logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Potkali se u Kolína aneb nakopnutí běžeckého boomu v Čechách

Potkali se u Kolína aneb nakopnutí běžeckého boomu v Čechách

Až budou historici zjišťovat, kdy a kde začal běžecký boom v Čechách, budou velmi překvapeni, neboť k tomu nedošlo v žádné kanceláři běžeckého závodu, v hlavě obchodního prodejce věhlasné sportovní značky či nějakého lékaře, na ministerstvu majícím na starost v naší kotlině výchovu a sport. Ne, nikde tady k tomu nedošlo. Došlo k tomu u Kolína a došlo k tomu při prvním setkání Miloše a Miloše, tedy Miloše Škorpila a Miloše Čermáka.

Dokonce budou moci vystopovat dosti přesně i čas, kdy k tomu došlo. Bylo to okolo 16. hodiny dne 20. března 2002, když se poprvé tito dva spatřili. Je fakt, že Miloš Čermák se již tenkrát koukal na Miloše Škorpila mírně spatra, což mu Miloš Škorpil hned vrátil tím, že mu začal, byť měl za sebou takřka 300 km napříč Českou republikou, utíkat. Ostatně, právě to bylo možná motivem myšlenky, kterou Miloš Čermák po chvíli pronesl – a sice zda by spolu nepřipravili do Lidových novin seriál Maraton za 4 měsíce, z nějž pak po letech vznikla velmi oblíbená kniha Jak uběhnout maraton za 100 dní. Kniha, která má „na svědomí" v České, ale i Slovenské republice řadu maratonců – těch, co uběhli maraton. Mimochodem uvažujeme o jejím novém vydání, ale už ne vlastním nákladem, ale v nějakém renomovaném nakladatelství – tak schválně, které se ozve první?

Od té doby se Miloš a Miloš setkávají s větší či menší pravidelností, stále – a světe div se, většinou se téma jejich hovoru točí kolem běhu. Mohlo by se tudíž zdát, že klucí tak trošku zastydli u jednoho tématu. Ale to by se nezasvěcený pozorovatel velmi mýlil. Naposledy k jejich setkání došlo v jedné pražské pizzerii, kde se domluvili na obnovení činnosti Běžeckého klubu Reflexu a Běžecké školy. K obnovení činnosti dojde během několika málo týdnů a běhat se bude tentokrát ve středu vpodvečer. Setkávat se budeme stejně jako s Běžeckým kroužkem Stromovka před vchodem na výstaviště v Holešovicích a to v 18:15.

Náplň bude trošku jiná než při úterním tréninku, tak jak se mi to v hlavě rodí, a nutno přiznat, že nejen mně, intenzivně to v tuto chvíli šrotuje i v hlavě Michaela Dobiáše – Trailpoint a Dany i dalších spřízněných duší. Víc neprozradím. Víc se dozvíte, až když doběhnete nebo pak zpětně z článků a komentářů, které po našich společných bězích vyběhnou do běžeckého světa.

Kromě této novinky si můžete, pokud čtete Květy, v některém z následujících čísel přečíst o běhu a běhání, je to další důkaz vzrůstající prestiže běhu v naší společnosti. Článek v Květech mi udělal radost, protože bude zasažena poměrně velká skupina obyvatel, která až dosud procházela okolo běhu a běhajících spíše s despektem, tak snad dobudeme i tuto baštu.

A ještě jedno upozornění: ve středu na ČT2 půjde seriál krátkých medailonků o lidech žijících v různých městech Evropy. O lidech, kteří se nějak odlišují a jejichž příběh může druhým něco říci. Seriál se jmenuje Folk city a byl natočen v koprodukci různých zemí. Poslední medailonek ve středečním dílu je věnován mně, takže pokud chcete o mě vědět trošku víc než dosud, tak si ve středu večer nalaďte ČT2.

Přeji vám krásný života běh… a občas si zaběhněte do Kolína, kde to všechno začalo.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

drakobijce | 8. 10. 2012 8.44 hod. | 95.172.68.xxx
dlouho jsem to nemohl v programu najit, tak pro ostatni: Folk City patek 12.10.16:30, streda 17.10 15:00 – na CT2.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano133
Ne39

kde se diskutuje

  • Mýty a fakta o hubnutí : Z celého článku se mi úplně nejvíc líbí tato část: "Vykašlete se na váhu a hýbejte se –…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj Miloši , Prosímtě jak bych toto měla běhat ,když nemam hodinky ? Děkuji za odpověd :-) »
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : A kdo chce, aby se mu slachy a klouby promazaly a jely jak nove, zaradi do jidelnicku i kopcovou…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Jo a behat se i s timhle samozrejme da, ale s rozumem (delší doba zahrivani a nejit drasticky přes…»
  • Zranění v oblasti sedacího nervu – uskřípnutý zadek : Jak jsem uz drive psala a mam na sobe jiz leta vyzkouseno, tak CITRON VCELKU (idealne nalačno rano…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků