logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Únavový syndrom – práce, stres, sedění na zadku, místo kvalitního jídla náhražky

Únavový syndrom – práce, stres, sedění na zadku, místo kvalitního jídla náhražky

Příčiny, proč na vás lehne únavový syndrom, jsou docela zajímavé, zejména ta třetí, tedy sedění na zadku. Jeden by řekl, že když člověk sedí celé dny na zadku, nemá být z čeho unavený. Je to další z paradoxů života, který má zcela prozaické důvody – tělu schází kyslík a pak ještě tělo nemá jak rozvést po těle energii a stavební látky neboť se zužuje jeho krevní řečiště.

Jako poslední důvod jsem uvedl nekvalitní jídlo, to, že člověk ve snaze omezit přísun energie na minimum do sebe tlačí něco, co se jídlem vůbec nedá nazvat. Mnohem spíše by se to mohlo nazývat vycpávka, neboť ty různě upravované potraviny, zbavené všeho, co má pro tělo nějakou hodnotu, člověk jí jen proto, aby měl pocit, že je nasycen, aby ukecal žaludek, aby moc neprotestoval, že není využíván ke svému účelu – trávení. Tak jej prostě trávíme!, a s ním ještě zejména játra a ledviny, které v sobě nemají mechanismy, které by to svinstvo dokázaly eliminovat a postrčit do…, vy víte kam, do konečníku.

Když se nad tím trošku zamyslíme, tak je vcelku nasnadě, že je pak z toho jeden stresovanej – jí, co mu odborníci na stravování doporučují a přitom cítí, že mu v těle ubývá energie, že je stále více unavený. Pak přiskočí výrobci stimulantů a začnou vám vykládat, že když si dáte to či to, budete lítat, neboť vám to dodá křídla, která jaksi člověku příroda nenadělila – asi věděla proč. Jen si představte, co by to bylo za metráky guana, které by brzo pokrylo matičku zemi, kdyby si člověk létal po obloze jako pták a na způsob ptáků by se zbavoval všeho, co by tížilo jeho útroby. Brzy by tak člověk dokončil svou pustošivou misi, protože co by nedokázal otrávit zespoda, otrávil by a udusil shora.

No ale to jsem trošku ulít´.

Každopádně to, čím se dnes člověk ve své většině stravuje, mu moc energie nedodá, pak je zákonitě unavený.

A do toho všeho jej svět ještě nutí dělat věci, které vlastně nikdo nepotřebuje. Vědci, konstruktéři a následně výrobci vymýšlejí stále dokonalejší stroje a technologie, aby udělaly vše za člověka, aby člověk nemusel hnout ani brvou a na druhou stranu jej svět žene stále do vyšších a vyšších pracovních výkonů pro čárky, neboť když si koupí dokonalejší auto, dokonalejšího robota do kuchyně, prádlo, které překoná věky, proč by si pak měl za pár týdnů, měsíců či let kupovat ještě dokonalejší, když tohle je ještě zcela funkční. Takže není divu, že pak na svět sedne krize. Krize, jejíž příčinou není nedostatek, ale naopak přebytek.

Tady se celkem logicky nabízí otázka – neměl by člověk začít žít jinak, směřovat svou činnost jinam než ke zbytečné práci, která plodí jen stres a zamořuje svět náhražkami, neboť na nic pořádného už prostě na Zemi nezbývá místo?

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (41 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Lucka | 19. 11. 2012 15.42 hod. | 80.254.146.xxx
Miloši, vy mi mluvíte přímo z duše. Ale bohužel ne všichni mají to štěstí, že je pro ně práce zároveň koníčkem. Taky by se mi líbilo celý den si někde poklusávat, mezitím si dát pauzičku na plnohodnotný oběd, který bych si s chutí uvařila z čerstvých potravin, kdybych na to měla čas. Ale bohužel musím sedět 8 hodin na tom zadku, abych si ty čerstvé dobroty mohla koupit, uvařit si z nich tedy alespoň večeři, když ne ten oběd a pak rychle rychle stihnout alespoň na hodinku vyběhnout...Pak nemá být člověk ve stresu, když nemá na nic pořádnýho čas

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky58
podle povrchu na němž převážně běhám38
podle barvy3
podle šířky boty ve špičce14
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy86

kde se diskutuje

  • Blýskání aneb báječná léta pod PIMem : Ahoj Michale. První, co mne napadá je,čím se budeš živit (nebo jsem to v článku přehlédl ?). Ale…»
  • Blýskání aneb báječná léta pod PIMem : Ahoj Michale, hezky napsaný článek, jen pořád přemýšlím, co bylo tím hlavním impulsem k odchodu,…»
  • Blýskání aneb báječná léta pod PIMem : Krasne napsany, Miso. At to vse bylo jak bylo, uzili jsme v PIMu srandy kopec ;-) A diky nejen…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků