logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Dejte Ježíškovi druhou šanci, nebo si ho kupte sami!

Dejte Ježíškovi druhou šanci, nebo si ho kupte sami!

Za pár dní tu bude Ježíšek, a snadno se může stát, že nebude mít v tom kalupu zrovna šťastnou ruku a nepřinese vám to, co byste si zrovna přáli a bude mít už hluboko do kapsy. V tom případě pro něj nebo pro vás, rozhodli-li jste se vzít jeho starosti na svou hlavu, mám tři tipy.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Kde to Ježíšek může pořídit?
 2. Injinji – Ferrari mezi prstovými ponožkami
  1. VLNĚNÉ
  2. COOLMAXOVÉ

Běhám tak pomalu, protože mi to řekl Miloš

kalendář Běžecké školy

Žádný z těchto dárků moc nestojí a každý z nich je nejen praktický, ale prostě ho musíš mít!:) (Že jsem se nedal na obchodníka, nemusel jsem dneska vymýšlet, jak rozhýbat národ ztěžklých Bohémů).

Kde to Ježíšek může pořídit?

Pokud jde o ponožky, tak prostřednictvím www.prstove-boty.cz, pokud jde o tričko a kalendář Běžecké školy, tak hned po Vánocích na e-shopu Běžecké školy, který by měl v tu dobu už být funkční.

Injinji – Ferrari mezi prstovými ponožkami

Používají dva materiály:

VLNĚNÉ

pětiprsté ponožky – injiinji mini vlna

Složení se u každého modelu (výšky) trochu liší – vlna 58 až 70%, nylon 25-38%, lycra 4-5%. Nylon a lycra tam musí být, aby ponožky perfektně okopírovaly nohu, držely tvar i po mnoha pracích cyklech, nikam se při běhu nehrnuly a měly dlouhou životnost. Než je začal majitel obchodu brát, tak minulý rok dva páry testoval cca 7 měsíců, obden je točil na celodenní nošení do VFF. Výsledek – žádné prošoupání na patě, zeslabení na bříšku chodidla, ani díra na palci, ztráta barvy… Opravdu kvalita, je to velký rozdíl od levnějších značek.

Výšky – No Show, Micro, Mini, Quarter (pořadí od nejnižší)

Gramáž nejnižší u No Show, střední u Micro a Mini, vysoká u Quarter

Výhody – Antibakteriální schopnost – vlna na sebe váže viry a bakterie, tím omezuje jejich rozklad a množení – ponožky nesmrdí ani po několikanásobném použití

Termoregulační schopnost – vlna je vlastně přírodní duté vlákno – drží teplotu

Hydrofobní vlastnost – (odvod potu) absorbuje vlhkost až do 1/3 své váhy

Prodyšnost – výborně dýchá

Vlna hřeje i vlhká

COOLMAXOVÉ

pětiprsté ponožky injinji crew black

Složení 70% Coolmax, 25% nylon, 5% lycra – (Coolmax – speciální polyesterové vlákno)

Výšky – Micro, Mini, Crew ( od nejnižší)

Dvě gramážeLight weight – nejnižší a Originál weight – střední a u výšky Crew – Mid weightje vysoká gramáž

Výhody – výborný odvod potu

Termoregulační vlastnosti – „v létě chladí, v zimě hřeje“…

rychle schnou

Víc se prodává Coolmax, ale kdo si koupí vlněné, tak už většinou jiné nechce.

Značka Injinji je etalon pro prstové ponožky – nic lepšího nejde koupit. Obecně mají prstové ponožky jednu výhodu – zabraňují tvorbě plísní na prstech nohou.

Tolik slova prodejce.

Dana: já už od léta nosím s úspěchem Coolmaxové, před 23hodinovkou jsem ale navlékla vlněné, které se mnou absolvovaly bez ztráty kytičky přes 54 km, a kdyby mi to nebylo blbý, tak jsem je ještě nesundala:-) – na noze sedí jako ulité, hřejí, nepotí se v nich noha ani při celodenním nošení v zimních botách, a pravda – nepáchnou!!! Coolmaxové jsou už několikrát prané, zatím beze změn. Musím se přiznat, že boty pětiprstky nosím bez ponožek a prstové ponožky nosím do „normálních" bot nebo doma, když nechodím úplně naboso, pocit oddělených nezmáčknutých prstů je úžasný a moc si ho užívám!

Nerudný týpek

Pokud jde o mě, já jsem si vyzkoušel oboje a mohu jen doporučit. V těch vlněných jsem, byť jsem je měl poprvé na noze, uběhl prvních 63 kilometrů při Františkolázeňské 23hodinovce pro Joker a bez jediného problému – žádný puchýř, žádná odřenina a co je nejdůležitější, vůbec nesmrděly.

Dana a Miloš foto
 • přečteno: 10464/10027×
Dejte Ježíškovi druhou šanci, nebo si ho kupte sami! Dejte Ježíškovi druhou šanci, nebo si ho kupte sami! Dejte Ježíškovi druhou šanci, nebo si ho kupte sami! Dejte Ježíškovi druhou šanci, nebo si ho kupte sami!

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (9 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

nabídka e-shopu Běžecké školy

všechny články nabídka e-shopu Běžecké školy

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví34
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice92
Více času na sebe9
Více času na rodinu4
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou29

kde se diskutuje

 • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
 • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
 • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»
 • Jak je to tedy s tím hladem, aneb Intermittent Fasting. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Jesliže vycházím z "nejím, když nemám hlad" a doplním k tomu "jím, když mám…»
 • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Díky za článek,jak napadl sníh,tak jsem řešil jak běhat na lyžích a bez nich. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků