logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Potkali se u Kolína aneb nakopnutí běžeckého boomu v Čechách

Potkali se u Kolína aneb nakopnutí běžeckého boomu v Čechách

Až budou historici zjišťovat, kdy a kde začal běžecký boom v Čechách, budou velmi překvapeni, neboť k tomu nedošlo v žádné kanceláři běžeckého závodu, v hlavě obchodního prodejce věhlasné sportovní značky či nějakého lékaře, na ministerstvu majícím na starost v naší kotlině výchovu a sport. Ne, nikde tady k tomu nedošlo. Došlo k tomu u Kolína a došlo k tomu při prvním setkání Miloše a Miloše, tedy Miloše Škorpila a Miloše Čermáka.

Dokonce budou moci vystopovat dosti přesně i čas, kdy k tomu došlo. Bylo to okolo 16. hodiny dne 20. března 2002, když se poprvé tito dva spatřili. Je fakt, že Miloš Čermák se již tenkrát koukal na Miloše Škorpila mírně spatra, což mu Miloš Škorpil hned vrátil tím, že mu začal, byť měl za sebou takřka 300 km napříč Českou republikou, utíkat. Ostatně, právě to bylo možná motivem myšlenky, kterou Miloš Čermák po chvíli pronesl – a sice zda by spolu nepřipravili do Lidových novin seriál Maraton za 4 měsíce, z nějž pak po letech vznikla velmi oblíbená kniha Jak uběhnout maraton za 100 dní. Kniha, která má „na svědomí" v České, ale i Slovenské republice řadu maratonců – těch, co uběhli maraton. Mimochodem uvažujeme o jejím novém vydání, ale už ne vlastním nákladem, ale v nějakém renomovaném nakladatelství – tak schválně, které se ozve první?

Od té doby se Miloš a Miloš setkávají s větší či menší pravidelností, stále – a světe div se, většinou se téma jejich hovoru točí kolem běhu. Mohlo by se tudíž zdát, že klucí tak trošku zastydli u jednoho tématu. Ale to by se nezasvěcený pozorovatel velmi mýlil. Naposledy k jejich setkání došlo v jedné pražské pizzerii, kde se domluvili na obnovení činnosti Běžeckého klubu Reflexu a Běžecké školy. K obnovení činnosti dojde během několika málo týdnů a běhat se bude tentokrát ve středu vpodvečer. Setkávat se budeme stejně jako s Běžeckým kroužkem Stromovka před vchodem na výstaviště v Holešovicích a to v 18:15.

Náplň bude trošku jiná než při úterním tréninku, tak jak se mi to v hlavě rodí, a nutno přiznat, že nejen mně, intenzivně to v tuto chvíli šrotuje i v hlavě Michaela Dobiáše – Trailpoint a Dany i dalších spřízněných duší. Víc neprozradím. Víc se dozvíte, až když doběhnete nebo pak zpětně z článků a komentářů, které po našich společných bězích vyběhnou do běžeckého světa.

Kromě této novinky si můžete, pokud čtete Květy, v některém z následujících čísel přečíst o běhu a běhání, je to další důkaz vzrůstající prestiže běhu v naší společnosti. Článek v Květech mi udělal radost, protože bude zasažena poměrně velká skupina obyvatel, která až dosud procházela okolo běhu a běhajících spíše s despektem, tak snad dobudeme i tuto baštu.

A ještě jedno upozornění: ve středu na ČT2 půjde seriál krátkých medailonků o lidech žijících v různých městech Evropy. O lidech, kteří se nějak odlišují a jejichž příběh může druhým něco říci. Seriál se jmenuje Folk city a byl natočen v koprodukci různých zemí. Poslední medailonek ve středečním dílu je věnován mně, takže pokud chcete o mě vědět trošku víc než dosud, tak si ve středu večer nalaďte ČT2.

Přeji vám krásný života běh… a občas si zaběhněte do Kolína, kde to všechno začalo.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

drakobijce | 8. 10. 2012 8.44 hod. | 95.172.68.xxx
dlouho jsem to nemohl v programu najit, tak pro ostatni: Folk City patek 12.10.16:30, streda 17.10 15:00 – na CT2.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas92
Asics130
Brooks18
Inov-854
Icebug5
Hoka One24
Mizuno55
Newton5
NB22
Nike60
Salming359
Salomon41
Scott3
Vibram Fivefingers8
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce48
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Pokud je otravná, nezáživná, nudná trať, vyplatí se spěchat do cíle. Ale : pokud je trať hezká,…»
  • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků