logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak české děti pomocí běhu staví školy v Africe

Jak české děti pomocí běhu staví školy v Africe

Nejen slavní běžci a ultraběžci získávají peníze od sponzorů za naběhané kilometry na nějaký charitativní projekt. Organizace Člověk v tísni přišla s nápadem, že školáci a studenti budou za pomoci svých sponzorů a počtu naběhaných okruhů získávat finanční prostředky na stavbu škol v Africe. Jak takový běh pro Afriku vypadá?

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Důvody proč běžet až do Afriky (převzato a upraveno ze stránek Člověka v tísni)
  1. 1. důvod
  2. 2. důvod
  3. 3. důvod
  4. 4. důvod

děti běží pro školu v Africe

Poslední se uskutečnil 2. 10. 2012 v Kunratickém parku. Jedno kolo mělo zhruba 500 metrů. Děti měly tři týdny na to, aby si sehnaly nějakého sponzora/sponzory. Sponzorem mohl být rodič, příbuzný, známý, kdokoli z okolí dítěte, kdo byl ochotný tuto akci podpořit. Sponzor, běžci přislíbil určitou částku za každé uběhnuté kolečko a tuto částku zaznamenal do sponzorského listu, který děti předem dostaly ve škole.

Během samotného běhu se dětem zaznamenávala uběhnutá kola na startovní číslo a nakonec byl celkový počet naběhaných kol zaznamenán do sponzorského listu. Některé děti možná zruinovaly rodinné rozpočty, když naběhaly během vyučovací hodiny deset i více kol a za kolo měly přislíbeno sto i více korun . Ti méně zdatní několik koleček alespoň odchodili.

děti běží pro školu v Africe

Více o této akci najdete na stránkách člověka v tísni.

Škole v Africe – o projektu

Vyběhej školu

Kolik peněz vyběhaly děti v Kunraticích, budeme vědět až na konci tohoto týdne, až všichni sponzoři vyplatí přislíbené čátky. Pro zajímavost udávám výsledky některých škol z letošního roku:

Francouzské lyceum a Gymnázium Jana Nerudy, Praha (studentů běželo 498)
19. 5. 2012
252 990 Kč
4 233 Km

Gymnázium Jana Palacha, Mělník (studentů běželo 242)
26. 4. 2012
85 655 Kč
582 Km

2. ZŠ, Napajedla (studentů běželo 358)
1. 6. 2012
87 203 Kč
763 Km

děti běží pro školu v Africe

Dávám na zvážení Běžecké škole (když je taky školou :) a má své studenty) zda se podobné akce nezúčastnit. Díky dětským běžcům se již dostavuje čtrnáctá škola v Etiopii. Jedna stojí zhruba milion korun.

Důvody proč běžet až do Afriky (převzato a upraveno ze stránek Člověka v tísni)

Důvodů, proč by je mohla akce zajímat, je hned několik…

1. důvod

Cílem projektu "Běh pro Afriku" není pouze získat finanční prostředky na stavbu škol v Africe, ale také informovat studenty a veřejnost o problematice rozvojových zemí.

2. důvod

děti běží pro školu v Africe

Projekt přispívá k zamyšlení nad významem vzdělání pro jednotlivce i pro společnost, k zamyšlení nad aktuálními problémy současného světa a formování hodnot a postojů. Vede k uvědomění si hodnoty spolupráce a pomoci, k zainteresovanému postoji v životě a přispívá k utváření solidarity.

Pomáhá překonávat předsudky a utváří pozitivní postoje k jinakosti a kulturní rozmanitosti.

3. důvod

Gábina běží pro školu v AfriceI ce

sta může být cíl – příprava vhodné trasy, stanovišť nebo doprovodné akce přispívají ke zlepšení vztahů mezi studenty a školního klimatu a vede ke zvýšení chuti žáků spolupodílet se na organizování obdobných školních akcích a rozvíjet jejich další schopnosti.

4. důvod

A koneckonců, běhání je přece zdravé!

Není toho málo a na spoustu dalších argumentů zajisté přijdete sami. Tak hodně štěstí!

Gábina Handrychová foto
 • přečteno: 8264/8154×
Jak české děti pomocí běhu staví školy v Africe Jak české děti pomocí běhu staví školy v Africe Jak české děti pomocí běhu staví školy v Africe Jak české děti pomocí běhu staví školy v Africe Jak české děti pomocí běhu staví školy v Africe

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano126
Ne38

kde se diskutuje

 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Martino, to v kterém ročním období s plněním plánu začneš, není důležité. Chladna a zimy se však…»
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ráda bych se zeptala, zda se nějak odrazí na plánu pro začátečníka když chce začít na jaře nebo…»
 • Jedenácté pravidlo běhu. NA BĚH SE OBLÉKEJ PODLE POČASÍ A TOHO, CO POBĚŽÍŠ! : Kamile, v teplotách nad nulou už se šálou přes pusu? »
 • Pět zlatých pravidel zdravých nohou : Jsou nějaká doporučení i ohledně péče o chodidla a ztvrdlou mozolnatou kůži? »
 • Pohyb – nejlepší lék na hyperaktivitu dětí : tak mě přesně řekla včera moje dcera když sem sní chtěl opakovat angličtinu " tati já chci…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků