logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Viva Vivobarefoot

Viva Vivobarefoot

Advent, tím spíš jeho sváteční dny, by měl člověk trávit v klidu, v rozjímání či s přáteli. Po hektických dnech uplynulého týdne jsme byli s Danou pozváni, abychom vylosovali dva výherce v prodejně Vivobarefoot. Neměl jsem úplně pocit, že by to bylo to, co jsem napsal v první větě, ale…

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Viva trailpoint

Ještě příjezd do Prahy, respektive hledání místa u nákupního centra Metropole na Zličíně, mě v tom utvrzoval – přijíždějících auťáků fůra a ani jedno místo na zaparkování. Nakonec jsem Draka přeci jenom do jedné škvíry vmáčknul. V obchoďáku lidí jak mraků, všichni zakabonění, jakoby je ani netěšilo, že tu jsou (obecně i právě TADY A TEĎ). Znovu jsem si uvědomil, jak tohle davové šílenství – zvané Dělat radost na povel! – nemusím.

V metru to nevypadalo jinak. S Danou jsme hráli takovou hru, kdo první najde člověka, který se bude usmívat. Vyhrál jsem – našel jsem jednu malou holčičku, které opětovala můj úsměv:).

Pak jsme vystoupili a jali se hledat Belgickou 36, kde prodejnička Vivobarefoot sídlí. Naštěstí jsem zvolil po východu z metra na Náměstí Míru správný roh, takže jsme neobcházeli celé náměstí dokolečka dokola. Otevřeli jsme dveře a byl tu advent – Petra s Danielem nám v ústrety poslali nefalšované úsměvy, plné pohody, lásky a přátelství.

Pak následovaly dvě hodiny, v nichž se pusy nezastavily a kdyby na nás nečekala cesta domů na západ a nekručelo nám v žaludku, tak jsme tam vydrželi klidně rozmlouvat až do zavíračky. Ukázalo se, že tenhle obchůdek není prioritně o tom, prodat boty, ale je tu pro ČLOVĚKA.

Pro ČLOVĚKA hledajícího ne něco nového, ale hledající smysl života a hledajícího, jak život člověka funguje, myslím, jak to v funguje v lidském těle. Přičemž tu nedostanete jednoznačné odpovědi, spíš tu najdete spoustu dalších otázek, které si ale musí zodpovědět každý sám, neboť každý z nás – každý člověk, je natolik výjimečný, že pro jeho život žádná univerzální pravda neexistuje.

K zodpovězení svých otázek však dostanete spoustu nástrojů, kde a jak hledat své odpovědi. Ty nástroje vám poskytnou jak Petra s Danielem ve formě diagnostiky (která odhalí váš postoj [stabilitu], i to, jak fungujete uvnitř [a to doslova]), tak případně ve formě knihy: How to Eat, Move and Be Healthy! od Paula Cheka. Bohužel tato skvělá knížka je jen v angličtině, ale je v ní tolik obrázků a fotografií, že se slovníkem v ruce se snadno dovtípíte, o co go.

Ač jsem od tohoto setkání moc nečekal, dostalo se mi od něj tolik, že z toho budu žít ještě hodně dlouho, už proto, že jsem našel další přátele, kteří pohlížejí na „obchod“ jinak, kterým neblikají hned poté, co vás zří ve dveřích svého obchodu, v očích Skrblíkovy dolary, ale kteří vás vítají s otevřeným hledím (doslova cítíte z jejich pohledu: „Člověče vstup – jsme tu jen pro tebe, jsi náš přítel“!)

Viva trailpoint

Dosud jsem znal jen jeden takový obchod, a to trailpoint Michala Dobiáše. Tak mě napadá, nebude to tím, že se také specializuje na minimalistickou obuv? Nebo se oba tyto obchody specializují na minimalistickou obuv, protože jim nohy v těchto botách chodící či běhající zprostředkovávají zcela jiné informace, než člověku svázaném v brnění boty neumožňující téměř žádný bližší kontakt s Velkou matkou Zemí?

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice104
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou34

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků