logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Milý deníčku 2 – Vánoce klepou na dveře

Milý deníčku 2 – Vánoce klepou na dveře

Dostala jsem pár žádostí, mj. také od maminek „Letňátek“, abych pokračovala ve zveřejňování mých deníčků, zde jsou tedy další dva týdny, směrující téměř až k Vánocům. „Letňátka“, to je miniskupinka maminek a jejich dítek, která vykoukla na svět v létě roku 2010. Stejně jako moje Terezka. Dnes už mají některé holčiny další prcky. Holky, maminky, mám vás moc ráda a především vám a vašim zlatíčkům věnuji tuto část deníčku. Ali, Leni, těším se, že se potkáme na startu Hervis ½Marathonu.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. 2. týden
  2. 3. týden

2. týden

Pondělí (45 min. 65-80%, polojasno, -2 st., bezvětří)

Přišla zima, opravdová, bílá, zasněžená, mrazivá, třpytivá… Oděna do běžeckého netrpělivě vyčkávám, až Petr dorazí z práce. Čeká mě 45 minut a Petr šlape od 19.00 hodin spinning. Dvouletá Terezka kníká, že chce jít taky běhat. Těším se, až trošku povyroste a budeme běhat spolu. V 17:30 se Petr objevuje ve dveřích, předáme si malou a já vyrážím do bílých ulic. Trošku to klouže, přeci jen mám hladké boty. S čelovkou se vydávám směr Krčák – strach mě opět přemůže, a tak se rozhodnu pobíhat jen po ulicích mezi vilkami. Po nějakých 15 minutách objevuji cestičku vyšlapanou pejskaři na pokraji malého políčka. Jde to skvěle, pobíhám tam a zpět a hlídám si čas, abych jednak nepřekročila předepsaných 45 minut, jednak aby Petr stihl utéct na hodinu. Vracím se na minutu přesně, Terezka už je ve vaně, Petr vyráží prohnat své ovečky na kole.

Úterý (15 min. (50-65%); abeceda, protažení; 5x (30-20-10); 2 min. pauza; 5x (30-20-10); 10 min. (65-50%; polojasno -2 st.)

Ráno nešetrně zvednu Terezku při oblékání a v břiše to praskne. Au, břicho bolí a táhne, jako kdybych ho měla čerstvě zašité. Bolí při každém kroku. Na cestě z práce dávám vždy přednost pevnému schodišti před eskalátorem. Automaticky si to k němu namířím, ale po 3 schodech se vracím a nechávám se vyvézt. Běh dnes nehrozí, bolí mě každý i pomalý krok. Volám do Santé a objednávám se k MUDr. Snad jsem si nevytlačila kýlu a jedná se jen o natažený sval.

Středa (45 min. (65-75%); polojasno, bezvětří, 0 st.)

Břicho stále bolí, nicméně mám pocit, že je to trochu lepší. Po poledni sedím v ordinaci. Svěřuji se MUDr.; prý to může být kýla nebo natažený sval. Lehám na lůžko a nechám si prohmatat břicho <-> kýla je vyloučena, ulevilo se mi. Závěr: zřejmě mi ruply srůsty po císaři, hojení může trvat až 6 týdnů. Ptám se na běh, doktor dovoluje, že můžu dělat vše, co mi bolest dovolí. Terezka se před 2 lety rozhodla, že prověří mou vytrvalost, ani po 38 hodinách nehodlala vykouknout na svět, tak mě museli říznout:-)

Čtvrtek (volno; polojasno)

Břuch se zřejmě hojí, bolí míň, ještě si dopřávám volno. Terezka už vnímá, že to maminku bolí, a tak se nechá přesvědčit, aby ťapala sama, jak jen to jde.

Nuselské schody

Pátek (10 min (50-65%); protažení; 6x Nuselské schody; 10 min (65-50%); polojasno, teplota 2 st.)

Rozhodnu se, že dnešní schody zkusím. Paradox, když mě břicho bolí zejména při vykročení. Nicméně bolest je podstatně menší, kýla vyloučena, a tak se domlouvám s Mírou, že zrealizujeme naše schody. Honza 1 je v Německu, Honza 2 hlídá, Dodíka jsem stále ještě nepřesvědčila. Petr s Terezkou jedou s námi, Petr v roli fotografa, Terezka v roli fanynky. Zasekneme se v dopravní zácpě a tak, když dorazíme na místo srazu, má Míra v nohách už 4 x 182 kousků :-) Udatný to muž. Absolvuje se mnou 10minutové rozklusání, lehké protažení a pak už stoupáme vzhůru. Petr trošku závidí, že nemůže běžet s námi a slibuje si, že na jaře to dáme všichni spolu. Adolescenti hulící trávu na nás jen nevěřícně zírají. První tři okruhy jdou dobře, další dobíhám s jazykem na vestě. Ale dám to až do konce, pak už jen 10minutový výklus, rozloučení s Mírou a hurá domů, dobře naladěni, trošku hladoví :-)

Sobota (65 min (65–75%); jasno 2 st.)

Je příjemně teplo, dnes mě čeká 65 minut volně. O běhu se nedá moc mluvit, 65 minut bruslím a akrobatím na ledě. Zase jsem si natáhla břicho, když jsem se snažila neskončit rozplácnutá na ledě. Kde to jde, raději volím běh sněhem mezi stromy. Boj o život nakonec vyhrávám a ve zdraví se vracím domů. Hned zasedám k PC a hledám info o nesmekách. Příští týden si je musím pořídit :-)

Neděle (volno; jasno 2 st.)

Aby Terezka nemusela na týden do nových jesliček mezi cizí děti a cizí tety (původní jesle se stěhují, tety budou balit a děti budou doma), odvážíme ji za mamčou do Mělníka. Je nám smutno při představě, že budeme bez malé. Běžecky mám volno, které poctivě dodržuji.

3. týden

Simča s Dodem

Pondělí (zataženo, déšť, 2 st.)

Truchlím po Terezce. Sníh ještě drží, užívám si příjemných 45 minut v Krčáku. Břicho lepší, ťuk ťuk ťuk. Jako střela mě předbíhá cca 60letý běžec a s úsměvem mi radí, abych si vyběhla na Hrádek. Vůbec mi není trapně, že mu nestačím, dál si pokračuji ve svém akorát tempíku a užívám si ticha lesa. Zastavuji u pomníčku, který jsme s Mírou vytvořili pro Iva Domanského, pokládám jako vždy kamínek. Nehledejte jej, je úplně nenápadný, v lese, kde to měl Ivo tak rád...

Úterý (15 min (50-65%); abeceda, protažení; 6x 30 vt. do kopce – seběh;10 min (65-50%)

Opět vyrážím časně ráno směr chlebodárce, abych mohla ještě před prací vyběhnout do Krčáku. 5.45 hod. START! Vybíhám volně směr Labuť a pak zase zpět pod kopeček směrující k velkému altánu. Abecedu a protažení absolvuji s běžcem, který čeká na parťáka pod lampou. Když odběhnou, dávám si kopečky nahoru a dolů. Cesta je nerovná, mám pocit, že čelovka trošku zkresluje nerovnosti, tak se soustředím na to, abych došlapovala rovně a nezpůsobila si zranění. Půlminutové úseky mi odměřuje mobil. Funím jak mašina a docela se těším, až budu mít za sebou i poslední kousek. Závěrečné pomalé vyklusání je fajn. Po návratu rychle chvátám do sprchy, abych mohla zasednout ke stolu a začít vytvářet hodnoty, dnes mě toho ještě čeká dost.

tak co si obujeme? Inov8 nebo Salomon?

Středa (45 min (65–75%); teplota 1 st., jemně mrholí)

Teplota lehce nad nulou, jemně mrholí. Po práci se vydávám nakupovat nějaké vánoční dárky – pořizuji všechno najednou, to je paráááááda. Lidi šílí a já se těším na dnešní výběh. Už je tma, když se soukám do zateplených legín. Asi jsem se nějak nafoukla. Narvaná v kalhotách si najednou připadám tlustá, hrůza... Zrcadlo mě v tom utvrzuje, kolem pasu se mi asi začal vytvářet špíček. No to ne! Hmmm a mám po náladě. A ještě ke všemu mi je smutno po Terezce. Šíleně smutno. Nezvládám naše odloučení, a tak celých 45 minut probulím. Ani nevím, jak se mi běželo, nemám k tomu co říct. Lezu do vany a pak rovnou do pelíšku.

Čtvrtek (volno; polojasno)

Pro dnešek mi Miloš naordinoval běžecké volno. Jsem dlouho v práci, pak ještě dokupuji nějaké maličkosti. Doma trošku poklízím, aby se Terezka vrátila do relativní čistoty.

koza

Pátek (10 min (50-65%) – 25 min (80 – 90%) – 10min (65-50%)

Dnes přijede Terísek, jsem šťastná, roztěkaná, šíleně se těším. Nemůžu dospat, a tak už v 5.40 hod. vyrážím s čelovkou z práce do Krčáku. Rozhodnu se běžet okruh obráceně, než jak jsem zvyklá, je to příjemné zpestření. Dnes se vznáším, mám problém udržet první a poslední část v nízké intenzitě. Myšlenky na Terezku mi dodávají spoustu energie. Opět potkávám běžecký pár se 2 psy, zdravíme se. Oni jsou o poznání rychlejší než já, i podle jejich běžeckého stylu je vidět, že už jsou to zkušení běžci. Kdysi mi trenér plavání řekl, že běhám jako koza. V tom se u mě nic nezměnilo :-) Mééé.... Petr přiváží Terezku, už ji mám zase u sebe, srdíčko moje... Jsem absolutně šťastná!

Sobota (65 min (65–75%)

Minulý týden jsem vyhrožovala, že si koupím nesmeky, dnes nastal ten čas, a tak se vydáváme do Triexpertu. Nesmeky mají. Ale spíš na výšlapy do hlubšího sněhu. Vlastně ještě před tím, než jsem začala uvažovat o nesmekách, jsem psala Ježíškovi o botky do terénu. Když jsem prodejci sdělila, pro jaký účel nesmeky potřebuji, hned mi řekl: „Kupte si boty!" a hned mě táhl do patra. V behej.com jsem se dočetla, že v testu výborně dopadly INOV-8 ROCLITE 275 GTX. Vůbec mě nepřekvapilo, když právě po nich prodavač sáhl a podával mi je. Dala jsem si je na nohu a moje volba byla jasná. Ještě ponožky. Kluk v Triexpertu na Smíchově mi vybral zase ty nejlepší. Děkuji! Ježíšku, děkuji! Ani na Péťu Ježíšek nezapomněl. Na velké Kunratické jsem dostala poukaz na 30% slevu do Salomonu. Péťovi tato značka vyhovuje, a tak jsme Ježíška nasměrovali přímo. A tak vedle mých terénních zdobí náš botník také Péťovy žluťáky. Byla jsem natěšená jak malé dítě, a tak jsem hned po návratu domů boty nazula a vydala se směr Krčák. Na asfaltu jsem měla pocit, že mám na podrážkách malé přísavky. V lese jsem si schválně vybírala cestičky, na kterých se ještě držel led. Lidi, to si neumíte představit, jak boty drží. Vracím se domů nadšená! Užila jsem si výbornou 45minutovku, běžela jsem tak, abych byla mírně zadýchaná. No prostě, paráda...

Neděle (volno)

Dnes mám běžecké volno. To se hodí. Lehce, ale skutečně jen lehce poklízíme a zdobíme i s Terezkou stromeček. Odpoledne se vydáváme do Kamýku pozdravit kozy, Terezka absolvuje pár jízd na klouzačce. A to je konec. „To jsem měl říct já! Tááády dáády….“

Simona Vlašimská foto
  • přečteno: 12466/12101×, 2 komentáře
Milý deníčku 2 – Vánoce klepou na dveře Milý deníčku 2 – Vánoce klepou na dveře Milý deníčku 2 – Vánoce klepou na dveře Milý deníčku 2 – Vánoce klepou na dveře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Leni Županičová | 14. 2. 2013 15.26 hod. | 84.246.167.xx
Simi, díky za vyžádané pokračování do tvého běžeckého deníčku. Opět bezva počtení. Napsáno jednoduše, prostě, bez příkras, zkrátka lidsky tak, že se to člověka dotkne u srdíčka. Moc ti fandím!

Honza Růžička | 13. 2. 2013 10.18 hod. | 62.141.0.xxx
To je jářku sposta běhání! Jsem zadýchaný jen z toho čtení... Ale ba ne, mám dobrý pocit, že některé části toho tréninku bych zvládl taky – to jsou ty pasáže, nadepsané "běžecké volno"...

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2013

všechny články PIM Women´s Challenge 2013

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků