logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kamenná svatba

Kamenná svatba

Svatošské skály jsou oblíbeným výletním místem karlovarských a loketských obyvatel. Jsou také místem, kde jsme měli s Danou před pěti lety první společný trénink. Zatímco všichni prchali do Varů, hnala se pořádná bouřka, my si to štrádovali ke Svatoškám.

Dana byla, pokud jde o běh, trošku stydlivá. Ušli jsme už přes tři kilometry, už jsme byli kus za Svatoškami a ubírali se dál k Lokti a ona stále neměla odvahu se přede mnou rozeběhnout. Pak začalo nejdřív jemně, ale čím dál tím hustěji pršet, až se přihnala pravá letní bouře. Blesk stíhal blesk, hromy burácely. Docela jsem se bavil, neboť se nebála ani tak blesků, jako spíše hromů.

I když jsme se snažili schovat pod stromy, byli jsme za chvíli durch. Vydali jsme se na cestu zpět a jí nezbývalo než běžet. Proudy vody na nás crčely shůry a proudy vody nám proudily pod nohama. Z upravené ředitelky banky za chvíli nezbylo nic a já si jí mohl prohlédnout v plné kráse. Byl to hezký pohled. K autům jsme doběhli zmáčení od hlavy až k patě a mokré běžecké svršky jí vymalovaly všechny křivky.

Jen jsme doběhli k autům, přestalo pršet. Podobné počasí provázelo naše další setkání ještě tak asi rok, než ti nahoře pochopili, že nás ničím nezastraší.

Včera odpoledne jsme se do Svatošek vydali znovu. Byl krásný den, po obloze se proháněly obláčky, vzduch voněl začínajícím podzimem. Běžet se nám nijak nechtělo a tak jsme si dali desetikilometrovou procházku k altánu, který dělí cestu mezi Svatošskými skalami a Loktem na půl. Po cestě jsme potkali dva běžce, pár pěšců a mnoho cyklistů a taky jednoho ztraceného buldoka. Proběhl chudák kolem nás celý schvácený, jazyk až na zem. Nejspíš se sem nějak zatoulal a hledal páníčky, aspoň tím jsme se utěšovali a doufali, že mu tady někdo neujel, aby ho tu zanechal svému osudu. Na zpáteční cestě jsme jej už nepotkali, tak snad svého zapomětlivého pána někde dohnal a pěkně jej sepsul.

Ještě se musím vrátit k názvu dnešního zamyšlení, ke kamenné svatbě. Když dojdete na Svatošské skály, tak naproti restauraci stojí kamenné sousoší. To sousoší nestvořil nikdo jiný než sama příroda – umělec nejskvostnější. To sousoší představuje svatbu. Legenda praví, že je v ně začaroval ďábel za něco, co mu svatebčané provedli. Je to pěkná legenda a ty skály jsou úchvatné a stojí zato se na ně dojít, doběhnout, dojet či doplavit, podívat.

andělé přilétají

Já jen doufám, že nás ve středu žádný ďábel nepromění u Třech křížů v kamenné sloupy, vždyť tam bude s námi Petr a spousta andělů strážných – vás. Moc se na vás s Danou těšíme.

Miloš Škorpil foto
Kamenná svatba

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (16 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Vítek | 9. 9. 2012 20.12 hod. | 78.102.132.xxx
Budeme držet palce :-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků