logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Viva Vivobarefoot

Viva Vivobarefoot

Advent, tím spíš jeho sváteční dny, by měl člověk trávit v klidu, v rozjímání či s přáteli. Po hektických dnech uplynulého týdne jsme byli s Danou pozváni, abychom vylosovali dva výherce v prodejně Vivobarefoot. Neměl jsem úplně pocit, že by to bylo to, co jsem napsal v první větě, ale…

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Viva trailpoint

Ještě příjezd do Prahy, respektive hledání místa u nákupního centra Metropole na Zličíně, mě v tom utvrzoval – přijíždějících auťáků fůra a ani jedno místo na zaparkování. Nakonec jsem Draka přeci jenom do jedné škvíry vmáčknul. V obchoďáku lidí jak mraků, všichni zakabonění, jakoby je ani netěšilo, že tu jsou (obecně i právě TADY A TEĎ). Znovu jsem si uvědomil, jak tohle davové šílenství – zvané Dělat radost na povel! – nemusím.

V metru to nevypadalo jinak. S Danou jsme hráli takovou hru, kdo první najde člověka, který se bude usmívat. Vyhrál jsem – našel jsem jednu malou holčičku, které opětovala můj úsměv:).

Pak jsme vystoupili a jali se hledat Belgickou 36, kde prodejnička Vivobarefoot sídlí. Naštěstí jsem zvolil po východu z metra na Náměstí Míru správný roh, takže jsme neobcházeli celé náměstí dokolečka dokola. Otevřeli jsme dveře a byl tu advent – Petra s Danielem nám v ústrety poslali nefalšované úsměvy, plné pohody, lásky a přátelství.

Pak následovaly dvě hodiny, v nichž se pusy nezastavily a kdyby na nás nečekala cesta domů na západ a nekručelo nám v žaludku, tak jsme tam vydrželi klidně rozmlouvat až do zavíračky. Ukázalo se, že tenhle obchůdek není prioritně o tom, prodat boty, ale je tu pro ČLOVĚKA.

Pro ČLOVĚKA hledajícího ne něco nového, ale hledající smysl života a hledajícího, jak život člověka funguje, myslím, jak to v funguje v lidském těle. Přičemž tu nedostanete jednoznačné odpovědi, spíš tu najdete spoustu dalších otázek, které si ale musí zodpovědět každý sám, neboť každý z nás – každý člověk, je natolik výjimečný, že pro jeho život žádná univerzální pravda neexistuje.

K zodpovězení svých otázek však dostanete spoustu nástrojů, kde a jak hledat své odpovědi. Ty nástroje vám poskytnou jak Petra s Danielem ve formě diagnostiky (která odhalí váš postoj [stabilitu], i to, jak fungujete uvnitř [a to doslova]), tak případně ve formě knihy: How to Eat, Move and Be Healthy! od Paula Cheka. Bohužel tato skvělá knížka je jen v angličtině, ale je v ní tolik obrázků a fotografií, že se slovníkem v ruce se snadno dovtípíte, o co go.

Ač jsem od tohoto setkání moc nečekal, dostalo se mi od něj tolik, že z toho budu žít ještě hodně dlouho, už proto, že jsem našel další přátele, kteří pohlížejí na „obchod“ jinak, kterým neblikají hned poté, co vás zří ve dveřích svého obchodu, v očích Skrblíkovy dolary, ale kteří vás vítají s otevřeným hledím (doslova cítíte z jejich pohledu: „Člověče vstup – jsme tu jen pro tebe, jsi náš přítel“!)

Viva trailpoint

Dosud jsem znal jen jeden takový obchod, a to trailpoint Michala Dobiáše. Tak mě napadá, nebude to tím, že se také specializuje na minimalistickou obuv? Nebo se oba tyto obchody specializují na minimalistickou obuv, protože jim nohy v těchto botách chodící či běhající zprostředkovávají zcela jiné informace, než člověku svázaném v brnění boty neumožňující téměř žádný bližší kontakt s Velkou matkou Zemí?

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Dýchání při běhu. Proč je lepší a účinnější dýchání (nadechování) nosem : Nevím co dělám špatně, ale při nadechování nosem se nedokážu dostatečně nadýchnout, vede to k…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků