logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Únavový syndrom – práce, stres, sedění na zadku, místo kvalitního jídla náhražky

Únavový syndrom – práce, stres, sedění na zadku, místo kvalitního jídla náhražky

Příčiny, proč na vás lehne únavový syndrom, jsou docela zajímavé, zejména ta třetí, tedy sedění na zadku. Jeden by řekl, že když člověk sedí celé dny na zadku, nemá být z čeho unavený. Je to další z paradoxů života, který má zcela prozaické důvody – tělu schází kyslík a pak ještě tělo nemá jak rozvést po těle energii a stavební látky neboť se zužuje jeho krevní řečiště.

Tento článek vyšel na Běžecké škole 18.11.2012

Jako poslední důvod jsem uvedl nekvalitní jídlo, to, že člověk ve snaze omezit přísun energie na minimum do sebe tlačí něco, co se jídlem vůbec nedá nazvat. Mnohem spíše by se to mohlo nazývat vycpávka, neboť ty různě upravované potraviny, zbavené všeho, co má pro tělo nějakou hodnotu, člověk jí jen proto, aby měl pocit, že je nasycen, aby ukecal žaludek, aby moc neprotestoval, že není využíván ke svému účelu – trávení. Tak jej prostě trávíme!, a s ním ještě zejména játra a ledviny, které v sobě nemají mechanismy, které by to svinstvo dokázaly eliminovat a postrčit do…, vy víte kam, do konečníku.

Když se nad tím trošku zamyslíme, tak je vcelku nasnadě, že je pak z toho jeden stresovanej – jí, co mu odborníci na stravování doporučují a přitom cítí, že mu v těle ubývá energie, že je stále více unavený. Pak přiskočí výrobci stimulantů a začnou vám vykládat, že když si dáte to či to, budete lítat, neboť vám to dodá křídla, která jaksi člověku příroda nenadělila – asi věděla proč. Jen si představte, co by to bylo za metráky guana, které by brzo pokrylo matičku zemi, kdyby si člověk létal po obloze jako pták a na způsob ptáků by se zbavoval všeho, co by tížilo jeho útroby. Brzy by tak člověk dokončil svou pustošivou misi, protože co by nedokázal otrávit zespoda, otrávil by a udusil shora.

No ale to jsem trošku ulít´.

Každopádně to, čím se dnes člověk ve své většině stravuje, mu moc energie nedodá, pak je zákonitě unavený.

A do toho všeho jej svět ještě nutí dělat věci, které vlastně nikdo nepotřebuje. Vědci, konstruktéři a následně výrobci vymýšlejí stále dokonalejší stroje a technologie, aby udělaly vše za člověka, aby člověk nemusel hnout ani brvou a na druhou stranu jej svět žene stále do vyšších a vyšších pracovních výkonů pro čárky, neboť když si koupí dokonalejší auto, dokonalejšího robota do kuchyně, prádlo, které překoná věky, proč by si pak měl za pár týdnů, měsíců či let kupovat ještě dokonalejší, když tohle je ještě zcela funkční. Takže není divu, že pak na svět sedne krize. Krize, jejíž příčinou není nedostatek, ale naopak přebytek.

Tady se celkem logicky nabízí otázka – neměl by člověk začít žít jinak, směřovat svou činnost jinam než ke zbytečné práci, která plodí jen stres a zamořuje svět náhražkami, neboť na nic pořádného už prostě na Zemi nezbývá místo?

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (46 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Lucka | 19. 11. 2012 15.42 hod. | 80.254.146.xxx
Miloši, vy mi mluvíte přímo z duše. Ale bohužel ne všichni mají to štěstí, že je pro ně práce zároveň koníčkem. Taky by se mi líbilo celý den si někde poklusávat, mezitím si dát pauzičku na plnohodnotný oběd, který bych si s chutí uvařila z čerstvých potravin, kdybych na to měla čas. Ale bohužel musím sedět 8 hodin na tom zadku, abych si ty čerstvé dobroty mohla koupit, uvařit si z nich tedy alespoň večeři, když ne ten oběd a pak rychle rychle stihnout alespoň na hodinku vyběhnout...Pak nemá být člověk ve stresu, když nemá na nic pořádnýho čas

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků