logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké)

Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké)

Již potřetí vybíhali žáci a přátelé Běžecké školy po celé republice ke společnému vyběhnutí do Nového roku. V Chebu jsme to naplánovali na symbolický čas 13:13 z hráze přehrady Skalka.

Sešlo se nás opravdu hodně (asi 30), čímž jsem byl velmi mile překvapen. Vyběhli jsme si společně na Zelenou horu, někteří místo výběhu volili chůzi, ale na vrchol Bismarckovy rozhledny jsme se vyškrábali všichni. Odtud už se naše cesty dělily, někdo to vzal dál směrem k Pomezí a pak na Františkovy Lázně, někdo si to šupajdil kopcem dolů zpět do Chebu.

Silvestrovská chebská radostSilvestrovská chebská radostSilvestrovská chebská radostSilvestrovská chebská radost

A kde běhali ostatní? Tak o tom vás níže zpraví sami:

JaromírJarmila Holasovi

Jaromír a Jarmila Holasovi

Vběh do nového roku 2013

Tak opět po roce vbíháme do nového roku. Na kalendáři se skví datum 1. 1. 2013 a hodiny ukazují čas 13:13. Počet třináctek se snažíme zvýšit tím, že si připravujeme do cíle nejlepší iontový nápoj v podobě 13stupňového piva „Svijanská kněžna“.

Jaromír HolasJaromír HolasJarmila Holasová

Venku je slunečné, téměř jarní počasí. Probíháme Modřanskou roklí a pro zpestření vybíháme po bočních cestách do krátkých prudkých kopečků. Těch kopečků je stylově třináct. Běh si užíváme a těšíme se na „Svijanskou kněžnu“, která na nás trpělivě čeká v teple domova. Pravda, díky zlomenému ramenu mi to moc neběží, ruka je pořád citlivá na otřesy, dávám si pozor na každý krok, ale i to je už pokrok, předevčírem jsem první pokus o běh musel vzdát. Po doběhu si dáme 13 loků a tím uzavřeme „třináctky“, v jejichž znamení jsme dnes běželi.

dvě piva

Další třináctka je historická, 200 let stará – rok 1813, kdy se uskutečnila bitva národů. Celá Evropa shromáždila v okolí Lipska 530 000 vojáků. Pak si to spolu rozdali a život byl zkrácen 127 000 poslušných nevinných lidí. Mnohem radostnější a důležitější událost v roce 1813 z hlediska lidského života byl vynález bádenského lesmistra Draise, který vynalezl jízdní kolo.

na příští běh

Zabýval se problémem vozidel poháněných silou svalů. Kolo se postupně stalo nejmasovějším dopravním prostředkem poháněným silou svalů. Kolo zapříčinilo, že se spousta lidí začala hýbat a pohybem předešli mnoha nemocem. Tento vynález prodloužil život milionům lidí na naší planetě a nahradil tak vlastně životy zkrácené a promarněné ve všech válkách.

Taťána Šrámková

Taťána ŠrámkováTaťána Šrámková

Milý Miloši, děkuji za nápad novoročního běhu ve 13.13 hodin. Připojila jsem se v Řícmanicích, to je vesnice 11 km vzdálená od Brna. Svůj dnešní běh jsem věnovala pacientům ochrnutým po úraze míchy, kteří jsou hospitalizovaní na Spinální jednotce Kliniky Úrazové chirurgie ve Fakultní nemocnici Brno – Bohunice, kde pracuji jako lékařka. Jeden z našich pacientů je i malý Boris, kterému je 14 let, na vozíku je již 1.5 roku, je velmi statečný, obdivuhodně zvládnul adaptaci na život vozíčkáře, i na toho jsem při běhu myslela. I svoji rodině jsem věnovala novoroční běh. Moje trasa vedla celou vesnicí, její délka byla 3 km. Přece jen jsem se časově musela přizpůsobit rodinnému rituálu společného slavnostního oběda.

Šťastnou náhodou jsem se dostala mezi vyvolené, kterým přišel tréninkový předvánoční a vánoční plán. Děkuji za to, protože se chystám na pražský půlmaraton 6.4.2013.

Zuzka Součková

Zuzka, Honza a Trajdy

Okolí Stříbra 1.1.2013 kolem 16. hodiny
Vyběhli jsme kolem 16. hodiny – já, Honza a Trajdy (naše kokršpanělský štěně). Uběhli jsme 6 km a bylo nám fajn. Počasí nám přálo, teplota 7°C, jako by ani nebyl leden… Dodrželi jsme tímto tradici, kterou jsme si zavedli před pár lety, v době, kdy jsme ještě nebyli žáky BŠMŠ, vyběhnout na Nový rok, protože, jak se říká: „Jak na Nový rok, tak po celý rok.“

Helča a Aimeé

Helča a Aimeé

Vybíhaly jsme po čtvrté hodině, už byla venku tma. Aimeé se moc nechtělo a tak jsme daly symbolických 1,3 km a já cítila harmonii a štěstí. Aimeé byla moc roztomilá a užily jsme si to móc :D

Dušan Klíma

Dušan Klíma

Do nového roku jsem vyběhl společně s pejskem až k večeru. Fotka pořízena u Liberského rybníka, nedaleko Rychnova nad Kněžnou. S pozdravem Dušan Klíma.

P.S. Hodně šťastných kilometrů v novém roce!

A co vy, vy jste nevyběhli nebo vám došel inkoust? :)

Miloš Škorpil foto
Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké) Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké) Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké) Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké) Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké) Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké) Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké) Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké) Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké) Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké) Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké) Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké) Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké) Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké) Novoroční výběh žáků a přátel školy (Běžecké)

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
  • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»
  • Tréninkové deníky – můžete si vložit vlastní plány : https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků