logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Zůstaň motivovaná!

Zůstaň motivovaná!

Když začínáš s během, tvá motivace je ohromná. Chceš zhubnout, vsadila ses s kamarády, líbí se ti běžecké oblečky tvé kolegyně… Ať je tvá prvotní motivace jakákoli, může se stát, že časem začne její křivka kolísat, nebo dokonce klesat až pod bod mrazu. Co s tím?

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. 1. Najdi si běžeckého partnera!
 2. 2. Nasaď hudbu!
 3. 3. Zeptej se na radu odborníka!
 4. 4. Plánuj si své běžecké trasy!
 5. 5. Přihlas se na závod!

1. Najdi si běžeckého partnera!

Jestliže si netroufáš přihlásit se do nějakého běžeckého oddílu, případně Běžeckého kroužku, můžeš se zeptat kamaráda nebo kamarádky, jestli by neběhali s tebou. Tvůj tréninkový partner by měl mít zhruba stejnou úroveň zdatnosti jako ty. Pokud můžeš, vyber si někoho, kdo do společných tréninků vnese hodně entusiasmu a nadšení, kdo tě ale zároveň nekompromisně „vykope" ven, když se ti zrovna nebude chtít.

Naplánujte si termín tréninku jako všechny ostatní termíny dopředu, tak aby vám vyhovoval oběma, a taky si rovnou řekněte, jaký druh tréninku to bude, aby pak ten druhý, co ho nevymyslel, nebyl (nepříjemně) překvapen.

2. Nasaď hudbu!

Všichni víme, že poslech hlasité hudby ve sluchátkách v tvých uších s sebou může přinést určitá rizika. Když si ale sluchátka nasadíš v bezpečném prostředí, jako např. na běžeckém pásu ve fitku, nebo v přehledném parku, může ti dobře zvolená hudba neskutečně pomoci. Vědci zjistili, že hudba snižuje pocit námahy a tvůj trénink se ti rázem nebude zdát tak těžký.

3. Zeptej se na radu odborníka!

Najdi si trenéra nebo se přihlas na běžecké soustředění. V obou případech zapracuješ na technice, trenér odhalí tvá slabá místa, pomůže ti odstranit nedostatky a sestaví ti tréninkový plán, který bude zohledňovat tvé možnosti, cíle a schopnosti. Jestliže si na to netroufáš, můžeš využít „technických pomocníků“, sporttesterů, kteří ti v tvém boji pomohou – budou tě hlídat, jestli běháš v té správné „ zóně“, budou tě popohánět k rychlejšímu tempu, když zpomalíš pod nastavenou hranici, a naopak tě pochválí, když splníš tréninkový cíl.

4. Plánuj si své běžecké trasy!

Při plánování svých běžeckých tras můžeš zohlednit všechna svá speciální přání – např. jestli chceš při svých trénincích vidět i něco zajímavého, např. hrad, zříceninu, vodní plochu…, nebo zda si ráda zajdeš po tréninku s přáteli na kávičku, nebo bys ráda svůj trénink ozvláštnila něčím speciálním (např. integrovaným cvičením, při kterém použiješ nářadí pod širým nebem) – možností, jak si připravit zajímavou tréninkovou trasu, je nepřeberně. Samozřejmě můžeš také měnit podklad, po kterém budeš běhat – jednou po silnici, jednou po cestičkách v parku, pak zase po louce, v lese… Dalším novým vjemem může být výměna bot – když místo svých klasických běžeckých bot použiješ na nějaký kratší výběh např. pětiprstky nebo minimalistické boty.

5. Přihlas se na závod!

Třeba zrovna závod We run Prague může být tou správnou motivací! Nic nemotivuje víc, než když jsi přihlášená na závod a každý tvůj další trénink ti pomáhá přiblížit se svému cíli. Je dobré začít s nějakým kratším závodem, třeba na 5 km, než přijde tvůj „Den D“, aby sis to vyzkoušela „nanečisto“, zjistila, co ti při závodě pomohlo, co naopak příště vynecháš nebo uděláš jinak.

Dámský běžecký klub

Připraveno ve spolupráci s Dámským běžeckým klubem

Dana a Miloš foto
 • přečteno: 9118/8961×

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (5 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice97
Více času na sebe12
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

 • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
 • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
 • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
 • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků