logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Soustředění? Soustředění!

Soustředění? Soustředění!

Co je soustředění? Co všechno se dá soustředit? Kdo se soustředí na co? Kde se kdo soustředí? Říkejte si to párkrát za sebou a už vůbec nevíte, jaký význam toto slovo má. A má jich dost, to vám povím....

Například můžeme soustředit svou mysl a pozornost na něco konkrétního nebo i abstraktního...Také můžeme soustředit něco nebo někoho dohromady na jedno místo.

A od toho zřejmě vzniklo slovo soustředění. To se soustředí pozornost na jednu činnost, soustředí se dohromady lidé, kteří tuto činnost provozují a mají ji rádi. A ti se pak s radostí setkají s ostatními soustřediteli, vyznavači této činnosti. A tak jsme se my, žáci BŠMŠ, soustředili na běžeckém soustředění ve Františkových Lázních ve dnech 14. – 18.11.2012.

Někteří již byli zkušení soustředitelé, ale byli mezi námi i soustředitelé začátečníci. Mezi ně jsme patřili i já a můj manžel Honza. Ten se soustředěně podivoval, kam jsem ho bez jeho souhlasu přihlásila, ale protože je hodný a má mě rád, rád se soustřeďuje na běhání, jel na soustředění se mnou.

Opravdu soustředěně jsme coby začátečníci zírali, co všechno se tam dělo. Všichni zúčastnění soustředitelé byli velice milí. Včetně našeho hlavního aktéra, člověka soustředitele Miloše a jeho ženy Dany, kteří nás běžce soustředili na jedno místo ve Františkových Lázních.

A na soustředění jsme se soustředili jen a jen na běh, běh a zase běh.

Během prvního dne jsem se nestačila divit, co sama dokážu, když se soustředím. Den začal rozcvičkou, po snídani jsme si vyšli na vycházku. Po obědě pro změnu výklus cca 8 km. Když jsem soustředěně sečetla všechny kilometry, málem jsem měla osobáček. Vlastně to byl pro mě takový den soustředěný na běh a přemisťování se z místa na místo pomocí vlastních nohou.

Miloš se soustředil na můj styl a snažil se jej svými radami vylepšit. Ale já, ač velice soustředěná na jeho výklad, na to, jak dávat nohu před nohu, jsem zatím lepším stylem nepolíbená. Mám pocit, že z polohy běžce sedícího jsem přešla do polohy běžce skákajícího vpřed... Zato, když se soustředím, cítím velice intenzivně fázi letu:-). Ale slibuji, protože soustředěně na stylu pracuji, že během pár let to tam bude:-).

Večer jsme se sešli s Ivanou Sekyrovou a soustředěně poslouchali vyprávění její i Milana Kalouska. Mimo jiné jsme se dozvěděli, jak se činovníci Atletického svazu soustředili na to, jak Ivanu obrat o peníze, které jí náleží.

Druhý den se do Františkových Lázní soustředili i další běžci, chodci, dobrovolníci a všichni jsme se soustředěním sobě vlastním absolvovali 23hodinovku pro Joker.

V sobotu večer jsme soustředěně zhlédli video ze Škorpilovic svatby. A pak jsme už jen zalezli do svých pelechů, lízat si rány (já tedy ano). Hlavně jsem se soustředila na nohy:-).

V neděli se nám nechtělo hned odjíždět ze soustředění, kde bylo tak krásně a milo. A tak jsme se ještě vydali na procházku kolem světa. Byli jsme v Miláně, Americe a prošli jsme se i kolem Jadranu...

Po obědě jsme se všichni soustředitelé se slzou v oku, že už soustředění končí, rozloučili. Zasedli za volanty svých aut a se soustředěnou pozorností na cestu vyrazili ke svým domovům.

A to je vše o tom, jak se žáci Běžecké školy soustředili na soustředění ve Františkových Lázních na začátku listopadu roku 2012.

A já teď jen soustředěně čekám, kdy Miloš zase vyhlásí na BŠ další termín běžeckého soustředění. Určitě se s Honzou zase pojedeme soustředit:-).

Zuzka Součková foto
  • přečteno: 10700/10432×, 1 komentář

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (14 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Míla | 7. 12. 2012 7.56 hod. | 85.70.33.xxx
Moc pěkně napsáno, soustředila jsem se a přečetla jedním dechem :-))

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
  • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»
  • Tréninkové deníky – můžete si vložit vlastní plány : https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků