logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Kam si zaběhnu v roce 2013

Kam si zaběhnu v roce 2013

V roce 2013 bych zase rád trošku poběhal. Konkrétně mám v plánu si nejdříve s Vaškem Junem vyjet na koloběžce a přejet Českou republiku z východu na západ, konkrétně z Hodonína do Aše a zkusit, jestli jsem schopný to dát rychleji, než když jsem to v roce 2002 běžel po svých. V červnu to bude repete na PUMu. A nakonec bych chtěl vyrovnat jeden svůj dluh – přeběhnout ze západu na východ bývalé Československo. Tenhle nápad už jsem měl přesně před 20ti lety, když jsme se rozcházeli, ale teprve letos – v roce, kdy se poběží 90. MMM v Košicích – nastal ten správný čas.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Z Aše do Košic poběžím pro SKV a přidat se bude moci každý

Připraveno to mám tak, že vyběhnu koncem září, abych se mohl 5. října postavit na start MMM v Košicích. Celé tohle dobrodružství by mělo měřit kolem 1350 km, tedy obdobně jako mé tři oběhy České republiky, s tím, že denně bych měl absolvovat 2 maratony. Nové bude na tom to, že poprvé mě na mé cestě doprovodí moje žena.

Tahle cesta také bude pro nás oba tréninkem na rok 2014, kdy jsem si naplánoval běžet ze Santiaga De Campostela do Chebu. Proč obráceně, než tuhle pouť vykonávají ostatní, a proč do Chebu? Na to jsou velmi jednoduché odpovědi:

  • nerad dělám věci tak jako ostatní,
  • můj celý život je o hledání, ne vlastních cest, ale o hledání smyslu života – smyslu svého života – a mám za to, že ten nejspíše neobjevím tím, že půjdu po cestách vyšlapaných jinými,
  • a do Chebu proto, že se čím dál tím více cítím v tomto městě, v jeho okolí doma, pak tu máme Zdravé Chebsko – projekt, který mi je velmi blízký svými ideály a také proto, že Chebsko bylo vždy územím, z něhož do Světa prýštily ty nejušlechtilejší a nejhumánnější myšlenky – tak proč tentokrát nepřinést do tohoto místa něco, za čím míří celý svět do Santiaga De Campostela – sílu ducha, sílu mysli, sílu sounáležitosti jednoho každého s druhými?

Z Aše do Košic poběžím pro SKV a přidat se bude moci každý

Z Aše do Košic poběžím, jak je mým zvykem, nejen pro to, abych si splnil jeden svůj sen, ale také pro SKV. To znamená, že se ke mně bude moci přidat kdokoliv a své kilometry pak proměnit v koruny, které pošle na konto Sportovního klubu vozíčkářů. Uvidíme, zda se nám společně podaří překonat částku, kterou jsem vybral, když jsem naposledy v roce 2010 běžel kolem České republiky pro Paraple.

Takže si schovejte nějaký den dovolené na konec září či začátek října, aby vám pak nebylo líto, že se nemůžete přidat a taky si připravte prasátko, abyste pak neměli výčitky svědomí, že nemůžete na SKV přispět tolik, kolik byste chtěli:). Ale nebojte se, přidat se samozřejmě bude moci každý, tedy i ti, kdož nepřispějí, protože tenhle běh bude hlavně oslavou běhu, běhu života, přátelství a lásky k životu, lásky k člověku…

Nechť je váš života běh po celý rok 2013 takový, jaký si jej sami přejete…

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (17 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

tina | 6. 1. 2013 8.36 hod. | 85.237.227.xx
Fiiiha, tak toto si neviem celkom predstavit, ako sa to daaa tolko odbehnut.. Dufam, ze bude dopredu znamy nejaky harmonogram, tiez by som sa rada na nejakom useku Slovenska pridala ;) Super akcia, moj uprimny obdiv!!!

Káťa J. | 3. 1. 2013 13.15 hod. | 83.208.56.x
Miloši, jsi bourák, to se jinak vyjádřit nedá. Já bych s dovolením také popoběhla a v Praze bych Ti připravila slovenskou krojovanou družinu, aby to bylo stylové. Detaily domluvíme. Ať je to pro Tebe a Tvoje blízké dobrý rok, ať inspiruješ lidi dál jako doposud. Káťa

Jano SK | 2. 1. 2013 16.49 hod. | 213.108.120.xx
Teším sa na beh s Tebou po Slovensku.

Tereza | 1. 1. 2013 22.10 hod. | 90.180.83.xx
Nez nastal novy rok, premyslela jsem o tom, kam bych si letos chtela zabehnout, protoze bych rada objevila neco noveho nez jen pobihani po Praze. Moje cile jsou ale zatim pouze na uzemi CR nebo v blizkosti nasich sousedu. Bezet ale z jedne zeme do druhe, to je stale nad me sily. Obdivuhodne!!! Hodne sil a zdravi, ja budu rada zatim za pouhy maraton:)

fotoMiloš Škorpil: Terezo, zaběhnout si se mnou může každý, na vzdálenosti kterou uběhne vůbec nezáleží.

MonikaG. | 1. 1. 2013 21.50 hod. | 77.78.117.x
Moc pěkné plány! Držím palce a přeji pěkný nový rok tobě i Daně. Třeba se taky někde přidám :-) Těším se na zážitky.
MonikaG.

fotoMiloš Škorpil: Moniko děkujeme a těšíme se až se zase někde objevíš. Taky ti přejeme hezký rok 2013 a splnění všech přání, které máš v hlavě, srdci a v duši.

Simona Vlašimská | 1. 1. 2013 10.59 hod. | 62.141.0.xxx
Miloši, smekáme, těšíme se na tvé zážitky a také se těšíme, že se k tobě alespoň na kousek tvé pouti přidáme. Simona + Petr + Terezka

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Memovy rozmluvy o životě

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Ještě jsem zapomněla mám157 cm vážím 56,5 kg »
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Tipy jak spálit pět set kalorii : Já tedy nevím je mi 70 let a denně spálím 450 až520 kalorií. Neběhám. Běžný režim 2x denně s…»
  • Dýchání při běhu. Proč je lepší a účinnější dýchání (nadechování) nosem : Nevím co dělám špatně, ale při nadechování nosem se nedokážu dostatečně nadýchnout, vede to k…»
  • Jak natrénovat na maraton za 100 dní : Michale, mohu mluvit z vlastní zkušenosti, dva roky jsem se připravoval Do formy s M&F a k tomu…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků