logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Dejte Ježíškovi druhou šanci, nebo si ho kupte sami!

Dejte Ježíškovi druhou šanci, nebo si ho kupte sami!

Za pár dní tu bude Ježíšek, a snadno se může stát, že nebude mít v tom kalupu zrovna šťastnou ruku a nepřinese vám to, co byste si zrovna přáli a bude mít už hluboko do kapsy. V tom případě pro něj nebo pro vás, rozhodli-li jste se vzít jeho starosti na svou hlavu, mám tři tipy.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Kde to Ježíšek může pořídit?
 2. Injinji – Ferrari mezi prstovými ponožkami
  1. VLNĚNÉ
  2. COOLMAXOVÉ

Běhám tak pomalu, protože mi to řekl Miloš

kalendář Běžecké školy

Žádný z těchto dárků moc nestojí a každý z nich je nejen praktický, ale prostě ho musíš mít!:) (Že jsem se nedal na obchodníka, nemusel jsem dneska vymýšlet, jak rozhýbat národ ztěžklých Bohémů).

Kde to Ježíšek může pořídit?

Pokud jde o ponožky, tak prostřednictvím www.prstove-boty.cz, pokud jde o tričko a kalendář Běžecké školy, tak hned po Vánocích na e-shopu Běžecké školy, který by měl v tu dobu už být funkční.

Injinji – Ferrari mezi prstovými ponožkami

Používají dva materiály:

VLNĚNÉ

pětiprsté ponožky – injiinji mini vlna

Složení se u každého modelu (výšky) trochu liší – vlna 58 až 70%, nylon 25-38%, lycra 4-5%. Nylon a lycra tam musí být, aby ponožky perfektně okopírovaly nohu, držely tvar i po mnoha pracích cyklech, nikam se při běhu nehrnuly a měly dlouhou životnost. Než je začal majitel obchodu brát, tak minulý rok dva páry testoval cca 7 měsíců, obden je točil na celodenní nošení do VFF. Výsledek – žádné prošoupání na patě, zeslabení na bříšku chodidla, ani díra na palci, ztráta barvy… Opravdu kvalita, je to velký rozdíl od levnějších značek.

Výšky – No Show, Micro, Mini, Quarter (pořadí od nejnižší)

Gramáž nejnižší u No Show, střední u Micro a Mini, vysoká u Quarter

Výhody – Antibakteriální schopnost – vlna na sebe váže viry a bakterie, tím omezuje jejich rozklad a množení – ponožky nesmrdí ani po několikanásobném použití

Termoregulační schopnost – vlna je vlastně přírodní duté vlákno – drží teplotu

Hydrofobní vlastnost – (odvod potu) absorbuje vlhkost až do 1/3 své váhy

Prodyšnost – výborně dýchá

Vlna hřeje i vlhká

COOLMAXOVÉ

pětiprsté ponožky injinji crew black

Složení 70% Coolmax, 25% nylon, 5% lycra – (Coolmax – speciální polyesterové vlákno)

Výšky – Micro, Mini, Crew ( od nejnižší)

Dvě gramážeLight weight – nejnižší a Originál weight – střední a u výšky Crew – Mid weightje vysoká gramáž

Výhody – výborný odvod potu

Termoregulační vlastnosti – „v létě chladí, v zimě hřeje“…

rychle schnou

Víc se prodává Coolmax, ale kdo si koupí vlněné, tak už většinou jiné nechce.

Značka Injinji je etalon pro prstové ponožky – nic lepšího nejde koupit. Obecně mají prstové ponožky jednu výhodu – zabraňují tvorbě plísní na prstech nohou.

Tolik slova prodejce.

Dana: já už od léta nosím s úspěchem Coolmaxové, před 23hodinovkou jsem ale navlékla vlněné, které se mnou absolvovaly bez ztráty kytičky přes 54 km, a kdyby mi to nebylo blbý, tak jsem je ještě nesundala:-) – na noze sedí jako ulité, hřejí, nepotí se v nich noha ani při celodenním nošení v zimních botách, a pravda – nepáchnou!!! Coolmaxové jsou už několikrát prané, zatím beze změn. Musím se přiznat, že boty pětiprstky nosím bez ponožek a prstové ponožky nosím do „normálních" bot nebo doma, když nechodím úplně naboso, pocit oddělených nezmáčknutých prstů je úžasný a moc si ho užívám!

Nerudný týpek

Pokud jde o mě, já jsem si vyzkoušel oboje a mohu jen doporučit. V těch vlněných jsem, byť jsem je měl poprvé na noze, uběhl prvních 63 kilometrů při Františkolázeňské 23hodinovce pro Joker a bez jediného problému – žádný puchýř, žádná odřenina a co je nejdůležitější, vůbec nesmrděly.

Dana a Miloš foto
 • přečteno: 10908/10471×
Dejte Ježíškovi druhou šanci, nebo si ho kupte sami! Dejte Ježíškovi druhou šanci, nebo si ho kupte sami! Dejte Ježíškovi druhou šanci, nebo si ho kupte sami! Dejte Ježíškovi druhou šanci, nebo si ho kupte sami!

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (9 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

nabídka e-shopu Běžecké školy

všechny články nabídka e-shopu Běžecké školy

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas82
Asics114
Brooks16
Inov-850
Icebug5
Hoka One20
Mizuno49
Newton3
NB21
Nike49
Salming327
Salomon39
Scott2
Vibram Fivefingers6
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce44
Běhám bos, bot netřeba13
ON6

kde se diskutuje

 • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
 • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
 • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Katko držím palce a těším se na zprávy, jak to jde. »
 • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den, pane Škorpile, moc děkuji za tréninkový plán, pokusím se ho bezezbytku dodržet:-). Pak…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků