logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Miloš říká: „Člověk byl zrozený k pohybu, ne k tomu, aby seděl na zadku" aneb o životě živě

Miloš říká: „Člověk byl zrozený k pohybu, ne k tomu, aby seděl na zadku" aneb o životě živě

Je tomu tak půl roku nazad, kdy jsem se poprvé sešel s Petrem Vyhnálkem z týmu TEAM. Petr kromě toho, že pracuje ve firmě věnující se rozvoji lidské osobnosti, tak také běhá. Takže zákonitě naše první kroky vedly na cyklistickou stezku v Karlíně, kde jsem Petra učil tučňáka, běžeckou abecedu a zahrnul ho spoustou informací, o nichž si myslím, že by běhuchtivý člověk měl vědět.

Petr mě pak požádal, zda bych nebyl ochotný stát se součástí jejich firemního kalendáře. Tedy, abych to upřesnil, být průvodcem jednoho z měsíců roku (měsíc a doprovodný obrázek k němu jsem si mohl vybrat). Vybral jsem fotbalistu, driblujícího snad nad Rio De Janeirem a k tomu motto, které je názvem tohoto článku.

Ten kalendář TEAMu není úplně obyčejným kalendářem, ten kalendář v sobě nese myšlenku – odkaz, který by měl světu sdělit průvodce měsícem, tedy jestli si vzpomínáte na pohádku o Mařence a 12 měsíčkách, tak ten průvodce měsíce je takovej dědeček (v případě kalendáře TEAMu však může být dědečkem i babička – dámy se neurazí, aspoň doufám). No a právě ten dědeček, v mém případě – Duben – tu myšlenku sděluje v natočeném rozhovoru.

Když jsem si ten rozhovor, co jsem natočil s Romanem Chudobou, pustil, napadlo mě poslat jej dál, protože i vás by mohlo zajímat, odkud a kam běžím. Takže si uvařte kafe, protože ten rozhovor má skoro 19 minut a buď se dívejte a poslouchejte, nebo mě vypněte – jak je ctěná libost. Ale hlavně se pak zvedněte, abyste naplnili podstatu zrození člověka a běžte. Kam? To už nechám na vás, na běhání je totiž krásné i to, že můžeme běžet, kam se nám zlíbí, nebo kam nás nohy donesou.

P.S. Abych nezapomněl, ten náš rozhovor a náš první běžecký trénink s Petrem má ještě jednu pointu. Petr byl, protože už není, jedním z těch běžců, co si myslí, že když přejde na občerstvovačce do chůze, aby se v klidu napil, tak už se nerozeběhne. Ještě při našem rozhovoru mu to leželo v hlavě a mudroval nad tím. Při Hervis ½Maratonu Praha konečně přestal mudrovat a zkusil to. A co byste řekli? Dosud nebyl schopný překonat hranici 2 hodin a najednou se pod ní dostal o 5 minut. Tak jestli to naše setkání mělo mít jen tenhle efekt, tak to stálo za to, protože když nic jiného, tak to v praxi deklaruje známou pravdu, že když chceš něco získat, musíš to nejdřív pustit, musíš tomu dovolit, aby to přišlo!

Šťastný běh!

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (15 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Petr Vyhnálek | 11. 4. 2013 12.06 hod. | 213.29.200.xxx
Je to pravda a zajímavé, že oba dva popisujeme stejný zážitek. Miloš zde a já na stránkách, které jsou kalendáři věnované. www.teamtech.cz/kalendar2013
Miloši, myslím, že má z Tebe Emil Zátopek radost! Nevím jak z běhání ale z toho, jak jsi jej nám ostatním přiblížil. Děkuji. Petr

Míra Drak | 11. 4. 2013 9.40 hod. | 194.228.13.xx
Pane učiteli, rozhovor se povedl a myslím, že spokojený bude i zemský školní inspektor běžecké školy (kdo to vlastně je? Že by Titánka?). Ale hlavně jsme spokojení MY žáci, tučňáci! Pohybu zdar a rozvoji osobnosti obzvlášť! Je to potřeba! Jinak jsme v pr...

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků