logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Maraton na 100. pokus

Maraton na 100. pokus

Stalo se neskutečné, už podruhé během dvou dnů jsme s Danou vyběhli. Pravda, tentokrát už její krok nenesl stopy křepelčí lehkosti, spíše připomínal lehce supícího hrocha, ale to bylo docela pochopitelné, uvážíme-li, že naposledy před tím popoběhla někdy v létě.

Vyběhli jsme, a když se trošku vzpamatovala z úžasu: „Jé, já zase běžím?“, začaly padat takové hlášky jako: „Rocky se vrací“, což jsem komentoval: „Jako, že do roka a do dne zase běžíš?“. Odpověď přišla vzápětí a unisono s mým doplňujícím komentářem: „Jsi blbéj!“:).

Pravidelně jsme střídali běh s rychlou chůzí, pravda, ze začátku protestovala, že ji ženu pořád jak nadmutou kozu, obzvlášť když jsem pak zařadil běžeckou vložku i do kopečka. To nezapomněla komentovat pobouřeným: „Co to je, tohleto?!" „Musíme zachovat interval, miláčku!“, odvětil jsem stručně a dál lehce plul kopcem vzhůru. Už neprotestovala a poslušně následovala mého příkladu.

Pak se jí dokonce začalo zdát, že ji šetřím, asi měla pocit, že intervaly začnu natahovat tak, jak to dělá většina lidí, když začíná cítit únavu a chce mít trénink co nejdřív za sebou. Já naopak spíš jednotlivé intervaly zkracoval, tedy ty běžecké, a chodecké nechával stejné. Výsledek – doběhla v pohodě až do cíle a nohy ji bolely méně než na startu. Ovšem jak to skutečně viděla a cítila ona, tak o tom si nechám vyprávět…

Dana, alias Rocky XX.:

Moji milí, to bylo tak. Přijeli jsme z krámu, a že se půjdeme projít. Jelikož jsme měli v úmyslu jít večer ještě do kina, připodotkl Miloš, že to musíme nějak zrychlit. Včera jsme byli na prvním výběhu po mnoha a mnoha měsících (chtělo se mi až říci letech, ale to bych zase trošku přehnala:-)) a dneska jsem s údivem konstatovala, že (vůbec nevím proč) mě bolí nohy, jako kdybych dělala mrtvé tahy se 100 kg činkou – tedy od zadku až pod kolena! Taky mám nějak namožený kotníky. Absolutně si odmítám připustit, že by to snad mohlo být z toho včerejšího pokusu!!! Nebo že by…??

No, asi mě mělo varovat už to, že si na PROCHÁZKU, byť rychlou, bere na sebe lehké běžecké oblečení. Když jsme vyšli ostrým tempem z baráku, rozhlédl se po tmavnoucí obloze, prohlásil něco ve smyslu „Dělej, bude pršet" a rozběhl se! No to byl podraz!!! Nohy, vážící po včerejšku asi tunu a totálně zatuhlé, mi normálně povídaly, že to ani náhodou, ale když mi v té tmě začal zdrhat s laškovnými výkřiky „Chytni si mě!“, neochotně jsem je rozkomíhala v takovém nějakém temném těžkém dusotu. Šlo mi to náramně. Ještě že po chvíli zvolnil. Zrovna když jsem ho dohonila a říkala si, že se konečně uklidnil, zase se rozeběhl! A takhle to pak už bylo celou cestu. (Říkal tomu intervalový trénink. Na procházku nějak zapomněl.)

P.S. Vzhledem k tomu, že se svému (asi stému, jak říká Miloš) pokusu začít běhat budu věnovat v samostatných článečcích ve svém staronovém běžeckém deníčku tady na Škole, nebudu se už dnes dále pitvat. Mějte se krásně, s bojovým výkřikem Rocky po dvacáté! se loučím a jdu si foukat na nohy.

P.P.S.Do kina už jsme nešli. Když jsem se zplavená 10 kroků za ním dotrmácela domů, musela jsem se osprchovat, dostala jsem šílenej hlad, musela jsem udělat večeři, sežrala jsem, na co jsem přišla (nechápu, jak může pořád říkat, že sport tlumí hlad!!) a pak jsem koukala v televizi na pohádku.

Já ti dám pohádku, jednou sis mě vzala, tak budeš makat
Já ti dám pohádku, jednou sis mě vzala, tak budeš makat!!!

Dana a Miloš foto
  • přečteno: 8072/7851×, 1 komentář
Maraton na 100. pokus

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (38 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Katerina | 30. 12. 2012 23.40 hod. | 213.129.138.xxx
Vyborny clanek, dekuji :-) Ja uz take zacnu po nekolikate a uz me to fakt stve. Musim jednou vydrzet...Hodne stesti do noveho roku!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Začínáme s během

všechny články Začínáme s během

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano128
Ne38

kde se diskutuje

  • Třinácté pravidlo běhu. STÁŘÍ BĚŽCE NEROZHODUJE, ZLEPŠIT SE DÁ V KAŽDÉM VĚKU! : Ty tréninky se mi zdají nastavené jako velmi pohodové, díky kterých se může člověk zlepšovat na…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Martino, to v kterém ročním období s plněním plánu začneš, není důležité. Chladna a zimy se však…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ráda bych se zeptala, zda se nějak odrazí na plánu pro začátečníka když chce začít na jaře nebo…»
  • Jedenácté pravidlo běhu. NA BĚH SE OBLÉKEJ PODLE POČASÍ A TOHO, CO POBĚŽÍŠ! : Kamile, v teplotách nad nulou už se šálou přes pusu? »
  • Pět zlatých pravidel zdravých nohou : Jsou nějaká doporučení i ohledně péče o chodidla a ztvrdlou mozolnatou kůži? »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků