logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běhání se stalo součástí mého života...

Běhání se stalo součástí mého života...

Je to poprvé v mém životě, co pravidelně a systematicky sportuji a trénuji dle tréninkového plánu a má sportovní aktivita směřuje k jistému cíli… Ne, že bych předtím byla úplný povaleč gaučový, ráda se hýbu a sport potřebuji k životu, ale když se mi chtělo a všechno klaplo, tak to šlo a když náhodou ne, tak jsem to nijak neřešila. Teď je všechno úplně jiné… a musím říct, že si tento nový stav vysloveně užívám:-). Jsem běžecký nováček se vším, co k tomu patří, objevuji pro mě úplně nové věci, které mě dřív nezajímaly a ani jsem o nich nevěděla, ale teď jsou pro mě moc důležité..:-)

Asi každý, kdo už nějaký ten pátek běhá, to zná a řešil taky: např. co jíst a co pít před tréninkem a po, co si obléct, co obout, co když to venku klouže a je namrzlo, tepovku, běhat ráno nebo večer, atd. atd. A baví mě to a mooooc se mi to líbí. Pomalu a nenápadně se běhání stává součástí mého života a mě samé…

Dříve jsem doma s oblibou cvičila na našem domácím orbitreku… I nyní jsem občas místo tréninkového běhání dala hodinku na Kettlerovi (ještě tak v lednu):-). Ale manžel do mě pořád hučel, že to je jiný druh pohybu a že to není to stejné, a že vlastně nedodržuji svůj tréninkový plán, a jak chci uběhnout ten půlmaraton a následně i maraton, když vlastně pořádně neběhám. Uznala jsem, že na jeho názoru asi něco bude, a tak teď je náš orbitrek opuštěný a já dala přednost běhání na čerstvém ovzduší. Musím říct, že běhat venku mě více baví, než cvičit doma a koukat u toho na televizi…A po svém tréninku se vracím domů vždy vysmátá a v dobré náladě… Toto je jistota... Ať je trénink kratší nebo delší, endorfiny se vždy dostaví:-))).

I když maraton jsem původně neměla v plánu, měla jsem pocit, že je to trošku moc brzo na to, kolik toho mám naběháno, nakonec jsem se přihlásila i na maraton a i ostatní holky PIMky, a jdeme do toho jako jeden muž, tedy ženy (s mužem, nesmím zapomenout na Miloše, bez něho bychom nebyly kompletní:-)) – nebo snad gazely??

Tréninkový plán mám připevněný na ledničce magnetkama, abych ho nemusela pořád někde po bytě hledat a za každý splněný trénink si udělám „fajfku“. Je třeba mít přehled:-).

Pravidelně nabíjím své Garminy, protože si při běhání hlídám tepovou frekvenci a snažím se dodržovat trenérem předepsané hodnoty… I když pro to, abych se pohybovala v pásmu 65-75 % a budovala vytrvalost, tak to se mému pohybu ani nedá říkat běh, to je snad rychlejší chůze:-). Ty hodinky ale musí být nějaké divné, necítím se zadýchaná a při tom ukazují vysoká čísla. No, ale neztrácím optimismus, snad to jednou bude lepší, budu mít nízkou tepovku a poběžím rychle a lehce, jako ta gazela:-)…

Po vyšetření v ISL, které jsme měly v rámci tohoto projektu, jsem se dozvěděla, že mám fyzičku skvělou, ale bránici ztuhlou a neumím správně dýchat. Zajímavé, že? Většina z nás neumí správně dýchat. A zejména ženy… Je to pro mě obrovská motivace a prostor pro zlepšování se, možnost, jak běhat rychleji a s větší pohodou. Vida, dokonce jsem v sobě objevila soutěživého ducha:-).

Můj muž miluje badminton a byly doby, kdy jsem chodila hrát s ním, ale pak mě to přestalo bavit. Neustále mě poučoval, jak mám držet raketu a jak dávat podání atd., abych hrála lépe, ale mě to spíš otravovalo. Tak jsem ho nechala, ať si hraje se sobě rovnými, stejně postiženými:-). Teď se směje on mně, když s ním probírám svá běžecká moudra, že je to stejná situace. No a má pravdu, jen jsem se našla v jiném sportu…

obrázek

PS: V neděli 10.3. poběžím Kobeřickou 20. Nejde mi o čas, i když čím bude lepší, tím to bude samozřejmě „fajnější“. Budu se snažit běžet na pohodu, nepřepálit rozjezd, dýchat pořádně:-) a doběhnout ve zdraví. Ještě nikdy jsem tolik km neběžela, takže jsem lehce nervózní. Ale budu mít s sebou pro štěstí naši putovní Gazelu Jelenu a poběžím ve známém tričku Běžecké školy s nápisem: „Běžím tak pomalu…“:-)

Nerudný týpek

Jsem na tebe děvče zvědavý, jak dodržíš svá předsevzetí :)

20 km, to už je ½ maraton na zkoušku, tak mi, prosím, držte palečky!:-)

Kateřina Nepovímová foto
  • přečteno: 8785/8481×, 1 komentář
Běhání se stalo součástí mého života...

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Simona Vlašimská | 11. 3. 2013 15.09 hod. | 62.141.0.xxx
Miloši, Kačenka a s tvou čítankou v ruce a možná už i v hlavě? V pohodě! ;-) Kačko, Kobeřickou jsi zvládla perfektně, jsi gazelka udatná! Motto Dámského běžeckého klubu zní: „Běháme (my ženy) proto, aby muži byli rychlejší“ :-) Tak hurá, do dalších tréninků a závodů :-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2013

všechny články PIM Women´s Challenge 2013

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků