logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny

Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny

Druhé soustředění ve Františkových Lázních v hotelu Francis přichystalo pro jeho účastníky hned několik zvláštních dárků, tedy spíše přímo darů. Prvním darem si byli jeden každý tomu druhému, kdož přijel. Druhým darem byla návštěva kavárny Jokeru a seznámení se, byť prostřednictvím videa, s nevšední básnířkou Františkou Barborkou Pošmournou. Třetím darem byla Františkolázeňská 23hodinovka pro Joker.

I když všechna soustředění Běžecké školy se vyznačují neskutečně přátelskou atmosférou, bylo toto snad ještě přátelštější. Zda to bylo dáno trošku menším počtem účastníků, bereme-li ty, co přijeli na celé nebo tím, že všichni byli zasaženi dvěma šípy – šípem běh a šípem sounáležitosti. Nejspíš to bylo dáno i tím, že mezi nás přišla ve čtvrtek večer Ivana Sekyrová, aby se s ostatními podělila o to, co pro ni znamená život ženy v běhu, o to, co pro ni znamenal letošní rok, kdy se stala účastnicí olympiády v Londýně.

Určitě i tohle mělo na všechny velký vliv, moci si jen tak popovídat s člověkem, který dosáhl v životě tak moc a přesto zůstal naprosto normální a nezměněný.

Františka Barborka Pošmourná

Možná to způsobila i návštěva kavárny Jokeru, kde pro nás přichystali občerstvení a kde nám Lucka Poláková s Jindřichem Novákem promítli krátké video, v němž Františka Barborka Pošmourná přednáší poezii všedního dne, avšak tak, že člověk, který toto video jednou zhlédne, zůstane sedět s otevřenýma očima dokořán a s otevřenými ústy, lapajíce po dechu, když se mu do očí řinou slzy a krk stahuje, že není schopen dýchat, neboť si uvědomí, jak výjimeční lidé mezi námi žijí a svět o nich neví. Jako v případě Barborky, která je postižena Downovým syndromem, a která i přesto nás může učit, co je to život, jak se dívat na svět, jak život, svět i lidi milovat! Ostatně, že od toho okamžiku nejsme Františkou ohromeni jen my, svědčí i další video, na němž rozmlouvá s Františkou Jaroslav Dušek.

23hodinovka pro Joker23hodinovka pro Joker23hodinovka pro Joker

Zkrátka a dobře, když tohle vidíte, zůstane to ve vás, i když na to nemyslíte a tak není divu, že se všichni účastníci soustředění, ale i ostatní, kdož přijeli až na samotnou 23hodinovku, překonávají a podávají výkony, o nichž se jim ani nesnilo, že jsou jich schopni, že běží jak politi živou vodou, v tomto případě živou vodou Fanynčiných slov.

žabáci

Craft

Na soustředění si mohli jeho účastníci vyzkoušet a proběhnout se, mnozí z nich vůbec poprvé, v pětiprstkách – ve Vibram Fivefingers. Mohli si také osahat a vyzkoušet několik modelů z nabídky Craftu na letošní zimu.

Večer po 23hodinovce nám Lucka a Jindřich promítli fotky z běhu, takže jsme si to mohli za tepla vše ještě jednou v hlavě přehrát, a pak jsme si promítli video, které Lucka a Jindřich natočili na naší svatbě s Danou, při něm jsme se odvázali stejně jako na svatbě, takže spánek po probdělé a proběhané noci byl klidný a vydatný.

čokobonbonárnav oplatkárně

Na nedělní dopoledne jsem trošku změnil plány a místo běhu kolem světa jsme si jej jen obešli. Zato jsme však přidali návštěvu čokobonbonárny a prodejnu lázeňských oplatek, kde jsme si každý dali jednu teplou. Kupodivu u Františka nechtěla žádná z holek podat Vláďovi ruku, který jediný byl tak odvážný a sáhl Františkovi na frantíka:).

kolem světa – Milánokolem světa – Amerikakolem světa – Jadran

Po obědě jsme, ostatně tak jak je to také už zvykem, dlouho oddalovali odjezd, prostě nikomu se domů nechtělo. Nakonec jsme to rozpustili s tím, že se můžeme vidět už zase za 14 dní na posledním letošním soustředění Běžecké školy ve Kdyni, kterážto pozvánka platí i pro ty, kteří dosud neokoštovali, jak takové soustředění se žáků a žákyň Běžecké školy chutná.

veď mě dál cesto má…
veď mě dál cesto má…

Miloš Škorpil foto
Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny Soustředění v oblacích pozitivní energie, aneb když všichni běhají pro všechny

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (12 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

zuzu | 20. 11. 2012 14.49 hod. | 85.70.131.xxx
Potvrzuji, všechno bylo tak, jak to Miloš popsal. Mám radost, že jsem se mohla stát toho všeho součástí a poznat se se všemi těmi skvělými lidmi.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Soustředění Běžecké školy

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví37
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice96
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků