logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Nejhorší je znovu začínat!

Ahoj Děcka. Jmenuju se Pavel Klejna, ale spíš slyším na přezdívku Pyjár. Miloš mne sice zařadil k Titánům, ale já se tak po pár trénincích rozhodně necítím. Je mi čtyřicet a jsem (děvčata, čtěte pozorně) „krásný mladý zdravý svobodný a zajištěný“ chlap. Živím se jako marketingový poradce, přiživuji se jako horský vůdce a obchodník s kvalitním – opravdu jen vysoce kvalitním – vínem (když budete chtít dobré víno, neváhejte se zeptat) a píšu divadelní recenze. Ale protože jsem zároveň pěkný jelito, nechal jsem se Milošem vyhecovat k tomu, že mne trénuje na maraton.

Pravda, neměl to s tím hecováním tak složité, maraton je jedním z mých životních cílů, navíc jsem Beran, a když se do něčeho zakousnu, nepovolím. Tak tedy maraton.

Jsem absolventem FTVS UK Praha, ale to je už dávno. Na prvním tréninku s Hurvajsem (tak jsem si Miloše překřtil) jsem se od něho dozvěděl, že vůbec neumím běhat. Že moc zvedám kolena (néé, ty vole, nebudu zvedat kolena, zakopnu a pudu na hubu!), moc máchám rukama (a co s nima jako mám asi tak při běhání dělat?) a že se vůbec moc trápím. A ukázal mi, jak to mám dělat. No, málem jsme se pos… smíchy. Tady právě vznikla jeho přezdívka Hurvajs, protože Miloš podle mého názoru běhá, jako když pan Skupa vodil Hurvínka po jevišti. Kde je krása a ladnost pohybu, kde je obdiv k půvabu pohybujícího se lidského těla?!?

No, na dalším tréninku, přesněji k jeho závěru už jsem běžel jako Hurvajs a to proto, že mne kurevsky bolely nohy a v podstatě jsem byl pár vteřin od klinické smrti. A od té doby uznávám, že Hurvajs sice neběhá na pohled moc esteticky a ladně, ale zato neuvěřitelně úsporně a efektivně. A šel jsem ve svém pokání tak daleko, že jsem ho požádal o pomoc a o lekci „Hurvínkova běhu“. Byli jsme běhat u Ostrovských rybníků (Ostrov nad Ohří, cca 15 km od Karlových Varů alias Malé Moskvy) a dotáhli jsme to až ke krátkému instruktážnímu videu, které doufám časem rozpracujeme pro další šílence, kteří chtějí uběhnout maraton.

Ale!!! Nejhorší je znovu začínat! Už jsem měl něco naběháno, když mi Hurvajs konečně dodal tréninkový plán. Tak jsem začal podle toho běhat a pochopitelně se strašně trápím. Protože jsem měl tak trochu pauzičku. Knedlíky, masíčko, vínečko a gaučík. A jsem v prdeli! Proto to tvrzení: Nejhorší je znovu začínat! Ten plán je navíc, jak jinak, s intervalovými běhy. Dano, Ty jistě víš, o čem mluvím. Já se na to těšil a těším se stále, kdysi jsem to přeci pod docentem Hlínou z fakulty dělal dnes a denně, ale… ALE!!! Když jsem včera poprvé ty intervaly dal, myslel jsem, že chcípnu! Běžel jsem to ne po dvou minutách, jak napsal Veliký a Moudrý Hurvajs, ale po jednom stu dvojkroků. Nezvládám se koukat ještě i na hodinky. Děcka, to byla taková pohoda Fakt. Těch posledních deset kroků, když víte, že před sebou máte už jen DESET, rychlých „levá pravá nezvedat kolena nemáchat rukama“ a pak Vás čeká sto pomalých, pomaloučkých kraťounkých krůčků… Jedním slovem paráda. Proklínal jsem se, a žehral na deset dní nicnedělání. A tak jsem na jednu stranu totálně vyčerpaný a na druhou maximálně spokojený (že už je konec) dobíhal zpátky do Třeboně a jak mi dělalo dobře, když na mě pěkný mladý holky obdivně (a nekažte mi ten pocit svými nejapnými komentáři – hlavně ty Hurvajs a 12Honzade) opravdu mladý holky a opravdu obdivně koukaly. Já narost! Patrona testosteronu. Už se těším na další trénink. Doufám, že tam Hurvajs ty kočky alias Pyjárovu klaku, zase pošle. Protože: Nejhorší, je znovu začínat.

Dnes jsem měl jen 60 minut volně a dal jsem to opravdu volně. Pohodička. Ale z děvčátek se staly dvě přerostlé maminy a navíc s obrovským psem bez vodítka a košíku. Já nevím, proč všichni psi nejdříve čuchají k rozkroku?!? Jakoby nevěděli, že nejhorší je znovu začínat!

Citius, Altius, Fortius!

  • přečteno: 5319/5306×, 12 komentářů

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (2 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Qváša | 5. 11. 2009 9.03 hod. | 212.111.8.xx
Takže Pyjáre. Na tu nejvyšší horu Finska Halti si pěkně doběhneš :-) Zapomeň na auto, ale nezapomeň na mačky.
Spolusouputník Q

12Honzade | 21. 10. 2009 11.06 hod. | 195.113.13.xxx
Pyjare, urcite holky obdivne koukaj, o tom zadna! Ja to nemyslel spatne:). Pozor ale aby to nenarusilo vas rozvijejici se vztah:) s Peggy:)!
Ozvi se mi pls, kvuli vinu, 12Honzade@gmail.com

Jarče | 21. 10. 2009 2.02 hod. | 85.132.216.xxx
Pláču… smíchy, děkuji, opravdu nádherně jsem se pobavila, smích mě ale přejde, až se do toho pustím, už se těším :)))

Pyjár | 19. 10. 2009 16.58 hod. | 193.165.74.xx
Milá Peggy

Tvá milá nabídka, to je tak vážná věc, že by se neměla řešit takto veřejně. Já si moc dobře uvědomuji, že jsem ohrožený druh, chráněný GreenPeace. Proto navrhuji: dej mi přes Hurvajse na sebe kontakt, prosím. Ozvu se.

Adios

Pyjár

Peggy | 19. 10. 2009 13.44 hod. | 77.95.40.xx
Ty ses tak vychválil, že mi to nedá se nezeptat: Nechceš si mě vzít za ženu? :-))))))))

Majka | 19. 10. 2009 12.59 hod. | 80.188.94.xx
Já to mám posunutý, promiň, dnes mám vlastně pátek. Jsem dopředu vyděšená co mi na úterý naložíš? :)

fotoMiloš Škorpil: Neboj, čtvrtý týden je odpočinkový :), tedy méně náročný cca jako první

Majka | 19. 10. 2009 12.35 hod. | 80.188.94.xx
Tak to ti teda fandím a jestli nevydržíš seš Béčko. Jo a mladý holčiny nech na pokoji, nebo ti ty maminy s pesanama pěkně proženou pérka. Tak ať ti to běhá ego zústane a forma naroste! Na ty Hurvajsí pohyby se ale vážně těším až je někdy uvidím!
Milošku, kde mám plán na další týden?

fotoMiloš Škorpil: Majko, tréninky vždy vychází v úterý. Můj zámysl byl takový, že ten, kdo podle nich běhá, bude 6 dní dopředu vědět, co ho čeká v dalším týdnu, pokud jsi začala podle něj běhat už ode dne vydání, tak dneska mám v plánu stejně volno :), a zítra ráno už ho budeš mít na stole, tedy v počítači :).

Daniela | 19. 10. 2009 12.33 hod. | 213.162.66.xxx
Pekny, mooooc jsem se pobavila:))))))) drzim palce:)))

Aleš | 19. 10. 2009 11.12 hod. | 77.78.80.xxx
držím palce ať vydržíš,ještě máš dlouhou dobu na rozmyšlenou :o))

Hurvajs | 19. 10. 2009 10.56 hod. | 80.250.9.xxx
Ještě, že ten pan Skupa toho Hurvajze vyřezal, jinak by dnes měl Pyjár dřevěné nohy :) od toho krásného, vzletného, atleticky čistého, kroku, a nad Třeboní by se proháněl uragán – to od toho věčného máchání rukama :). Jinak jsem rád, že se konečně Pyjár probudil, přestal o svém snu jen plkat a začal běhat. Tak tedy Pyjáre ať ti forma narůstá a holky mají co obdivovat :).

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Průvodce trailovým běháním

seriál Poběžte s námi We Run Prague

seriál Průvodce funkčním oblečením

Titáni

  • Rozhovor naruby Rozhovor naruby 29. 7. 2009, "Titánka" Dana, přečteno: 4823/4808×, 6 komentářů

všechny články Titáni

Anketa – hlasuj i ty!

Miss sympatie PIM Women´s Challenge 2012

O anketě a jednotlivých účastnicích PIM Women´s Challenge 2012 si přečtete více v článku.

Karolína Jeníková429
Renata Prokešová94
Jana Čádková7
Věra Pospíšilová14
Martina Kůrková107
Iva Kubešová29
Věra Dudová51
Blanka Zbořilová16
Jana Štechová111
Jaroslava Hal´ková7
Kateřina Jacques64
Veronika Baranová6
Miroslava Katzerová6
Zdeňka Matoušková7
Táňa Vlčková492

kde se diskutuje

  • Můj první zabalený maraton : Tak, že by boží mlýny... »
  • Ivana Sekyrová se stala již potřetí za sebou mistryní světa v běhu do vrchu – veteránů : Gratuluji, vynikající výkon i úspěch, který zviditelní nejen Ivanu, ale i běhání v Čechách. Přeji…»
  • LEKCE Z JOGGINGU 35 : S posledním naprosto souhlasím a doporučuji, bude vás všechno mnohem víc bavit. A ty endorfiny, co…»
  • Běžecká školka pro děti i pro maminky : Super, perfektní nápad. Prcek to sice sotva rozchodil, ale nebude dlouho trvat a bude to aktuální.…»
  • LEKCE Z JOGGINGU 35 : Až na toho Nejvyššího... »

inzerce

Běžecká čítanka

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků