Miloš Škorpil foto
Etika, politika, prachy

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas82
Asics109
Brooks16
Inov-847
Icebug5
Hoka One19
Mizuno49
Newton3
NB21
Nike48
Salming315
Salomon36
Scott2
Vibram Fivefingers6
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce43
Běhám bos, bot netřeba12
ON6

kde se diskutuje

  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Katko držím palce a těším se na zprávy, jak to jde. »
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den, pane Škorpile, moc děkuji za tréninkový plán, pokusím se ho bezezbytku dodržet:-). Pak…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků