logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

My čekali jaro…

My čekali jaro…

Už pár dní mi v hlavě zní tahle úvodní slova písničky Fešáků, Jaro. Snad ze všeho nejvíc mi vadí absence slunce! Na internetu se zamyšlení na téma nedostatek slunce vyrojilo mnoho a dokonce jsem narazila i na odkaz na zmíněnou písničku.

Kromě nekonečné zimy ve mně ale evokuje další vzpomínky, které snad už tak všeobecné nejsou. Když byly dcery malé, jezdily jsme pravidelně na chalupu vzdálenou 200 km. Žila tam moje babička a bylo třeba jí pomáhat. Asi každý ví, jak je těžké udržet děti v klidu po 3 hodiny v autě a ještě se soustředit na řízení. Poslouchat dětské písničky nebo pohádky jsem příliš dlouho nesnesla já a poslouchat rádio zase nebavilo dcery. Tak jsme zpívaly. Nejdřív jen já a ony poslouchaly ty příběhy – pohádky. Později zpívaly se mnou a pořídily jsme si navíc zpěvníky. Tak mohly napovídat slova, která mi unikala. Mám všechno jiné než hudební sluch, přesto si děvčata pamatují, že maminka krásně zpívala. Nezapamatovala jsem si nic zvláštního z těch desítek víkendů, ale na naše společné chvíle strávené v autě vzpomínám docela často.

Posledních pár let si považuji chvilek, kdy se se mnou jde některá z mých děvčat proběhnout. To je vlastně taky pár desítek minut, které máme jen jedna pro druhou, jako před lety při dlouhých cestách autem. Znáte to, probereme kde co a ještě se zasmějeme. Naštěstí máme vztah k běhu všechny stejný. Je to radost z pohybu venku, občas umocněná společným zážitkem. Každá máme spoustu dalších povinností a zálib, tak se nemůžeme zásadně unavit při běhu a zbývá dost sil na komunikaci. Vlastně je to alternativa k sezení „na kafi“ nebo u „dvojky“.

Je obdivuhodné, jak někteří lidé dokážou vyjádřit svůj názor, aniž by něco přesně formulovali. Miloš mi připravil tréninkový plán, který zcela obráží můj vztah k běhání i moje ambice. Nemyslím, že bych kdy mohla běhat rychleji a určitě nechci ztratit radost z běhání. Kdyby se mi z běhu stala povinnost nebo bych se dokonce stresovala nad svými nedostatečnými výkony, přišla bych o svoji velkou radost. Možná, že samo slovo ambice zní v mém případě příliš domýšlivě. Když si uvědomím, že si 12. května stoupnu na start maratonské trati, zastavuje se mi dech! A proto, že Miloš je tak empatický člověk a dobrý trenér, dokáže beze slov poslat navrženým tréninkovým plánem jasný vzkaz, který jsem si přečetla takhle: běhej si dál pro radost. A jemu věříte prostě všechno!

No a tak teď, koncem února, budu dál jaro netrpělivě vyhlížet, běhat ve sněhu (to se nám v Praze daří zřídka) nebo v mokré a studené břečce (to většinou) a těšit se na návrat domů a čtení ve vaně plné horké vody.

Nenaplněné naděje jsou však často důvodem ke zklamání a smutku, tomu je však třeba se vyhýbat. A tak vám i sobě připomenu, že i když je světlo v 7 ráno a je vidět ještě v 6 večer, slunce a teplo se vrátí. Ale příroda má zatím jiné úmysly: Březen, za kamna vlezem. Duben, ještě tam budem. Auuu!

Ilona Líkařová foto
  • přečteno: 9403/9184×, 1 komentář

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (12 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Monika | 28. 2. 2013 8.43 hod. | 89.24.99.xx
Ilonko,
super článek, ty mne snad nakonec přesvědčíš, že běhání je to pravé:)) Držím palce na maraton!!! Monika

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2013

všechny články PIM Women´s Challenge 2013

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků