logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Třetí Mechovské perlobraní

Třetí Mechovské perlobraní

Vždy takhle v závěru prázdnin se v šumavské obci Srní, přesněji v její části zvané Mechov, vyplaví na zemský povrch něco perel. Tomuto vyplavení perel předchází týdenní pobyt běh objevujících jedinců, kteří ubytováni ve zdejším penzionu Mechovský Dvorec a při běhání po různých koutech Šumavy objevují, že běh je mnohem víc než fyzická aktivita umožňující člověku přesunout se z místa na místo. Objevují, že běh je ŽIVOT a že jeho prostřednictvím mohou svým životem daleko více vládnout než dosud, neboť jeho prostřednictvím poznávají, kdo doopravdy jsou a co si od života přejí.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Najdi v sobě svůj poklad

Objevují v sobě dosud nepoznaná místa, objevují v sobě a ihned poznávají i na svém těle, že jsou schopni během týdne posunout své hranice tak, jak se předtím ani neodvažovali snít, natož k nim směřovat.

Objevují, že v jejich životě je možné téměř vše, co si dokáží ve své nejbujnější fantazii představit. Objevují, že jediným, kdo jim brání nebo dosud bránil běžet si vzít to, co pro ně svět – život přichystal, je jen jejich hlava. Jejich hlava a výchova těch, kteří až dosud měli vliv na to, jak se ke svému životu stavěli, jak se dívali na to, co možné je, co možné není.

Zjišťují, že jejich vlastní zkušenost, zkušenost jejich blízkých, zkušenost lidí, kteří až dosud ovlivňovali jejich přístup k životu, jim bránila se podívat na ŽIVOT z jiné perspektivy. Ta minulá zkušenost – jejich i těch ostatních – nebyla špatná, měla však omezenou platnost do doby, než „dospěli“. Dospěli k novému poznání, protože o tom život je – hledat, poznávat, dávat, dávat se a to zcela.

Dávat a nebát se, že budu nepochopen, zneužit, zesměšněn… To vše se samozřejmě stane a bude se dít stále, ale co, vždyť to je zkušenost, kterou platím, nebo spíše jež je mou odměnou za mou odvahu.

Ano, odměnou, tou největší odměnou, kterou ŽIVOT může nabídnout – SAMOSTATNOSTÍ.

Perly vypluvší na hladinu SVĚTA

Perly vypluvší na hladinu SVĚTA „během“ Mechovského perlobraní jsou nejdříve zmatené, jak by také nebyly, vždyť jejich dosavadní zkušenost jim říká: „Jsem unavená, už více ani krok,“ a pak udělají další krok a další, a další, protože perly kolem nich se koulí také dál a ony touží být jim nablízku.

Koulí se společně dál – písek, hlína, kamínky, mech…, cesty, po nichž se koulí, je obrušují, vyhlazují, leští… a…

A pak přijde noční cesta za pokladem:

Najdi v sobě svůj poklad

Všechny poklady, které člověk hledá, má ukryty hluboko v sobě. Je zcela lhostejné, o co jde – zda o muže, ženu svého života, životní cíl či poslání, uznání…

Než se k tomu dopracuješ, než toho správného, tu správnou potkáš, musíš přesně vědět, jaký/jaká má být. V tomto ohledu bys však rozhodně neměl/a být maximalista, neb nikdo není a ani nemůže být dokonalý.

Cesta za pokladem, tak se jmenuje dnešní noční cesta k lesní kapličce či lesní studánce – obě jsou nositelkami nepoznaného a hledaného, je cestou, v níž bys měl/a nalézt odpověď na dvě otázky:

Co pro tebe představuje život – co bys chtěl/a od života, a co pro tebe představuje běh – co bys chtěl/a, aby ti běh přinesl.

Než doběhneš či spíše dojdeš k lesní kapli, zkus si specifikovat tři hlavní odpovědi, u lesní kaple pak hledej otevřené dlaně, které pro tebe skrývají poklad, jenž by ti měl pomoci ty tři odpovědi uchovat v tvé mysli i v tvé duši nejméně do doby, než se ti podaří je získat i v reálné podobě v reálném světě.

MichalOndraPetr KLenďula PetraEvaLucka MiriamLenkaWendyPavla TerezaPetraPetr Su studánky ještě jednou

a na samotný závěr Mechovská perla – závod, na němž není vítězů a tím méně poražených, respektive závod, v němž jsou vítězi všichni, kdož se postavili na jeho start a proběhli jeho cílem.

Po Mechovské perle se sice perly rozkutálí domů, ale nevrátí se tam ty samé/ti samí, protože perlami jsou v tomto případě holky i kluci, ale tak trošku mimozemšťané, kteří upínají svůj zrak dopředu a vzhůru, vyhlížejíce, co jim další krok, další hodina, další týden, další měsíc, další rok… přinese nového, s čím se budou moci potěšit a předat dál…

a jedém
a jedém…

Miloš Škorpil foto
Třetí Mechovské perlobraní Třetí Mechovské perlobraní Třetí Mechovské perlobraní Třetí Mechovské perlobraní Třetí Mechovské perlobraní Třetí Mechovské perlobraní Třetí Mechovské perlobraní Třetí Mechovské perlobraní Třetí Mechovské perlobraní Třetí Mechovské perlobraní Třetí Mechovské perlobraní Třetí Mechovské perlobraní Třetí Mechovské perlobraní Třetí Mechovské perlobraní Třetí Mechovské perlobraní Třetí Mechovské perlobraní Třetí Mechovské perlobraní

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (15 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Myšák | 3. 9. 2012 21.58 hod. | 178.17.4.xx
Přátelé, kamarádi, strávili jste evidentně nádherný (i když náročný) týden, a mne může jen mrzet, že jsem tam nemohl být také po celou dobu. Ale i ten jeden víkend byl skvělý. Přeji vám, aby perleť z mechovských Perel vydržela ve vašich duších co nejdéle, a odnesli jste si ze šumavských hvozdů nejen běžeckou kondici a techniku, ale také moudrost a sílu, kterou se vám (možná trochu nenápadně) snažili Dana s Milošem předat... Mějte se krásně ! Myšák

Daniela | 3. 9. 2012 13.20 hod. | 147.231.138.xx
Jůůů, noční dobrodružství! To je krásné!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Dýchání při běhu. Proč je lepší a účinnější dýchání (nadechování) nosem : Nevím co dělám špatně, ale při nadechování nosem se nedokážu dostatečně nadýchnout, vede to k…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků