logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

O Štědrém dnu nad Svatý Ján a na Šutr

O Štědrém dnu nad Svatý Ján a na Šutr

Vstal jsem v půl 6, dal si navzdory tomu, že zlaté prase zase neuvidím, zbytek dortu a vánoční cukroví a kafe. Nato jsem osedlal Draka a vydali jsme se opuštěnými cestami směr Beroun. Silnice byly autoprázdné a my si to uháněli jak Šemík s Horymírem k Neumětelům. Ostatně náš cíl – Beroun – se od Neumětel nachází celkem blízko a s mými sklony trefit místo, kam mířím, se mohlo snadno stát, že tam klidně skončíme.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Vánoční Šutr

Petr a Ondřej

Leč nikoliv, nakonec jsme nádraží v Berouně (asi na třetí pokus) trefili a tak jsem se mohl obejmout s mými běžeckými bardy, s nimiž jsem se chystal vyběhnout na štědrodenní běh na vyhlídku nad Svatým Jánem, s Petrem Syblíkem a Ondřejem (pro mě navždy Špalíčkem).

Petr vybral trasu po červené, kterou jsme však bohudíky hned po kilometru (částečně mou zásluhou, částečně zásluhou pána, jehož jsem se vyptal na cestu) opustili a mířili dále po silnici směrem na Hostín. Jak se však ukázalo, bylo to šťastné zbloudění, neboť jsme tak měli možnost běžet proti vycházejícímu slunci a v dáli pozorovat postupně se přibližující cíl – kříž na vyhlídce nad Svatým Jánem.

Petr a Ondřej ve Svatém Jánu

Postupně, jak přibývalo sluníčka na obloze, se začalo i oteplovat. Od Studánky ve Svatém Jánu jsme se vydali (chvíli běžmo, chvíli chůzí) nahoru ke kříži. Chvíli běžmo, chvíli chůzí proto, že Ondřejovi jsem poradil (už kdysi dávno), že má kopce pomalu vybíhat a Petrovi, že je má vycházet, tak abychom naplnili obě mé rady:).

že neuhodnete jak jsme se cítili?

Od kříže jsme se vydali směrem k Solvayovým lomům, o nichž jsem dosud neměl tušení. Je to však úchvatný skanzen, s úzkokolejkou a různými vagónky, mašinkami a dalším technickým vybavením, které se zde používalo k lámání kamene.

Petr alá jede jede mašínkakamenné srdce v šípkuty brďo, to je něcoskanzen v Solvayových lomechskanzen v Solvayových lomechskanzen v Solvayových lomechskanzen v Solvayových lomech

Po malé exkurzi jsme si to namířili zpět do Berouna, ovšem jinou cestou. Před Berounem nás pohladil do tváře doslova teplý fén, jako by chtěl i on dokreslit tu sváteční atmosféru a teplo v duši, které se každému z nás v té jeho rozprostíralo. By to velmi štědrý a velmi požehnaný běh, na nějž budu rád vzpomínat, stejně jako ty předešlé 3, co jsme s Petrem dosud absolvovali. Dá-li Bůh, tak příští rok vyběhneme opět.

Včera ráno se běžel i Štědrodenní Šutr, ale protože text nedoběhl, tak aspoň obrázkem

Vánoční Šutr

účastníci Štědrodenního Šutru 2012, přejí vše nejlepší do roku 2013

Vyrazit na Štědrej den v 6:30 ráno na ŠUTR – 18 kilometrovej běh pražskou Šárkou – se může zdát leckomu divný. Prej jsem magor, v tuhle dobu, tenhle den, navíc v takovym počasí… No jak to tak vypadá, nejsem sám. Vloni Petr ještě ráno smažil řízky a to jel na start až z Českejch Budějic. Jirka to má asi 150 km a letos taky dorazil. Ani nepočítám, v kolik vstával… Vloni se nás sešlo asi 18, letos skoro 30. Letos jsem sice běhal mnohem míň než minulej rok, ale i tak je mi jedno jasný. Je nás víc a víc. Některý běhaj před snídaní, některý o půlnoci, některý s kočárkem, některý se psem. Některý běhaj krátký štreky, některý ultramaratony, některý tě ve Stromovce nadšeně zdravěj, některý si meditujou kolečko za kolečkem.

Jsem rád, že můžu patřit do týhle smečky. – Michael Dobiáš

Miloš Škorpil foto
O Štědrém dnu nad Svatý Ján a na Šutr O Štědrém dnu nad Svatý Ján a na Šutr O Štědrém dnu nad Svatý Ján a na Šutr O Štědrém dnu nad Svatý Ján a na Šutr O Štědrém dnu nad Svatý Ján a na Šutr O Štědrém dnu nad Svatý Ján a na Šutr O Štědrém dnu nad Svatý Ján a na Šutr O Štědrém dnu nad Svatý Ján a na Šutr O Štědrém dnu nad Svatý Ján a na Šutr O Štědrém dnu nad Svatý Ján a na Šutr O Štědrém dnu nad Svatý Ján a na Šutr

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jirka | 25. 12. 2012 17.55 hod. | 89.24.17.x
ŠUTR byl moc fajn, doma sice pořád ještě probírají můj zdravotní stav, protože moc nerozumí, proč na Štědrý den vstávám ráno před čtvrtou a jedu 150km, abych se v Praze mohl proběhnout. Kdo ŠUTR nezkusí, nepochopí:)

Petr Syblík | 25. 12. 2012 5.37 hod. | 217.77.165.xx
Nezapomenutelné to bylo! Díky přátelé.

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Běh – můj život

všechny články Běh – můj život

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví38
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice106
Více času na sebe14
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou35

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků