logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem…

Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem…

Za pár dní se na nás přiřítí bouře v podobě Vánoc, Silvestra, konce roku a novoročních předsevzetí. Šestnáctka žen, které se přihlásily do PIM Women´s Challenge 2013 a měly to štěstí, že byly vybrány do semifinále, to mají snadnější – už nemusejí nic vymýšlet. Stačí, když nazují běžecké botky a vyběhnou plnit své tréninkové plány a nabrousí své prstíky, jimiž budou vyklepávat do klávesnice svých PC příběh za příběhem, v nichž nás seznámí s tím, co je přivedlo k běhání, co jim běhání přináší, aby tak inspirovaly ty, co je ještě šíp běhu nezasáhl.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 se představují
  1. Simona Vlašimská
  2. Víťa Drtinová
  3. Tereza Bartošová
  4. Jana Pohanková
  5. Miriam Plachá
  6. Pavla Podsedníková
  7. Cristina Muntean
  8. Jana Šťastná
  9. Michaela Cibulová
  10. Kateřina Králiková
  11. Kateřina Nepovímová
  12. Ilona Líkařová
  13. Martina Vaclová
  14. Markéta Jansová
  15. Libuše Pilná
  16. Martina Hřebíčková

Ženy – a nejen ženy – zajímá, jak vlastně z těch tisíců, respektive stovek žen můžeme vybrat jen takovou hrstku? Řeknu vám, je to velmi těžké, zvláště když nejde o to, vybrat ty nejrychlejší a nejvytrvalejší, ale ty, s nimiž se může identifikovat co nejvíce ostatních žen a dívek, pro něž se stanou ze dne na den či z noci na noc vzory.

Osobně vám o těch, co jsme vybrali jako semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013, psát nebudu, to nechám na nich – ony se znají nejlépe. Pokud ne, než s nimi skončím:), tak se určitě poznají. Kdo je těch 16 šťastných žen a dívek? Zatím vám řeknu jen, že je každá jiná, že každá má za sebou jiný života běh, který je charakteristický pro ni, ale který charakterizuje i velkou skupinu ostatních žen a dívek. A právě proto jsme je vybrali, aby oslovily svým příběhem co nejvíce z vás a pomohly vám se najít jak v běhu, tak v života běhu vůbec.

Dnes se vám představí za pomoci motta – životního kréda, příště už přinesou svůj životní příběh, který je přivedl až do semifinále PIM Women´s Challenge 2013.

Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 se představují

Simona Vlašimská

Simona Vlašimská

Mám jedno převzaté motto, které mě chytilo za srdce:

„If you run, you are a runner. It doesn´t matter how fast or how far. It doesn´t matter if today is your first day or if you´ve been running for twenty years. There is no test to pass, no licence to earn, no membership card to get. You just run.“ (John Bingham)

Toto motto mám připevněné na paravanu u psacího stolu v práci přímo v úrovni očí. Zvednu-li oči od počítače, první, co zachytí, je právě toto motto a pak fotka mého srdíčka Terezky.

Za sebe pak říkám:

„Nepřemýšlej nad tím, zda se půjdeš proběhnout nebo ne. Prostě vyběhni a užij si to! Vždyť víš, že na každé své cestě potkáš parťáka ve formě Endorfinu. A jako vždy doběhneš šťastnější, krásnější, bohatší…“

Víťa Drtinová

Víťa Drtinová

Běh je pro mě absolutní relax, vyčištění hlavy, endorfiny, dobrá nálada, v neposlední řadě i lepší zdravotní stav a velký problém je najednou menší:).

Poběž se mnou, ve dvou se to lépe táhne, a  když to uběhnu já, která si za chvíli podá ruku s Abrahámem, uběhneš to i Ty. Neběhám dobře ani rychle, ale je mi při tom skvěle, nedá se to popsat, to musíš vyzkoušet.

Co na to moje okolí? Říká, že jsem pro ně inspirací k tomu, jak se hýbat, jedni říkají, že jsem blázen, druzí mě obdivují za to, že jsem si našla čas a jdu za svým cílem, a to většina lidí z mého okolí neumí…

Chtěla jsem běžet ½ maraton? Šla jsem za ním tak dlouho, až jsem se postavila na start a uběhla ho – čas vůbec není podstatný, z toho adrenalinu a zážitku z velkého závodu žiju snad ještě dneska.

Letos v květnu jsem běžela štafetově maraton (byla jsem iniciátorkou) – jak jsem nalákala holky (o generaci až dvě mladší) k akci?: „Na skvělý zážitek – celkový čas není důležitý, ale zažiješ radost z běhu, poběžíš v týmu, ke kterému sice budeš mít zodpovědnost, ale za to zažiješ úžasnou atmosféru velkého závodu, z toho adrenalinu, který se ti vyplaví, budeš žít sakra dlouho – a dostaneš medaili:)“.

Tereza Bartošová

Tereza Bartošová

Běh je nepopsatelný pocit svobody a lásky k pohybu, kdy vás nezastaví venkovní liják, 40 stupňové vedro či sněhová vánice. Touha je silnější a vy musíte nazout boty a běžet, a to kdykoliv a kamkoliv. Zda běžíte po ovále, do kopců či jen tak někam utíkáte, nehraje roli. Důležité je, že běžíte a cítíte radost z každého kroku.

Jana Pohanková

Jana Pohanková

Běh pro mne znamená volnost a chvíle být sama se sebou, vypnout myšlenky všedního uspěchaného života, vychutnávat si každý krok a krajinu kolem sebe. Je to odhodlání postavit se na start závodu a zažít si i chvíle bolesti, dopředu mě však vždy žene ten nenahraditelný pocit v cíli, to když člověk naplní svá očekávání.

A jak mě vidí moji přátelé? Stejně tak jako jsem já začala běhat s kamarádkou pro její nadšení, tak se ke mně postupem času přidávali lidé s otázkou: „Co na tom běhu máš?“ Nemusela jsem je příliš přesvědčovat, aby zanedlouho sami zjistili, že se jedná o jednu z nejkrásnějších závislostí.

Miriam Plachá

Miriam Plachá

Vybíhám..., někdy vnitřně prázdná, nebo příliš zážitky a starostmi naplněná..., domů se vracím vyrovnaná, šťastná, spokojená, milující a pokorná... miluji ten pocit..., miluji běh.

Tohle není o větách:-), je to o nadšení, které kolem sebe šířím, těm, kdo mě potkávají po doběhu, to někdy leží v hlavě, někdy v žaludku, ale není jim to jedno! Což je super, nutí je to zamyslet se a strašně mě pak těší, když vím, že někdo další díky mě začal běhat taky, a pár jich je.:-)

Jednoduché věci nikdy nevedou k dlouhodobému pocitu uspokojení, už jsme takoví, to, co nás stojí námahu, na to jsme pak nakonec pyšní a hrdí. Nejde o to srovnávat se s někým, ale překonávat sami sebe, ať už je to lenost, strach, únava nebo stud... Když se překonáme, alespoň já to tak mám, je mi náramně dobře.

A jen tak mimochodem, dneska se mi to nepovedlo, vstávala jsem do práce ve 2:50, únavu jsem nepřeprala a tak projednou si zase musím říct, zítra to půjde líp, a když tomu věříte, tak to prostě jde!

Pavla Podsedníková

Pavla Podsedníková

Mé běžecké motto (dá-li se to tak nazvat) je: You can't, you won't, you don't stop

Cristina Muntean

Cristina Muntean

Moje tělo se mnou mluví. Mluví se mnou celou dobu, jen já se jej teprve učím poslouchat. A poslouchám, protože vím, co je ztratit vše, když ztratím rovnováhu. Učím se pečovat o svoje tělo. Do toho patří i běh – běh, který mi přináší čas být sama se sebou, dýchat čerstvý vzduch, mít čistou mysl, pociťovat příjemnou únavu, zářit spokojeným úsměvem, být šťastná. Bojuji samá se sebou, aby se běh stal součástí mého normálního života. Nové zvyky se tvoří těžko – a proto potřebuji pomoc. Věřím, že v našem týmu ji najdu – a všem jsem předem vděčná za podporu. Běh mě osvobozuje. Cítím, že běh uvolní celý potenciál mého těla. Cítím, že běh přispívá ke kvalitě mého života. Co bych si mohla přát více, co bych mohla více přát druhým?

Jana Šťastná

Jana Šťastná

běh = motlitba tělem…
vstup do krajiny ztichlého bijícího srdce
krásná neznámá, která se postupně stává známou… těším se na naše důvěrné sbližování…

Co je pro mě sport: báječný dlouholetý osobní učitel a přítel…
pohyb: přirozenost a vstup do chrámu klidu a poznání… radosti a potěšení…

Jak to vnímá mé okolí? Mám kolem sebe prima lidi, kteří mají pro mé neustálé pohyblivé řádění pochopení… (i když se někdy křižují)

Jak své okolí přesvědčuji, že by se mělo hýbat? Nepřesvědčuji, jen nadšeně vyprávím, co bylo, jaké to bylo, jaké to bude a strhávám… jako lavina…

Pocit počátku:
Nedávno jsme se potkali… dva neznámí… mrkli jsme na sebe a nebyli si jisti… určitá sympatie by tu byla… nejdříve jsme stydlivě přešlapovali na místě a trochu si povídali… nezávazně… pak slovo dalo slovo… usmáli jsme se… zkusíme to… postavili jsme se vedle sebe a poprvé vyběhli… krok za krokem, nádech za nádechem, metr za metrem se začalo rodit zvláštní pouto… mraky nad hlavou, země pod nohama, vítr ve vlasech a můj nový přítel se širokým úsměvem a jiskřivýma očima… tolerantní, chápající a rozesmátý, připravený být mi po boku ať bude, jak bude… běžíme bez cíle jen tak pro radost… pro poznání… sama sebe… pro přátelství… s překážkami… pro darování… druhým… aby bylo co vyprávět a čemu se smát… jmenuje se Běh, je fajn a zdá se, že stojí za to…

Michaela Cibulová

Michaela Cibulová

Běh pro mě znamená synonymum svobody a volnosti, je to uvolnění těla s duší zároveň. Na nic nemyslím, nic neřeším, všechny starosti jakoby mi z hlavy vymizely. Vždy po běhání mě zavalí tak úžasný pocit spokojenosti a vnitřní energie, že bych tento pocit nazvala jako „příjemná únava dobíjející baterky“. Okolí se mi směje, když vidí, jak ráno vstávám kvůli tomu, abych si stihla zaběhnout alespoň 8 km. Ale říkám jim, že kdyby to párkrát zkusili, pochopili by, jak fantastický pocit to je, hezky si poránu zaběhat a prokrvit tělo, problémy dát stranou, dodat si energii, cítit se skvěle a být díky tomu spokojená sama se sebou. Pozitivní energie pak z vás vyzařuje na metry kolem vás, vaše nálada je úplně jiná, a tím pádem svojí energií ovlivňujete celé vaše okolí.

Kateřina Králiková

Kateřina Králiková

Člověk by se měl alespoň 2x denně překonat, nejen proto, aby mohl v noci klidně spát, ale také proto, že se do dalšího dne probudí jako ten, kdo se o krok vzdálil ostatním.

Každému moc přeju, aby poznali uvolnění, které jim běh může dát. Je to krásný a uvolněný pocit, který je velmi snadné poznat. Běh patří mezi sporty, který si může dovolit každý, stačí jen dobré boty a už jen utíkat.

I já mám někdy pocit, že už nemůžu, ale stačí se opravdu překonat a pak jsem dvojnásobně šťastná a spokojená. V mém životě se stalo moc věcí a ne vždy dobrých, a já jsem přesto šťastná a plná života právě proto, že jsem se nebála sportovat i v těch nejtěžších chvílích.

Nebojte se a pojďte do toho!

Kateřina Nepovímová

Kateřina Nepovímová

Chodím si zaběhat, abych si odpočinula. Je to pro mě relax a radost...
Je to čas, který mám jen pro sebe... Nikdo po mně nic nechce, nemusím nic řešit… Jen zhluboka vdechuji čerstvý vzduch a vnímám, jak mi pracují svaly a tluče srdce... Je to super
Popřemýšlím v klidu o všem, co se mi honí hlavou a třídím si myšlenky... Domů se vracím usměvavá a v pohodě. To hlavně rodina velmi ocení.
Takže já bych kamarádku ukecávala takhle: „Pojď, budeš se skvěle cítit, budeš mít super náladu, vypadneš z baráku a jako bonus se za pár měsíců vlezeš do starých džínů, které jsi už roky nemohla zapnout!“

Ilona Líkařová

Ilona Líkařová

Někteří lidé říkají, že běhat nemohou (a část z nich má jistě pravdu). Někteří, že je to nebaví nebo dokonce běh nesnášejí.
Když se nakonec nechají přesvědčit a jdou se proběhnout, VŽDYCKY se cítí lépe… jsou šťastnější... problémy a starosti jsou menší – aspoň pro tu chvíli.
Proč si však tento stav nedopřejí častěji, tomu tedy rozumět nikdy nebudu?!

Martina Vaclová

Martina Vaclová

„Tělo nechť každodenní své hýbání má.“ J. A. Komenský

Miluji pohyb. Je pro mě nutnost, potřebuji ho k životu, je součást každého mého dne. Běhání je pohyb a zároveň relaxace, úžasné spojení! Běh pro mě znamená – sebepřekonání, pevnou vůli, vytrvalost, přírodu, čistou hlavu, příjemné pocity i bolest. Běh mi mimo jiné pomáhá nepřibírat další kila a udržovat si váhu a kondici.

Myslím, že nejvíce táhne osobní příklad. Snažím se svým studentkám a studentům ukázat, že když člověk sportuje, cítí se dobře, není tolik unaven a má lepší náladu. A běh je ideální, má tolik příznivých vlivů na tělo i mysl. Člověk může jít běhat sám nebo vyběhnout s partnerem či s celou skupinkou. A začátečník vidí veliké pokroky. Naši studenti se již několik let účastní Juniorského maratonu. Doufám, že moje účast v tomto projektu je v jejich snažení podpoří, a třeba se přidají i noví běžci.

Markéta Jansová

Markéta Jansová

Běh je pro mě volnost, radost z pohybu, možnost být sama se sebou, vidět přírodu a krásy světa z jiné perspektivy, potkat fajn lidi… Jasně, běh je i slaný pot v očích, souboj s větrem a někdy přemlouvání ve stylu „za táámhle tím rohem si už vážně na chvíli odpočinu“ nebo „když dneska půjdu běhat, můžu si dát večer zmrzlinu u telky“… no, ať je to tak nebo tak, ten báječný pocit pokaždé, když dobíhám poslední metry, pocit vítězství nad sama sebou, je nenahraditelný! Vážně!!!

Libuše Pilná

Libuše Pilná

Nikdy to nevzdávej!!

Co pro mě znamená běh? Běh je relaxace, jsi jen a jen sám se sebou. Je to přirozený pohyb, stačí vzít boty, kalhoty a můžeš jít běhat. Dá se běhat v létě i v zimě, záleží jen na tobě.

Martina Hřebíčková

Martina Hřebíčková

Sportuju od mládí a bez pohybu si svůj život nedokážu vůbec představit. Běhání patří mezi moje vůbec nejoblíbenější činnosti.
Dodává mi sílu, odolnost, vitalitu. Umožňuje mi udržet si kondici a váhu. Pomáhá mi pálit stresové hormony, zlepšuje náladu a posiluje moje sebevědomí. Druhé bych chtěla přesvědčit osobním příkladem. Odhodlejte se. Začněte běhat. Třeba se vám to zalíbí a budete oceňovat na běhání stejné věci jako já. A co vzkážu ženám středního věku? Je to příjemný pocit, když běžíte a občas si všimnete, jak se za vámi otáčejí muži. Vyzkoušejte to!

No, já se raději dívám dopředu, ale každopádně to, co všechny holky výše napsaly, mě nadchlo a neběhat, tak rozhodně jdu do toho! Co vy?

Miloš Škorpil foto
Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem… Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem… Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem… Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem… Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem… Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem… Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem… Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem… Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem… Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem… Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem… Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem… Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem… Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem… Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem… Semifinalistky PIM Women´s Challenge 2013 – běh je motlitba tělem…

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (14 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

jitulina | 9. 12. 2012 22.03 hod. | 89.176.238.xx
Byla jsem mezi těmi, které se přihlásily. Ale nezávidím, protože se držím hesla, že nevíme co je pro nás nejlepší – osud to za nás rozhodne lépe. Já se však rozhodla poslechnout svého rádce/trenéra a budu se připravovat na 1/2maratón. Ne s Vámi ve Vaší partě, nebudete mne znát, ale já Vás ano. Budu Vás číst, budu na Vás myslet a na startu budeme "spolu". Až bude ouvej, myslete na mne a mne podobné – jsme tady a vzhlížíme k Vám :) Holky, držte se. Posílám sílu – chytejte! :)

Jana S. | 30. 11. 2012 13.59 hod. | 109.80.78.xx
Holčiny, všem vám držím palce na cestě za svým cílem a moc se těším na vaše další příspěvky, kterým mě budete nakopávat.

running turtle | 30. 11. 2012 9.50 hod. | 193.228.234.xxx
Holky držím vám moc palce. I proto, že se na úplně stejnou cestu vydávám také. Také mám před sebou pro příští rok velký cíl – svůj první maraton. Myslím, že nás je daleko víc, co do toho jdeme SPOLU. Tak ať se nám všem daří.

Iva | 29. 11. 2012 22.45 hod. | 37.188.239.xxx
Holky, moc držím palce, ať máte stejně skvělou partu jako my loni. Běh je o svobodě, ale upřímně, každý z nás je občas rád, že za něj rozhodne někdo jiný a že nemusí vymýšlet složité odpovědi. Je zkrátka hezké užít si pocit volnosti v rámci stanoveného tréninkového plánu, žádné dilema, jestli vyběhnu, žádné vysvětlování rodině, proč už zase někam běžíte. Vše vyřeší jedna věta: "Miloš to řekl!" :-)))) Už se těším na Vaše příběhy....

Renata | 29. 11. 2012 21.32 hod. | 62.245.119.xxx
Holky, přeji hrozně moc krásných zážitků a skvělou partu, protože nejen o běhání je PIM :) A jak píše Káťa ... těšíme se na vás!

Marcela | 29. 11. 2012 17.25 hod. | 95.143.135.xxx
Krásná sestava. Přeji vám hodně úspěchů, spousty naběhaných kilometrů a v neposlední řadě hlavně zdraví, bez něj by to nešlo. P.S. Kdybych napsala, že nezávidím, lhala bych, nejsem mezi vyvolenými, budu zase běhat sama pro sebe a za sebe, ale i to je úžasné. Běhu zdar!

Kateřina JACQUES | 29. 11. 2012 11.34 hod. | 90.180.86.xxx
Milé dámy, holky! Možná, že ještě ani netušíte, jaké štěstí Vás potkalo a na jak velké dobrodružství se vydáváte. Budu Vám všem držet palce, aby Vám projekt přinesl to, co od něj očekáváte a já vím, že to bude víc, než si dokážete představit. Nejen já, ale my všechny, co jsme na stejném startu stály v loňském roce, se na Vás těšíme. Za sebe dodávám, že Vám pomohu kdekoliv to dokážu. A věřte mi, s Milošem se neztratíte :-). Kateřina

Míra Drak | 29. 11. 2012 10.39 hod. | 194.228.13.xx
Milé dámy s běžeckými botami! Zdáte se všechny plné odhodlání a nacházíte v běhání radost a sami sebe. Tak buďte dobrá parta a mějte dobré běhy!

Markéta | 29. 11. 2012 9.25 hod. | 194.228.130.xx
Tak nám to začíná...hodně štěstí všem :-)

Simona | 29. 11. 2012 9.19 hod. | 62.141.0.xxx
Holky PIMky, moc se těším na naše společné zážitky :-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2013

všechny články PIM Women´s Challenge 2013

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků