logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Miloš říká: „Člověk byl zrozený k pohybu, ne k tomu, aby seděl na zadku" aneb o životě živě

Miloš říká: „Člověk byl zrozený k pohybu, ne k tomu, aby seděl na zadku" aneb o životě živě

Je tomu tak půl roku nazad, kdy jsem se poprvé sešel s Petrem Vyhnálkem z týmu TEAM. Petr kromě toho, že pracuje ve firmě věnující se rozvoji lidské osobnosti, tak také běhá. Takže zákonitě naše první kroky vedly na cyklistickou stezku v Karlíně, kde jsem Petra učil tučňáka, běžeckou abecedu a zahrnul ho spoustou informací, o nichž si myslím, že by běhuchtivý člověk měl vědět.

Petr mě pak požádal, zda bych nebyl ochotný stát se součástí jejich firemního kalendáře. Tedy, abych to upřesnil, být průvodcem jednoho z měsíců roku (měsíc a doprovodný obrázek k němu jsem si mohl vybrat). Vybral jsem fotbalistu, driblujícího snad nad Rio De Janeirem a k tomu motto, které je názvem tohoto článku.

Ten kalendář TEAMu není úplně obyčejným kalendářem, ten kalendář v sobě nese myšlenku – odkaz, který by měl světu sdělit průvodce měsícem, tedy jestli si vzpomínáte na pohádku o Mařence a 12 měsíčkách, tak ten průvodce měsíce je takovej dědeček (v případě kalendáře TEAMu však může být dědečkem i babička – dámy se neurazí, aspoň doufám). No a právě ten dědeček, v mém případě – Duben – tu myšlenku sděluje v natočeném rozhovoru.

Když jsem si ten rozhovor, co jsem natočil s Romanem Chudobou, pustil, napadlo mě poslat jej dál, protože i vás by mohlo zajímat, odkud a kam běžím. Takže si uvařte kafe, protože ten rozhovor má skoro 19 minut a buď se dívejte a poslouchejte, nebo mě vypněte – jak je ctěná libost. Ale hlavně se pak zvedněte, abyste naplnili podstatu zrození člověka a běžte. Kam? To už nechám na vás, na běhání je totiž krásné i to, že můžeme běžet, kam se nám zlíbí, nebo kam nás nohy donesou.

P.S. Abych nezapomněl, ten náš rozhovor a náš první běžecký trénink s Petrem má ještě jednu pointu. Petr byl, protože už není, jedním z těch běžců, co si myslí, že když přejde na občerstvovačce do chůze, aby se v klidu napil, tak už se nerozeběhne. Ještě při našem rozhovoru mu to leželo v hlavě a mudroval nad tím. Při Hervis ½Maratonu Praha konečně přestal mudrovat a zkusil to. A co byste řekli? Dosud nebyl schopný překonat hranici 2 hodin a najednou se pod ní dostal o 5 minut. Tak jestli to naše setkání mělo mít jen tenhle efekt, tak to stálo za to, protože když nic jiného, tak to v praxi deklaruje známou pravdu, že když chceš něco získat, musíš to nejdřív pustit, musíš tomu dovolit, aby to přišlo!

Šťastný běh!

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (15 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Petr Vyhnálek | 11. 4. 2013 12.06 hod. | 213.29.200.xxx
Je to pravda a zajímavé, že oba dva popisujeme stejný zážitek. Miloš zde a já na stránkách, které jsou kalendáři věnované. www.teamtech.cz/kalendar2013
Miloši, myslím, že má z Tebe Emil Zátopek radost! Nevím jak z běhání ale z toho, jak jsi jej nám ostatním přiblížil. Děkuji. Petr

Míra Drak | 11. 4. 2013 9.40 hod. | 194.228.13.xx
Pane učiteli, rozhovor se povedl a myslím, že spokojený bude i zemský školní inspektor běžecké školy (kdo to vlastně je? Že by Titánka?). Ale hlavně jsme spokojení MY žáci, tučňáci! Pohybu zdar a rozvoji osobnosti obzvlášť! Je to potřeba! Jinak jsme v pr...

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví34
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice92
Více času na sebe9
Více času na rodinu4
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou29

kde se diskutuje

  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Zdravím Miloši, mám dotaz k pohybu venku při inverzi. Bydlím na Karvinsku, kde trvá už několik dní…»
  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : Ahoj všem K tomu mrazu, dnes ráno jsem si dal svých obvyklých 4,75km kolem Labe a bylo to bezva, od…»
  • Jak je to tedy s tím hladem, aneb Intermittent Fasting. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Jesliže vycházím z "nejím, když nemám hlad" a doplním k tomu "jím, když mám…»
  • Jak skloubit zimní radovánky s přípravou na jarní běžecké vrcholy : Díky za článek,jak napadl sníh,tak jsem řešil jak běhat na lyžích a bez nich. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků