logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Jak české děti pomocí běhu staví školy v Africe

Jak české děti pomocí běhu staví školy v Africe

Nejen slavní běžci a ultraběžci získávají peníze od sponzorů za naběhané kilometry na nějaký charitativní projekt. Organizace Člověk v tísni přišla s nápadem, že školáci a studenti budou za pomoci svých sponzorů a počtu naběhaných okruhů získávat finanční prostředky na stavbu škol v Africe. Jak takový běh pro Afriku vypadá?

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Důvody proč běžet až do Afriky (převzato a upraveno ze stránek Člověka v tísni)
  1. 1. důvod
  2. 2. důvod
  3. 3. důvod
  4. 4. důvod

děti běží pro školu v Africe

Poslední se uskutečnil 2. 10. 2012 v Kunratickém parku. Jedno kolo mělo zhruba 500 metrů. Děti měly tři týdny na to, aby si sehnaly nějakého sponzora/sponzory. Sponzorem mohl být rodič, příbuzný, známý, kdokoli z okolí dítěte, kdo byl ochotný tuto akci podpořit. Sponzor, běžci přislíbil určitou částku za každé uběhnuté kolečko a tuto částku zaznamenal do sponzorského listu, který děti předem dostaly ve škole.

Během samotného běhu se dětem zaznamenávala uběhnutá kola na startovní číslo a nakonec byl celkový počet naběhaných kol zaznamenán do sponzorského listu. Některé děti možná zruinovaly rodinné rozpočty, když naběhaly během vyučovací hodiny deset i více kol a za kolo měly přislíbeno sto i více korun . Ti méně zdatní několik koleček alespoň odchodili.

děti běží pro školu v Africe

Více o této akci najdete na stránkách člověka v tísni.

Škole v Africe – o projektu

Vyběhej školu

Kolik peněz vyběhaly děti v Kunraticích, budeme vědět až na konci tohoto týdne, až všichni sponzoři vyplatí přislíbené čátky. Pro zajímavost udávám výsledky některých škol z letošního roku:

Francouzské lyceum a Gymnázium Jana Nerudy, Praha (studentů běželo 498)
19. 5. 2012
252 990 Kč
4 233 Km

Gymnázium Jana Palacha, Mělník (studentů běželo 242)
26. 4. 2012
85 655 Kč
582 Km

2. ZŠ, Napajedla (studentů běželo 358)
1. 6. 2012
87 203 Kč
763 Km

děti běží pro školu v Africe

Dávám na zvážení Běžecké škole (když je taky školou :) a má své studenty) zda se podobné akce nezúčastnit. Díky dětským běžcům se již dostavuje čtrnáctá škola v Etiopii. Jedna stojí zhruba milion korun.

Důvody proč běžet až do Afriky (převzato a upraveno ze stránek Člověka v tísni)

Důvodů, proč by je mohla akce zajímat, je hned několik…

1. důvod

Cílem projektu "Běh pro Afriku" není pouze získat finanční prostředky na stavbu škol v Africe, ale také informovat studenty a veřejnost o problematice rozvojových zemí.

2. důvod

děti běží pro školu v Africe

Projekt přispívá k zamyšlení nad významem vzdělání pro jednotlivce i pro společnost, k zamyšlení nad aktuálními problémy současného světa a formování hodnot a postojů. Vede k uvědomění si hodnoty spolupráce a pomoci, k zainteresovanému postoji v životě a přispívá k utváření solidarity.

Pomáhá překonávat předsudky a utváří pozitivní postoje k jinakosti a kulturní rozmanitosti.

3. důvod

Gábina běží pro školu v AfriceI ce

sta může být cíl – příprava vhodné trasy, stanovišť nebo doprovodné akce přispívají ke zlepšení vztahů mezi studenty a školního klimatu a vede ke zvýšení chuti žáků spolupodílet se na organizování obdobných školních akcích a rozvíjet jejich další schopnosti.

4. důvod

A koneckonců, běhání je přece zdravé!

Není toho málo a na spoustu dalších argumentů zajisté přijdete sami. Tak hodně štěstí!

Gábina Handrychová foto
 • přečteno: 8984/8873×
Jak české děti pomocí běhu staví školy v Africe Jak české děti pomocí běhu staví školy v Africe Jak české děti pomocí běhu staví školy v Africe Jak české děti pomocí běhu staví školy v Africe Jak české děti pomocí běhu staví školy v Africe

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (6 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice104
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou34

kde se diskutuje

 • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
 • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
 • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
 • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
 • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků