logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Miloš říká: „Člověk byl zrozený k pohybu, ne k tomu, aby seděl na zadku" aneb o životě živě

Miloš říká: „Člověk byl zrozený k pohybu, ne k tomu, aby seděl na zadku" aneb o životě živě

Je tomu tak půl roku nazad, kdy jsem se poprvé sešel s Petrem Vyhnálkem z týmu TEAM. Petr kromě toho, že pracuje ve firmě věnující se rozvoji lidské osobnosti, tak také běhá. Takže zákonitě naše první kroky vedly na cyklistickou stezku v Karlíně, kde jsem Petra učil tučňáka, běžeckou abecedu a zahrnul ho spoustou informací, o nichž si myslím, že by běhuchtivý člověk měl vědět.

Petr mě pak požádal, zda bych nebyl ochotný stát se součástí jejich firemního kalendáře. Tedy, abych to upřesnil, být průvodcem jednoho z měsíců roku (měsíc a doprovodný obrázek k němu jsem si mohl vybrat). Vybral jsem fotbalistu, driblujícího snad nad Rio De Janeirem a k tomu motto, které je názvem tohoto článku.

Ten kalendář TEAMu není úplně obyčejným kalendářem, ten kalendář v sobě nese myšlenku – odkaz, který by měl světu sdělit průvodce měsícem, tedy jestli si vzpomínáte na pohádku o Mařence a 12 měsíčkách, tak ten průvodce měsíce je takovej dědeček (v případě kalendáře TEAMu však může být dědečkem i babička – dámy se neurazí, aspoň doufám). No a právě ten dědeček, v mém případě – Duben – tu myšlenku sděluje v natočeném rozhovoru.

Když jsem si ten rozhovor, co jsem natočil s Romanem Chudobou, pustil, napadlo mě poslat jej dál, protože i vás by mohlo zajímat, odkud a kam běžím. Takže si uvařte kafe, protože ten rozhovor má skoro 19 minut a buď se dívejte a poslouchejte, nebo mě vypněte – jak je ctěná libost. Ale hlavně se pak zvedněte, abyste naplnili podstatu zrození člověka a běžte. Kam? To už nechám na vás, na běhání je totiž krásné i to, že můžeme běžet, kam se nám zlíbí, nebo kam nás nohy donesou.

P.S. Abych nezapomněl, ten náš rozhovor a náš první běžecký trénink s Petrem má ještě jednu pointu. Petr byl, protože už není, jedním z těch běžců, co si myslí, že když přejde na občerstvovačce do chůze, aby se v klidu napil, tak už se nerozeběhne. Ještě při našem rozhovoru mu to leželo v hlavě a mudroval nad tím. Při Hervis ½Maratonu Praha konečně přestal mudrovat a zkusil to. A co byste řekli? Dosud nebyl schopný překonat hranici 2 hodin a najednou se pod ní dostal o 5 minut. Tak jestli to naše setkání mělo mít jen tenhle efekt, tak to stálo za to, protože když nic jiného, tak to v praxi deklaruje známou pravdu, že když chceš něco získat, musíš to nejdřív pustit, musíš tomu dovolit, aby to přišlo!

Šťastný běh!

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (15 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Petr Vyhnálek | 11. 4. 2013 12.06 hod. | 213.29.200.xxx
Je to pravda a zajímavé, že oba dva popisujeme stejný zážitek. Miloš zde a já na stránkách, které jsou kalendáři věnované. www.teamtech.cz/kalendar2013
Miloši, myslím, že má z Tebe Emil Zátopek radost! Nevím jak z běhání ale z toho, jak jsi jej nám ostatním přiblížil. Děkuji. Petr

Míra Drak | 11. 4. 2013 9.40 hod. | 194.228.13.xx
Pane učiteli, rozhovor se povedl a myslím, že spokojený bude i zemský školní inspektor běžecké školy (kdo to vlastně je? Že by Titánka?). Ale hlavně jsme spokojení MY žáci, tučňáci! Pohybu zdar a rozvoji osobnosti obzvlášť! Je to potřeba! Jinak jsme v pr...

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků