logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

O tréninkovém plánu, běhátku a hlavně běžecké rodině

O tréninkovém plánu, běhátku a hlavně běžecké rodině

Můj milý deníčku, tak jsem dneska (14. března) pokořila metu 1500 minut strávených během v roce 2013. Nevím, kolik to dělá kilometrů, není to pro mě důležité, hřeje mě totiž pocit, že zvládám dodržovat Milošův trénink na pražský maraton, v pohodě a bez velkého trápení. Prostě si to užívám:-). Ale… samozřejmě všechno není tak růžové!

Když mi začátkem února přišel e-mail od Miloše s novým tréninkem, chvíli jsem zaváhala. Ano, milý deníčku, bála jsem se ho otevřít. Vybavena moudry z běžeckých serverů a knih jsem očekávala skoro každodenní trénink plný běžecké abecedy, rovinek, kopců, fartleků a kdo ví čeho ještě. Strachovala jsem se, jestli to všechno zvládnu, vždyť přeci běhám pro radost, vnitřní pohodu a rozhodně se ani trochu nepodobám maratonským běžcům nebo svalnatým sprinterům, kteří mě při běžeckých akcích „přeskakují“ v prvních kilometrech!?

Nakonec to ale nebylo tak zlé… nový plán se na první pohled podobal tomu předešlému, dny volna a výběhů se střídaly s pravidelností, jejich počet zůstal zachován, jupí!!! Při podrobnějším zkoumání jsem ale zjistila, že čas jednotlivých výběhů narůstá až k 180 minutové hranici!!! Pane jo, ne že bych si na to netroufla, ale mrazivé počasí za oknem lákalo spíš k zimní lyžovačce než dvouhodinovému výběhu. Nic naplat, naběhám to na běhátku. Někde jsem četla, že běhátko posiluje nejen fyzicky, ale i mentálně, protože kdykoliv můžeš běh ukončit, vypnout stroj a slézt, nemusíš odnikud „dobíhat“. Dnes, po stovkách minut strávených na páse, to mohu jedině potvrdit, je to tak. Mám za sebou nekonečné minuty s i bez hudby v uších, pozorujíc nejrůznější „fitness lidi“ mučící se na přístrojích, bylo (a vlastně stále je) to „výživné“ a mentálně posilující, doslova:-).

s gazelkami

Co mi ale dává skutečnou běžeckou sílu, milý deníčku, je naše parta Gazel = PIMek 2013. Jsou to fajn holky, s různě těžkými životními úděly, ale každá z nich má srdce na dlani, dokáže povzbudit, vyslechnout… a hlavně jsou stejně poblázněné běháním jako já. Naposledy jsme se viděly na Kbelské desítce, ve stejných tričkách, hýřící vtipem jsme vytvořily nepřehlédnutelnou skupinku.

Když zazněl startovní výstřel, každá vyběhla, jak nejlíp uměla, postupně jsme se roztrhaly, ale v cíli jsme zase byly všechny spolu a jedna přes druhou sdělovala bezprostřední dojmy z trati. Tenkrát jsem odjížděla domů s pocitem, že mám novou rodinu, běžeckou rodinu a bylo mi prima. Ten pocit stále trvá. I když jsem o samotě naběhala spousty minut, prala se s motivací na běhátku nebo mrazivým protivětrem na trati, vždycky tady byly a jsou lidé, se kterými to můžu sdílet a to je zkrátka moc fajn!

Markéta Jansová foto
  • přečteno: 7201/6998×, 2 komentáře
O tréninkovém plánu, běhátku a hlavně běžecké rodině

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (15 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Míša | 28. 3. 2013 13.42 hod. | 95.85.214.x
Markét, běžecká rodina :-) Přesně tak. Už se těším až spolu zas někdy vyběhneme pokoukat krásy berounska

Simona Vlasimska | 18. 3. 2013 19.04 hod. | 89.24.17.xxx
Marketko, slunicko nase usmevavy, take jsem rada, ze se mame a ze spolu muzeme sdilet kazdy stripek radosti, ale i trapeni, pokud se objevi. V tomhle je projekt jedinecny! Bezci obecne jsou prima rasa, je s nimi legrace, pochopi, poradi, pomohou... Mame stesti ;-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2013

všechny články PIM Women´s Challenge 2013

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Desetiměsíční trénink pomohl Milanovi splnit si sen, kvalifikovat se na Spartathlon : Zdravím, váš článek mne zaujal a moc se mi líbí. Jen nerozumím těm procentům. Jedná se o rychlost?…»
  • Chi Running – revoluční přístup k běhání bez námahy a zranění : Chirunning je perfektná a zároveň veľmi praktická kniha. Tipy na strečing, výživu, techniku aj…»
  • Tuky, zdroj běžecké energie na zimu. Máte obavu ze zimy a chladu? Namažte se : Miloši, svatá pravda. Souhlas ve všem! »
  • Největší bludy a omyly o běhu a jak to vlastně je doopravdy : Dobrý deň. Ja už som počúval aj argument,že slušní ľudia nešportujú,že som nenormálny,nikto nebehá.…»
  • Jak trénovat, aby se člověk zlepšoval a to bez ohledu na věk : Má smysl běhat, když mám těžkou fyzickou práci a někdy po ní padám únavou. Pokud jdu pak běhat, tak…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků