logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Maraton je někdy proti běhu životem hračka…

Maraton je někdy proti běhu životem hračka…

... to totiž máme jasně stanovený start i cíl, stačí natrénovat, mít v sobě trochu vůle a odhodlání a než se nadějete, uběhne sotva pět hodin a jste v cíli. Některým samozřejmě stačí ani ne polovina z uvedeného času, ale to pak už právě není taková hračka a je to v rozporu s tvrzením v úvodu článku:-).

Když jsme se jako účastnice WCH rozhodovaly, zda půjdeme všechny i do uběhnutí maratonu, jedna z nás zkonstatovala: „Proč bych si vlastně neměla udělat hezkou procházku Prahou?“…

Dneska je mi smutno, nic výjimečného, to tak prostě někdy je, čeká mě 45 minut volně a tuším, že mám nohy z olova a hlava se jen těžko bude odhodlávat opustit úkryt domova a vyrazit. Možná pro tentokrát pomůže Ivča s Milanem, běhají se mnou, objevují kouzlo běhu… to, které odmítám teď vidět já a přitom jsem si naprosto jistá, že tak jako už mockrát mě běh postavil na nohy a ukázal krásy života, udělá to znovu a já znovu budu vděčná za jeho společnost.

Pokud by někteří z vás chtěli s povzdechem závidět, že mám s kým vyběhnout, tak vězte, že můžete taky, jsem asi během praštěná a tak vyprávím skoro všude, jak je běh fajn a sem tam to někoho strhne, třeba jako včera:), mám další oběť…hi, hi!

No nic, někdy žijeme tak rychle, že i smutnit a prožívat si trápení můžeme jen na příděl, a ačkoli bychom někdy chtěli, aby se svět alespoň na chvilku zastavil, tak běží a nás to učí s časem hospodařit, vnímat, dělat a řešit to opravdu důležité…Vždyť zbytek stačí vyběhat:-).

Projekt WCH mi dal společnost ohromných lidí, přičemž mám takové tušení, že spíš než o jednotlivé individuality jde právě o ten celek:-)… děkuji, že vás všechny mám. Nemusíte být ale účastníkem žádného projektu na to, aby vás pohltila pohodová atmosféra závodů a nebo jste si jen užívali svůj běh někde v polích, důležité je cítit se dobře.

Od návštěvy institutu sportovního lékařství balancuji někde na hraně a snažím se analyzovat, co se svým tělem. Znovu se mi po roce potvrdila hypofunkce štítné žlázy, nejde o čísla na papíře, ale něco je v nepořádku, únava je šílená:-) a navíc jsem ubulenej protiva… pomooooc! Je to zlé, když už štvu i sama sebe:-). Mám úžasné okolí, ale i tak je třeba to dát do pořádku. Možná je to všechno napsané zmatečně, ale to je tím, že sama to ještě nemám utříděné, nicméně, pár závěrů už mám:-).

 • Maraton, pokud budu žít, poběžím, protože nehodlám nic vzdávat:-)
 • Zvolním, tak jak mi to radil pan doktor.
 • Přestanu se trápit tím, že na mě v podobě úbytku váhy běh nefunguje.
 • Pokusím se uklidnit, dlužím svému tělu hromadu spánku.
 • A pak doufám, se zase vrátí moje veselé já:-).

Miriam na mostě

Chtěla bych, aby pokud je to jen trošku možné, pochopili ti, co se bojí vyběhnout, že na konci té první půlhodiny čeká jistý pocit euforie, žádné zklamání, to je to, co mi připadá na tom všem tak výjimečně dobré, protože řekněte sami, kolik jistot nám život dává??:-) Tohle je jistota, že se domů vrátíte spokojenější, ať už je slunečního svitu málo nebo moc a před výběhem vám bylo na nic nebo byla pohoda, vždycky jste po výběhu s náladou na vyšším levelu než před!

Dobře, připouštím, někdy ani běh není taková legrace, to když mám od Miloše naordinované dvě hodiny běhu, někdy mám na pomoc hudbu, jindy mám to štěstí, že vyběhne Vláďa… Jsou to trošku smíšené pocity, je sakra dobrej, běhá si tak kolem mě třeba i pozpátku, já tiše závidím a hlasitě funím, zároveň jsem vděčná, protože ve dvou je to daleko zábavnější a hlavně ta lehkost jeho běhu je chvilkami nakažlivá:-).

A už dost, jdu plnit jedno ze svých předsevzetí, nachystat se včas spát. Upřímně, už se nemůžu dočkat. Taky to takhle zjara máte jako oblíbenou disciplínu???:-)

Tak běhu ZDAR!

Miriam Plachá foto
 • přečteno: 8711/8376×, 5 komentářů
Maraton je někdy proti běhu životem hračka…

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (18 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Hádejkdo:-) | 22. 3. 2013 22.58 hod. | 85.160.38.xx
Miri,fandím ti moc a doufám,že se ti povede naordinovar ten odpočinek aby ti bylo dobře a spokojeně a zbytek aby dořešily endorfiny...:-).K léčbě ŠŽ už jsem ti řekla,že je potřeba to neodkládat a teď jen doufám,že se to podaří a vše se brzy doladí... a bude ti líp...mám tě ráda a budu dál fandit a dívat se jak jsi díky běhání spokojenější a nabitá energiíí...si neuvěřitelně houževnatá a vytrvalá bojovnice,tak přeju ať ti nedochází síly,teď když jich potřebuješ o něco víc než jindy..S.

Jarmila Holasová | 4. 3. 2013 12.37 hod. | 78.102.7.x
Miriam, se štítnou žlázou si určitě zajdi na endokrinologii, mám s tím vlastní zkušenost. Srovnání hladiny hormonů by mělo vyřešit únavu i problémy s váhou. A navíc, není si co zahrávat, po letech sledování a soustavné péče na endokrinologii jsem nakonec skončila na operaci, naštěstí včas, takže teď je všechno OK.

Plachá Miriam | 2. 3. 2013 18.47 hod. | 88.100.98.xx
Mě to vysvětlil pan doktor v institutu. Na štítnou žlázu se neléčím a hodnoty mám opravdu vysoké z čehoš vyplývá, že hormony v těle nefungují jak mají, tuk tělo zpracovat neumí, glykogenu mám velmi málo a proto zvlášť u rychlejších a delších běhů, jsem uplně vyždímaná. Teď už ani né kvůli váze, ale únavě a depresím chci stav řešit.... Máte někdo nějaké doporučení :-)??? Miloš má pravdu, problém začal u odpočinku, ostatně podle čínské medicíny narušuje funkci ŠŽ potlačování vlastních potřeb. U tebe bude možná souvislost s lymfatickým sistémem....

Ilona | 1. 3. 2013 14.17 hod. | 193.86.226.x
Miriam, zaujala mě poznámka o neztrácení váhy v souvislosti s běháním. Taky mi to nikdo nikdy nevysvětlil. můj pes, který běhá se mnou má krásnou atletickou postavu..možná to bude tím, že kromě běhání už jen odpočívá. a to my neumíme a nemáme na to čas.

fotoMiloš Škorpil: Ilono, hodně jsi se přiblížila pravdě. kromě toho, že tvůj pes umí odpočívat se ničím nestresuje, když má hlad, tak se nají, když má žízeň, tak se napije, nestresuje se tím, že má za povinost doprovázet paničku nebo hlídat, vše dělá naprosto automaticky bez toho tlaku, že něco musí, protože on dělá, jen to, co zrovna je třeba a tak by to měl dělat i člověk. Ostatně stejně nestihne víc, neý na co má :).

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2013

všechny články PIM Women´s Challenge 2013

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků