logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Volební maraton – aktuální téma

Volební maraton – aktuální téma

Nevíte koho volit, protože všichni slibují víno a pak na nás lejí pomeje? Všichni slibují: „Jde nám jen o blaho tebe, voliči, budeme tě nosit na rukou – abychom tě donesli k volební urně,“ a sotva odhodíte volební lístek, hodí vás rovnou do hluboké sluje a ještě za sebou slyšíte, jak křičí: „Blázne, blázne ))), blázne ))))), co bych měl z toho, kdybych se měl s tebou vláčet, za tebe brát!“

Taky už jste otrávení z těch jejich věčných předvolebních slibů a tanečků a nevíte koho si vybrat, komu dát důvěru?

Přemýšlel jsem, jak to udělat, aby nás to jako voliče moc nestálo, taky nevím, proč mám někomu platit za to, že se uchází o práci, byť by to byla práce tak ušlechtilá, jako je blaho nás všech. Pokud vím, tak žádný zaměstnavatel neplatí svým zaměstnancům náklady spojené s ucházením se o práci u něj, v jeho firmě. A co jiného jsou volby, tedy alespoň v naší, v Evropě nepřehlédnutelné, zemičce. Tak tedy, přemýšlel jsem o tom, jak to udělat a napadlo mě, že by si to rozdali před zraky nás všech v MDPS – Maratonu družstev politických stran.

Do sněmovny se dostanou ty strany, které se umístí na prvních třech místech s tím, že vítěz bude brát 52 %, druhý 43 % a třetí 5 % křesel. Vítěz tak bude moci vládnout sám, ale to neznamená, že nemůže ostatní dvě strany přizvat k jednomu společnému stolu – vždyť v jednom státě jde o společné zájmy nás všech, že. Nebo se snad mýlím?

Pravidla MDPS

Kdo poběží a kolik se poběží

Za každou stranu nastoupí 14 členů – za každý kraj jeden – její lídr. Z těch 14 musí být 7 žen. Ptáte se, proč? Prostě proto, že pravidla určuji já a mně se to takhle líbí a taky proto, že si myslím, že ženy mají stejné právo rozhodovat o tom, co se u nás má udělat a jak se to má udělat, jako muži. Každý ze členů družstva poběží klasický maraton, tedy 42195 m, jen tak se ukáže, na co kdo má a jak se umí k řešení problémů postavit. Navíc, a to je ode mě trošku škodolibost, pak možná schválí kuřácký zákon v jiné podobě, než je dnes :). Výsledný čas družstva bude prostým součtem časů všech členů družstva.

Tímto způsobem se dostane do parlamentu České republiky 42 poslanců, kteří budou moci o sobě prohlásit a všichni jim to rádi dosvědčíme, že uběhli maraton. Jestli správně počítám, ještě nám zbývá obsadit 158 křesel. Budu benevolentní a nechám strany, aby si je rozdělily podle počtu procent, které získaly za umístění ve volebním maratonu, podle vlastního uvážení. Každopádně ale ti, co se zasloužili o vítězství svých družstev ve volebním maratonu, jak jsem už výše uvedl, jsou lídři a tak si rozdělí místa ve vedení sněmovny a ve vedení parlamentních klubů, z těchto postů je může omluvit pouze to, že se stanou členy vlády!

Termín voleb – 9.5.2010

Že vám tenhle termín něco připomíná? Máte pravdu, ten den se poběží v Praze Volkswagen Maraton Praha. Borci nastupující k Volebnímu maratonu tak budou moci běžet s lidem, kterému chtějí vládnout, navíc se ušetří náklady na pořádání takovéto velké akce, stoupne počet českých běžců a běžkyň a kolem trati bude konečně spousta diváků, kteří si jistě udělají čas, aby mohli povzbudit své favority. Obzvláště, když jim to ušetří spoustu času, který by jinak strávili na předvolebních mítincích a schůzích. A co na tom bude ještě zajímavé je, že si při tom budou moci jak ti na trati, tak ti okolo zatancovat a zazpívat v rytmu doprovodných kapel. Takže to vlastně bude předvolební mítink jak vyšitý. Jen si nejsem jistý, jestli tenhle cirkus – tedy Volební maraton, nebudou chtít hostit i další krajská města v republice, ale to ošetříme tím, že příští volby budou v Plzni, další v Karlových Varech, Ústí nad Labem, Liberci …, prostě bude to kočovný Volební maraton.

Jsem si jistý, že půl roku přípravy bude všem aspirantům na poslanecký post stačit, aby se mohli zodpovědně připravit na svůj Volební maraton a pak si případně mohli čtyři roky pohodlně odpočinout a lízat rány v poslaneckých lavicích.

Vydělají na tom všichni

  • Příroda nepřijde nadarmo o množství stromů, které by padly na všechny možné i nemožné a hlavně úplně zbytečné tiskoviny.
  • Poslanci posílí svou „poslaneckou“ imunitu – navíc tím, že budou běhat ukryti před zraky veřejnosti v lesích, zjistí, že stromy ještě voní, louky kvetou a sluníčko svítí.
  • A prostý člověk si konečně odpočine od těch nekonečných kydů a slovních přestřelek, které se na něj ze všech stran hrnou jen proto, aby nebylo vidět a cítit, že to v království dánském, pardon českém – smrdí a že to smrdí od hlavy :).

Co s volebními programy a sliby

Myslím si, že těch už jsme za těch dvacet let svobody, které se zrovna chystáme oslavovat slyšeli tolik, že se klidně bez dalších obejdeme.

Autorem obrázku je Mirek Vostrý

Finis bonus coronat opus …“ – dobrý konec korunuje dílo …

Mem

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (1 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecká literatura

všechny články Běžecká literatura

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků