logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny

Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny

Druhé soustředění ve Františkových Lázních v hotelu Francis přichystalo pro jeho účastníky hned několik zvláštních dárků, tedy spíše přímo darů. Prvním darem si byli jeden každý tomu druhému, kdož přijel. Druhým darem byla návštěva kavárny Jokeru a seznámení se, byť prostřednictvím videa, s nevšední básnířkou Františkou Barborkou Pošmournou. Třetím darem byla Františkolázeňská 23hodinovka pro Joker.

I když všechna soustředění Běžecké školy se vyznačují neskutečně přátelskou atmosférou, bylo toto snad ještě přátelštější. Zda to bylo dáno trošku menším počtem účastníků, bereme-li ty, co přijeli na celé nebo tím, že všichni byli zasaženi dvěma šípy – šípem běh a šípem sounáležitosti. Nejspíš to bylo dáno i tím, že mezi nás přišla ve čtvrtek večer Ivana Sekyrová, aby se s ostatními podělila o to, co pro ni znamená život ženy v běhu, o to, co pro ni znamenal letošní rok, kdy se stala účastnicí olympiády v Londýně.

Určitě i tohle mělo na všechny velký vliv, moci si jen tak popovídat s člověkem, který dosáhl v životě tak moc a přesto zůstal naprosto normální a nezměněný.

Františka Barborka Pošmourná

Možná to způsobila i návštěva kavárny Jokeru, kde pro nás přichystali občerstvení a kde nám Lucka Poláková s Jindřichem Novákem promítli krátké video, v němž Františka Barborka Pošmourná přednáší poezii všedního dne, avšak tak, že člověk, který toto video jednou zhlédne, zůstane sedět s otevřenýma očima dokořán a s otevřenými ústy, lapajíce po dechu, když se mu do očí řinou slzy a krk stahuje, že není schopen dýchat, neboť si uvědomí, jak výjimeční lidé mezi námi žijí a svět o nich neví. Jako v případě Barborky, která je postižena Downovým syndromem, a která i přesto nás může učit, co je to život, jak se dívat na svět, jak život, svět i lidi milovat! Ostatně, že od toho okamžiku nejsme Františkou ohromeni jen my, svědčí i další video, na němž rozmlouvá s Františkou Jaroslav Dušek.

23hodinovka pro Joker23hodinovka pro Joker23hodinovka pro Joker

Zkrátka a dobře, když tohle vidíte, zůstane to ve vás, i když na to nemyslíte a tak není divu, že se všichni účastníci soustředění, ale i ostatní, kdož přijeli až na samotnou 23hodinovku, překonávají a podávají výkony, o nichž se jim ani nesnilo, že jsou jich schopni, že běží jak politi živou vodou, v tomto případě živou vodou Fanynčiných slov.

žabáci

Craft

Na soustředění si mohli jeho účastníci vyzkoušet a proběhnout se, mnozí z nich vůbec poprvé, v pětiprstkách – ve Vibram Fivefingers. Mohli si také osahat a vyzkoušet několik modelů z nabídky Craftu na letošní zimu.

Večer po 23hodinovce nám Lucka a Jindřich promítli fotky z běhu, takže jsme si to mohli za tepla vše ještě jednou v hlavě přehrát, a pak jsme si promítli video, které Lucka a Jindřich natočili na naší svatbě s Danou, při něm jsme se odvázali stejně jako na svatbě, takže spánek po probdělé a proběhané noci byl klidný a vydatný.

čokobonbonárnav oplatkárně

Na nedělní dopoledne jsem trošku změnil plány a místo běhu kolem světa jsme si jej jen obešli. Zato jsme však přidali návštěvu čokobonbonárny a prodejnu lázeňských oplatek, kde jsme si každý dali jednu teplou. Kupodivu u Františka nechtěla žádná z holek podat Vláďovi ruku, který jediný byl tak odvážný a sáhl Františkovi na frantíka:).

kolem světa – Milánokolem světa – Amerikakolem světa – Jadran

Po obědě jsme, ostatně tak jak je to také už zvykem, dlouho oddalovali odjezd, prostě nikomu se domů nechtělo. Nakonec jsme to rozpustili s tím, že se můžeme vidět už zase za 14 dní na posledním letošním soustředění Běžecké školy ve Kdyni, kterážto pozvánka platí i pro ty, kteří dosud neokoštovali, jak takové soustředění se žáků a žákyň Běžecké školy chutná.

veď mě dál cesto má…
veď mě dál cesto má…

Miloš Škorpil foto
Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (12 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

zuzu | 20. 11. 2012 14.49 hod. | 85.70.131.xxx
Potvrzuji, všechno bylo tak, jak to Miloš popsal. Mám radost, že jsem se mohla stát toho všeho součástí a poznat se se všemi těmi skvělými lidmi.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Soustředění Běžecké školy

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano126
Ne36

kde se diskutuje

  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Martino, to v kterém ročním období s plněním plánu začneš, není důležité. Chladna a zimy se však…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ráda bych se zeptala, zda se nějak odrazí na plánu pro začátečníka když chce začít na jaře nebo…»
  • Jedenácté pravidlo běhu. NA BĚH SE OBLÉKEJ PODLE POČASÍ A TOHO, CO POBĚŽÍŠ! : Kamile, v teplotách nad nulou už se šálou přes pusu? »
  • Pět zlatých pravidel zdravých nohou : Jsou nějaká doporučení i ohledně péče o chodidla a ztvrdlou mozolnatou kůži? »
  • Pohyb – nejlepší lék na hyperaktivitu dětí : tak mě přesně řekla včera moje dcera když sem sní chtěl opakovat angličtinu " tati já chci…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků