logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Londýn žije po barech, pubech a Ivanou

Londýn žije po barech, pubech a Ivanou

Chvíli poté, co jsme se vznesli nad Prahu, jsme už přistávali na letišti Stansted. Do Londýna je to odtud asi 40 kilometrů. Vysoukali jsme se z letadla, prošli jsme kontrolou a byli vpuštěni na britskou půdu. Při čekání na Tomáše kolem nás prošli dva těžcí ozbrojenci se samopaly. Olympiáda nás přivítala.

Upřímně, olympiádu jsem cítil víc u nás, než tady. Tedy dokud jsme nedorazili do našeho dočasného sídla, kam za námi přijela i Ivana a odkud jsme po chvíli vyrazili na cestu do Českého olympijského domu, kde to žije olympiádou naplno.

Ondřej SynekPřijeli jsme v pravý čas, v ten nejvhodnější vhodný čas – na schůzku s Ondřejem Synkem, který zde vybojoval druhou medaili pro Českou republiku, a to opět stříbrnou. Bylo to opravdu velkolepé přivítání a jako odměnu dostal obřího Maca. Mezi tím jsme po očku sledovali závod žen na 10 kilometrů s famózním nástupem Dibabaové.

Diabaová

Když jsem v úvodu napsal, že Londýn žije po barech a pubech, myslel jsem tím, že běžného Londýňana se olympiáda moc netýká, zřejmě je to tím, že lidé zde žijí víc sami sebou, svými problémy, svými starostmi, než by se starali o to, co se děje na sportovištích, ale třeba nás zítra přesvědčí, že to není pravda a olympiáda je jejich.

Londýnské bary v noci žijíNaše je rozhodně Ivana, na kterou jsme se moc těšili. Zatím vypadá docela klidně, i když uvnitř ní to vře. Ráno absolvovala poslední – už jen regenerační – běh. Po setkání s námi spěchala na poslední masáž před svým životním startem. V 5 hodin si v olympijském domě stanovíme s dobrovolníky taktiku, jak Ivanu povzbuzovat na trati, aby se na ní necítila ani chvilku sama, protože jestli Londýňané olympiádou nežijí, tak Češi tady drží basu a za své vyslance na kolbištích jsou ochotni dýchat a vypustit duši.

Tak ještě 26 hodin a pak se tu rozezvučí na každém kroku: Ivano běž…

Miloš Škorpil foto
Londýn žije po barech, pubech a Ivanou Londýn žije po barech, pubech a Ivanou Londýn žije po barech, pubech a Ivanou

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (15 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Ivan Sýkora | 5. 8. 2012 8.08 hod. | 80.87.209.xx
Ahoj Miloš, práve som sa vrátil z Londýna a myslím, že budeš v príjemnom šoku, čo predvedú nielen britskí fanúšikovia na trati. Resp. ja som bol počas dvoch dní vodného slalomu a jednej atletiky. Tak verím, že si užijete maratón na plno aj vy a že to bude zážitok na celý život, Držím palce Ivane ale aj našej Katke Berešovej....užite si to! ivans

Jarka | 4. 8. 2012 22.03 hod. | 77.48.109.x
Ivanko moooc držím palečky a hlavně at to dopadne jak chce máš můj obrovský obdiv za to cos už ted dokázala.

Marek27 | 4. 8. 2012 16.08 hod. | 212.79.110.xx
To "Katka kámen úrazu": Jsem hrozně rád, že máme na olympiádě maratonkyni a Ivana Sekyrová navíc svou osobností přidává další rozměr. Přesto není úplně přesné, když je titulována amatérkou. Stačí se kouknout na její úspěchy. Ona není typický hobby běžec. Když většina z amatérů opouštěla gauč, ona měla v nohách desetitisíce kilometrů.

Hela | 4. 8. 2012 15.58 hod. | 88.146.158.xxx
Polykám slzy ;') Ivano jsme s Tebouuu!!!!! Lítáš s lehkostí a v cíli záříš štěstím :D

Katka kámen úrazu | 4. 8. 2012 15.24 hod. | 46.135.83.x
Tohle je úžasný, amatérka, jako já a tisíce dalších, a kam až se dostala. Mám slzy na krajíčku, fakt. Protože tohle mi v dnešní době profesionálních sportovců připadá neskutečné, příběh jak z červené knihovny sportu. Věřím, že Ivana je vzpruha nejen pro mě, ale i pro spoustu dalších amatérských nadšenců sportování. Ivanko, drž se, dostala ses až tam, kam patříš. A užívej si, jak jen se dokážeš závodem bavit.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Dobrý den, sháním knihu Běžecká čítanka Miloše Škorpila, můžete mi prosím někdo poradit, kde ji…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků