logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

KB10, den rekordu a zážitků

KB10, den rekordu a zážitků

Jarní otvírák je zdárně za námi, ale že to byl krásný den! Potkal jsem tam tolik známých (i dosud neznámých), až jsem se divil. Snad jen moji příbuzní z Hradce chyběli, jinak všichni!:). Tradičně zážitkový den od výstupu z autobusu. Rychle převlečený se už chystám vyrazit ven, že se maličko, ale opravdu pozvolna rozhýbu, když tu narazím do Davida D., který dělá vodiče na 40 minut a zoufale se mě ptá, jestli nemám telefon na Michala V. (vodiče na 50 minut), u kterého má nabíječku na svého garmina, a abych mu pomohl se s Michalem sejít, start za necelou hodinu..

Voláme... „Kde jsi?" ... „Někde kousek od startu... v autě!!!“... No nezlobte se na mě, ale kdybych nevěděl, co Michal studoval za školu, řekl bych matfyz!:) Naprosto správná odpověď, ale úplně na... no však víte.

Začnu odjinud. Povídám: „Kde asi?" On: „Běžte asi doprava, doleva, nebo rovně, jak jezdí autobus. Tam už mě uvidíte." Sice jsem od přírody šílený optimista, ale po takovéhle navigaci by v setkání věřil asi málokdo:). A tak za chvíli volám zase, že jako hra je to naprosto skvělý a nepřekonatelný, ale aby aspoň naznačil víc. Povídá: „Jsem u další zastávky autobusu..." Víte, kolik je ve Kbelích různých zastávek autobusu??? Ptám se na ulici, on, že tam žádná není!!:), nakonec, že prý Toužimská, na ní jsme, ale je podle GPS dost dlouhá, a tak ho prosím o další nápovědu, jestli by třeba neřekl číslo nějakého baráku, nabízí mi jméno firmy (ať si to najdu na internetu -- on to fakt pojal jako hru na schovávanou kombinovanou s geo catching). Říkám mu, neblbni, řekni nám nějaké popisné číslo... a on že ten barák žádné nemá!!! :)

Protože jsem trpělivý, říkám, že to nevadí, třeba ten sousední... Jeho odpověď mě málem srazila na zem „1424" (!!). Povídám, modrý číslo, ty v*le, ne čevený!! Orientační, ne popisný... Další pokus „modrá 1247F" ... Říkám, že si ze mě fakt dělá legraci. David vedle mě je na mrtvici, nakonec z Michala vypadlo číslo 23 a tak jsme ho našli. Jinak je tam ještě teď!:). Fakt doslova na poslední chvíli, asi 20 minut před startem, hodinky se nabít nestačí ani náhodou a tak Michalovi pomáhá nezištně Petr S. (Bubo) se svým garminem.

Zážitek jak noha:), ještě teď se směju, ale vlastně díky tomu nebyl čas se ani pořádně nervovat, ani se rozběhat a tak se při klusu na start ptám Davida, jak to poběží jako vodič a on, že pomalu:), rozumně, jak se má na 40 minut... Přemýšlím, že bych zkusil běžet s ním a tak se ještě ujišťuji, jestli je to moudré. Dostávám zlatou odpověď. No když to nedáš, aspoň budeš mít rychlej začátek a ten konec, to už se nějak urveš:).

Než se stačím hlouběji zamyslet nad tímhle přístupem a navrhovanou strategií, už jsou narvaný koridory, rychle házím bágl do auta k Petrovi a jdu na start. Pár řad před sebou vidím Davidovu oranžovou paruku, Davida K., kterého se mám držet... hromadu známých. Odstartovalo 5 km, nahrnulo se přede mě ještě víc lidí a najednou je tu výstřel a všichni běží, jak kdyby za námi hořelo. Žádnou strategii nemám (jako vždycky), celou zimu jsem běhal tak v rozmezí 5:30 – 6:30 km, pomalu, ale poctivě – zase těch km se pár nahledalo. A teď bych to měl běžet stabilně pod 4 minuty?? David řekl napálit, tak jsem to napálil:), asi na 2. km dobíhám Davida, který má zádech jasně napsané číslo 40:00, na 4. km předbíhám v mírném kopečku Davida K. Proti svému zvyku nezpomaluji a snažím se běžet, co to (v rámci možností) jde... vím, že určitě odpadnu:), budu se ve druhé půlce šetřit (taky že ano), ale teď je potřeba spořit čas.

Mezi námi, nic si nepamatuji, jen, že když už bylo nejhůř, slyšel jsem za sebou vykřikovat Davida, jak jim to dobře běží, že mají 6 sekund k dobru... a to mě vždycky nějak postrčilo. Ultrák měl pravdu, že David dotáhne do cíle i babičku s holí, když se mu dostane do spárů:). Probíhám tunelem, cílová rovinka a tak zpomaluji a užívám si to..:), teď už mě David nedoběhne.

39:25. Rána do vazu. O minutu lepší než čas na dráze, o 1,5 minuty lepší než loňské Kbely.

Ted už se různé zdravím a vítám další kamarády a známé v cíli, všichni usměvaví, spokojení, nadšení, vzájemně si gratulujeme, tak jako tak je k čemu. První opravdu jarní desítka je za námi. AŤ ŽIJí KBELY!!!

Mimochodem, pro ty, kteří mě zase viděli na živo nebo na digiho fotkách dodávám: ano, běžel jsem zase navlečenej jako „pumpa“:), zase jsem měl bundu kolem pasu, jako když holky běží ze školy domů.

Bál jsem se, aby mě neofouklo:), potom Stín řekl, že mám běhat teple oblečený, ať jsem připraven na ZG:) a navíc... Když už mám ten statut podivína, tak bych ho měl držet, ne?:)

VŠEMU ZDAR! Kamarádům, sluníčku, běhu a ultra zvlášť!

PS. Velkou radost mi udělaly vaše vzkazy/sms, blahopřání. Fakt moc díky. Tradičně to rozštípl Stín se slovy „Podle učebnic je tvůj trénink úplně debilní. Podle mne je to přesně to, co potřebuješ:))) ... protože je to to, co chceš a stejně se zlepšuješ, rok od roku, i když ti táhne na padesátku...“

12 Honzade foto
  • přečteno: 4936/4824×, 3 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

12honzade | 6. 3. 2013 10.39 hod. | 195.113.13.xx
Abych to uvedl na pravou miru..:)
On by tady vypadal Michal jako uplny ... A to my "dobraci" vetsinou nakonec vypadame.. On-dobra duse- vezl davidovi svoji nabijecku a bal se, aby se s nami nekde neminul, kdyz jsme mu volali, tak (snad) v trenyrkach, polonahy se oblikal u auta, kousek od zastavky.. Coz tomu dava jeste dalsi "rozmer"..
Michal je proste fajn. A klidne ze sebe necha udelat pitomce, aby ostatni komem bobavil. Znam to..:) Vzdyt jaky je rozdil, jestli se kamaradi smeji "na me" nebo "mne"..
Diky nasim vodicum!!! At se dari! 12:)

Michal Vítů | 5. 3. 2013 21.24 hod. | 37.188.231.xx
No, upřímně řečeno, byť základ je pravdivý, ono to bylo přece jenom trochu jinak a za jistých okolností... Nicméně všichni jsme se nakonec poměli (i s vratkýma nohama...) a to je hlavní.

dav | 5. 3. 2013 10.01 hod. | 78.102.206.xxx
...no jóóó, Michal:-), tímto vás zdravím oba a těším se, třeba v Pečkách...

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Můj závod – jak se mi běželo

všechny články Můj závod – jak se mi běželo

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas100
Asics136
Brooks19
Inov-860
Icebug5
Hoka One25
Mizuno59
Newton5
NB22
Nike62
Salming375
Salomon43
Scott3
Vibram Fivefingers9
Vivobarefoot6
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce49
Běhám bos, bot netřeba14
ON8

kde se diskutuje

  • Jak se obléci na běh do teplého počasí : Díky za tipy! Já mám oblíbená funkční tílka s podprsenkami a přes ně tílko s obrázkem běhu (aby…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Ta pozadí .... upřesňuji na 3. čtvrtinu. A možná bych se nechal přesvědčit i na 2. Žádný extrém…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Pokud je otravná, nezáživná, nudná trať, vyplatí se spěchat do cíle. Ale : pokud je trať hezká,…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků