logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Londýn žije po barech, pubech a Ivanou

Londýn žije po barech, pubech a Ivanou

Chvíli poté, co jsme se vznesli nad Prahu, jsme už přistávali na letišti Stansted. Do Londýna je to odtud asi 40 kilometrů. Vysoukali jsme se z letadla, prošli jsme kontrolou a byli vpuštěni na britskou půdu. Při čekání na Tomáše kolem nás prošli dva těžcí ozbrojenci se samopaly. Olympiáda nás přivítala.

Upřímně, olympiádu jsem cítil víc u nás, než tady. Tedy dokud jsme nedorazili do našeho dočasného sídla, kam za námi přijela i Ivana a odkud jsme po chvíli vyrazili na cestu do Českého olympijského domu, kde to žije olympiádou naplno.

Ondřej SynekPřijeli jsme v pravý čas, v ten nejvhodnější vhodný čas – na schůzku s Ondřejem Synkem, který zde vybojoval druhou medaili pro Českou republiku, a to opět stříbrnou. Bylo to opravdu velkolepé přivítání a jako odměnu dostal obřího Maca. Mezi tím jsme po očku sledovali závod žen na 10 kilometrů s famózním nástupem Dibabaové.

Diabaová

Když jsem v úvodu napsal, že Londýn žije po barech a pubech, myslel jsem tím, že běžného Londýňana se olympiáda moc netýká, zřejmě je to tím, že lidé zde žijí víc sami sebou, svými problémy, svými starostmi, než by se starali o to, co se děje na sportovištích, ale třeba nás zítra přesvědčí, že to není pravda a olympiáda je jejich.

Londýnské bary v noci žijíNaše je rozhodně Ivana, na kterou jsme se moc těšili. Zatím vypadá docela klidně, i když uvnitř ní to vře. Ráno absolvovala poslední – už jen regenerační – běh. Po setkání s námi spěchala na poslední masáž před svým životním startem. V 5 hodin si v olympijském domě stanovíme s dobrovolníky taktiku, jak Ivanu povzbuzovat na trati, aby se na ní necítila ani chvilku sama, protože jestli Londýňané olympiádou nežijí, tak Češi tady drží basu a za své vyslance na kolbištích jsou ochotni dýchat a vypustit duši.

Tak ještě 26 hodin a pak se tu rozezvučí na každém kroku: Ivano běž…

Miloš Škorpil foto
Londýn žije po barech, pubech a Ivanou Londýn žije po barech, pubech a Ivanou Londýn žije po barech, pubech a Ivanou

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (15 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Ivan Sýkora | 5. 8. 2012 8.08 hod. | 80.87.209.xx
Ahoj Miloš, práve som sa vrátil z Londýna a myslím, že budeš v príjemnom šoku, čo predvedú nielen britskí fanúšikovia na trati. Resp. ja som bol počas dvoch dní vodného slalomu a jednej atletiky. Tak verím, že si užijete maratón na plno aj vy a že to bude zážitok na celý život, Držím palce Ivane ale aj našej Katke Berešovej....užite si to! ivans

Jarka | 4. 8. 2012 22.03 hod. | 77.48.109.x
Ivanko moooc držím palečky a hlavně at to dopadne jak chce máš můj obrovský obdiv za to cos už ted dokázala.

Marek27 | 4. 8. 2012 16.08 hod. | 212.79.110.xx
To "Katka kámen úrazu": Jsem hrozně rád, že máme na olympiádě maratonkyni a Ivana Sekyrová navíc svou osobností přidává další rozměr. Přesto není úplně přesné, když je titulována amatérkou. Stačí se kouknout na její úspěchy. Ona není typický hobby běžec. Když většina z amatérů opouštěla gauč, ona měla v nohách desetitisíce kilometrů.

Hela | 4. 8. 2012 15.58 hod. | 88.146.158.xxx
Polykám slzy ;') Ivano jsme s Tebouuu!!!!! Lítáš s lehkostí a v cíli záříš štěstím :D

Katka kámen úrazu | 4. 8. 2012 15.24 hod. | 46.135.83.x
Tohle je úžasný, amatérka, jako já a tisíce dalších, a kam až se dostala. Mám slzy na krajíčku, fakt. Protože tohle mi v dnešní době profesionálních sportovců připadá neskutečné, příběh jak z červené knihovny sportu. Věřím, že Ivana je vzpruha nejen pro mě, ale i pro spoustu dalších amatérských nadšenců sportování. Ivanko, drž se, dostala ses až tam, kam patříš. A užívej si, jak jen se dokážeš závodem bavit.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : dobry den, ja by som sa chcela opytat aka je pauza medzi jednotlivimi rovinkami: 3x [10x rovinky…»
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Zdravím pane Škorpil, potřeboval bych zlepšit čas na běh 400 a 1500 metrů. Neměl byste typ na…»
  • Běžecká abeceda od A do Z : Nemuzu na netu dohledat, kde se na noze nachazi brisko nohy, mate foto? Dekuji »
  • Osmitýdenní tréninkové plány pro překonání hranice šedesát, padesát a čtyřicet minut na deset kilometrů : Dobrý den. Chci se zeptat, naco slouží sobotní běh v STBP II.? Má posouvat laktátový práh, nebo? »
  • Běhání a alergie. Deset tipů pro lepší běh, pro pylové alergiky : Dobry den, je mi 16 let a závodně beham atletiku, toto jaro me velmi postihla alergie, mam občasné…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků