logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Pečená žebírka před ½maratonem

Pečená žebírka před ½maratonem

Asi posté začínám psát článek, jaký že byl pro mě půlmaraton… A nejpoužívanější klávesou při psaní se u mě stala šipka nasměrovaná doleva v pravém rohu klávesnice.

Závod pro mě začal ve čtvrtek odjezdem do Českých Velenic, kde jsem si uzavřela známky z ekonomie a účetnictví, aby mě v mých 32 letech pustili k maturitě.

Už od brzkého rána v mé tašce putovaly zabalené kecky a vše potřebné na sobotní 1/2maraton. Cestou vlakem se mnou poseděla moje kolegyně, proběhl i pokus dohnat spánkový deficit, ale nervozita z blížících se zkoušek mi nedala spát. Mlelo se mi to všechno v hlavě a chtěla jsem to mít za sebou.

Ve 12:07 mám hotovo za 2 a za 3, loučím se se spolužáky a cestou na vlak si nechávám v restauraci zabalit sushi… mňam. Rovnou do Prahy ale nemůžu. V Plzni zůstaly povinné „gatě" adidas a tak jedu na skok domů, beru kalhoty, žitný perník napečený k maratonské snídani a konečně v 18:08 odjíždím do Prahy.

V pátek čekám, jestli mě někdo zaúkoluje vyzvednutím čísla a ostatních věcí. Ve dvě odpoledne teprve snídám… asi už přichází na řadu nervozita z běhu. Do poslední chvíle sedím a smutně doufám, že sluníčko vyleze na oblohu. Jsem na fb a jen tak mimochodem otvírám Word a začínám psát pohádku, Jak se adidas skamarádil s Nike, protože jsme s holkama řešily oblečení na půlmaraton.

Stupňující se nervozitu jdu vychodit ven, u místního řezníka koupím pár žebírek. Třeba se budou hodit.:-) Taky koupím teploučkou funkční mikinu, na dobu těsně po doběhu, pak už letím do pražské domoviny rychle se převléct a za holkama na smluvený sraz v Expu.

Jsem mile překvapená, že nakonec jdeme spolu na čajík, sdělit si poslední dojmy. Markétka mě rozbrečí svým trápením, ale je úžasná, jak je statečná. Byl to parádní večer, ani mi pak nedocházelo, že start je za pár hodin. Domů dorážím k 22. hodině. Mám hlad jako vlk, od snídaně nebyl na nic čas ani chuť… Miloši, teď nečti!!!:-)))… k večeři ve 23:00 si dávám marinovaná pečená žebra s čerstvým křenem:-))). Píší mi obě ségry, ptají se, jak se cítím a co snídá maratonec a já si v duchu říkám, ještě že se neptají, co večeří.:-)))

Ráno mám dost času a najednou nestíhám… na metro běžím, ve voze nás jede spousta se stejnými batůžky. U Expa rychle hledám skupinu PIMek, vyzvedává si nás Martina a vede k Rudolfinu kvůli focení, rychle se převlíkám, nestíhám ani zavázat tkaničky, „Cvak" a mám je tak i na fotkách.:-)

Pomalu se přesouváme do koridoru, rychlejší holky jdou do předních sektorů, s Markétkou jsme tak 10 metrů od Miloše, netuším, jak poběžím, nenosím sporttester ani nic, co by mi při tréninku měřilo vzdálenost, takže se orientuji jen podle Kbelské desítky, kterou mám za hodinu. V hlavě mám představu, že by to tedy snad šlo za 2:30. Vybíháme opravdu pomalu, prvních 5 km máme v průměru cca 8 min/km, ale to se dovídám až z pozávodního info-emailu. Povídáme, pozorujeme ostatní, fandíme běžcům s dětmi ve speciálních vozíčcích, dáváme si bonbón, mírně zrychlujeme a do desátého kilometru běžíme spolu, ještě jednou ti Markét moc děkuji.

Potom si s Markétkou přejeme hodně štěstí, zamávám a dál pokračuji sama. Potkávám Ilonku, Víťu a Míšu, zdravím je, ale… Asi jsem se měla líp dívat, netušila jsem, jak jim je, až zpětně vím, že Miška i Ilonka se trápily a já s nimi nebyla víc než pár metrů.:-( Moc se vám za to omlouvám.

Do cíle dorážím v čase 02:15:57, padám do náruče Vláďovi, ale ne únavou… štěstím, protože kdyby mi někdo v listopadu řekl, že to dám, tak bych odpověděla…leda ve snu.:-) Volám rychle svojí Klárce a ostatním, co na mě mysleli, že jsem pořádku. Potkávám se s Markétkou a Kačkou…1/2maraton je za námi.

Miriam Plachá foto
  • přečteno: 4794/4669×, 4 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Simona Vlašimská | 18. 4. 2013 19.39 hod. | 62.141.0.xxx
Miri, opět jsem se pobavila, jak jinak, že? :-) Jsi gazela udatná, škoda, že tě neviděla paní učitelka tělocvikářka ze základky, jak ta by jásala! :-)

Miriam | 15. 4. 2013 20.06 hod. | 37.188.231.xx
Markét, budu na maratonu strašně ráda s tebou :-), pokud mi to dovolíš....:-)

Míša | 15. 4. 2013 19.50 hod. | 95.85.214.x
Miri, to je úplně v pohodě :-) Já jsem ráda za Tebe, že se Ti dobře běželo a že jsi dosáhla tak krásný čas :-) ;)

Markéta Jansová | 15. 4. 2013 17.42 hod. | 88.131.62.xx
Mirísku, bylo mi ctí "gazelit" prvních 10 kiláků s Tebou, vážně! Poctivě trénuju a doufám, že u maratonu si to zopakujem...a kdybys mě náhodou vzala, nevadí, vím, že počkáš v cíli ;-)
Krásný článek!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2013

všechny články PIM Women´s Challenge 2013

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví37
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice96
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků