logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Proč svět nemá rád Čecha?

Proč svět nemá rád Čecha?

Ale to nebylo všechno. Představte si, že najednou jsou Češi zase na koni, neprobudil se jen Karel IV., ale to, co výše sdělil, se jeví ve světle posledních událostí v úplně jiném světle. Ač se to zdá naprosto neuvěřitelné, přestože se dokázal umně skrývat, zametat za sebou všechny stopy, oblékat si různé masky a halit se do nejroztodivnějších obleků, nakonec byl dopaden skoro nahý a bosý na Karlově mostě. Kdo? Jen vyčkejte, brzy to zvíte.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 15.10.2012

Jak už to u světových objevů často bývá, opět k odhalení přispěla náhoda. Tedy náhoda, spíše lidská nedočkavost. Včera přesně v poledne zavolal neznámý volající na číslo 158 s tím, že po Karlově mostě pobíhá nějaký člověk a na sobě má jen bederní roušku a jakési lehké opánky s fajfkou. Čeští policisté zavětřili senzaci. Ihned vyjelo zásahové vozidlo, aby jeho posádka neznámé individuum zadržela a vyslechla.

Při bližší obhlídce zadrženého bylo zjištěno, že se nejedná o bederní roušku, ale běžecké trenýrky z velmi jemné látky, připomínající svou strukturou pavoučí vlákna. Opánky s fajkou se pak ukázaly jako poslední model běžeckých závodních maratonek nejmenované zahraniční značky.

Na dotaz, proč takto spoře oděný pobíhal po Karlově mostě, podezřelý najednou z ničeho nic začal zcela zmateným vyšetřovatelům vyprávět neuvěřitelný příběh. Ze všeho nejneuvěřitelnější pak bylo konečné doznání podezřelého, že právě probíhal Prahou a protože 28. března, kdy se běží Hervis ½ maraton Praha, musí být na zasedání OFHL – 1402 (Organisation for healthy lifestyl – Organizace za zdravý životní styl) v New Yorku, chtěl se alespoň proběhnout po mostě, který má tato organizace ve znaku a jehož postavení bylo první akcí, jíž byl odstartován proces za ozdravení světa, a právě proto byla k jeho stavbě použita bio vajíčka.

Na dotaz, co znamená to číslo 1402, se zadržený překvapeně podíval na vyšetřovatele a se zřejmým pohrdáním prohlásil: „Co jste to za vyšetřovatele, když ani nevíte, v kterém roce byl dostavěn Karlův most?"

Po této poznámce celé vyšetřování dostalo dramatický spád. Podezřelý byl podroben křížovému výslechu, občas doplněném nějakým tím sebeobranným chvatem. To když podezřelý odpovídal pohrdlivě a arogantně. Nakonec to z něj všechno dostali. Co bylo světu skryto 607 let, z něj vypáčili, pardon dostali, za necelou hodinku.

Co že to všechno vyžvanil?

Třeba, že:

  • v roce 1890 byl ustaven v rámci pořádání 1. ročníku běhu Praha – Brandýs výbor OFLH – 1402 a začal pracovat na novodobém plánu na záchranu zdravého člověka, tento plán byl pak schválen v roce 1896 při pořádání 1. ročníku maratonu v Bostonu;
  • základem plánu bylo pořádání maratonů ve všech možných světadílech a pod záminkou běhu přivádět lidi k tomu, že nikdo se o ně nepostará lépe než oni sami;
  • že pak v posledních deseti letech jsou vidět markantní výsledky – stoupá počet maratonů ve světě, stoupají počty běžců a běžkyň, kteří se jich zúčastňují, stoupá i počet dalších běžeckých závodů a to v těch nejneuvěřitelnějších podobách;
  • běh se infiltroval i do dalších sportovních odvětví – moderní pětiboj, triatlon, kvadriatlon a dalších;
  • vyslance OFHL – 1402 můžete vidět všude, kam se podíváte. Můžete potkat běhající prezidenty, přední světové politiky, herce, spisovatele, novináře, vědce, lékaře, ale hlavně milióny „obyčejných lidí“.

Může být lepší důkaz než to, že se dnes nekupují auta, lidi se snaží žít zdravě, dávají čím dál tím víc přednost potravinám pěstovaným bez chemických přísad, dávají přednost obilovinám, které nejsou geneticky upravené, přestávají kouřit a sypat, dávají přednost masu zvířat, která jsou chována tak, aby nebyla stresovaná, nejsou „vykrmována" umělou výživou a přesto si vesele běhají po nekonečných pastvinách?

Může být lepší důkaz než člověk, který si nic nedělá z toho, že padá jedna fabrika vyrábějící auta za druhou – vždyť si všude bez problémů doběhne? Pokud má delší cestu, sedne na kolo, nebo osedlá koně.

Českým policistům se možná podařilo odhalit největší spiknutí proti průmyslovému zotročení člověka, ale naštěstí s tím už nikdo nic nenadělá. Karel IV. nám zanechal odkaz, o němž jsme vůbec nic netušili a tak i po šesti stech sedmi letech řídí běh světa.

Proč jen ten svět nemá rád Čecha?

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (8 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků