logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Protože Miloš řekl…

Protože Miloš řekl…

Asi poprvé za život jsem začala někoho poslouchat. Vždy jsem se řídila jen vlastní hlavou a samozřejmě, ne vždy to bylo správné. A pak jsem jednoho dne potkala Gazelky a Miloše. No a protože Miloš řekl, šla má tvrdohlavost lehce v ústraní:-).

Do PIM WCH jsem se hlásila s tím, že chci natrénovat na celý a půlku jsem běžet nechtěla. Obávala jsem se, abych měla pak ještě dostatek sil na to, zvládnout slušně celý. Když jsem tak zavzpomínala na minulé ročníky a vybavila si tu nezapomenutelnou atmosféru, názor jsem změnila. „Nepůjdu to na čas, ale užiju si to“. A jak jsem si řekla, tak jsem také učinila.

Po dlouhé době jsem se neskutečně těšila na ono datum. Nestresovala jsem se tím, jak rychle to chci uběhnout, a o to víc jsem si pak atmosféru užila. Vždyť o to tady taky jde. Nejsem elitní běžec, nikdo ode mě neočekává žádné světové rekordy. Tou jedinou osobou jsem já sama, kdo se na mě může zlobit, že jsem běžela pomalu, špatně regenerovala a nevhodně se stravovala…

Počasí mi hrálo do noty – zataženo, chladno:-). Pro mě naprosto ideální! Vyběhnu za jakéhokoli počasí, ale mám – li si vybrat to, které mi sedí nejvíce na závodění, tak je to právě takové, jaké bylo. Začátek jsme si s holkama užily jako nějaké celebrity:-). Focení, kamery, krásně sladěné do nové velmi slušivé adidasové kolekce:-).

Jelikož jsem si šla půlku odběhnout s tím, že skutečně pro radost, tak jsem se také postavila do vzdálenějšího koridoru, než jsem měla udáno na startovním čísle (B:D). Vyběhla jsem si pohodově, pustila si do uší hudbu a usmívala se, jak postupně odskakovali po pár km pánové na WC a neskutečně jim záviděla, že to také nemůžu udělat tak snadno. Nehodlala jsem na nikoho vystrkovat svůj bílý zadek. Moje smůla, asi tak do 15. km jsem myslela stále na to, zda to vydržím do cíle. Protože Miloš řekl, tak jsem na každé občerstvovačce poprvé z odběhnutých 3 půlmaratonů přešla do chůze a v klidu se napila. Konečně jsem tak doplnila tekutiny a neměla půlku vody vylitou. Jak moudré, ví, o čem mluví:-). Samozřejmě těch pár sekund jsem hravě dohnala. Za 11. km mě dobíhá a předbíhá Pája s tím, na kolikátém km jsme:-D. Musela jsem se pro sebe pousmát:-). Nemyslím to ve zlém;). Na 13. km mi začaly těžknout nohy a ruce se začaly pomalu nafukovat do větších rozměrů. A jéje. To, čeho jsem se obávala, přišlo dříve. Ano, skutečně poběžím na pohodu, řekla jsem si. Až se dám do kupy, můžu běhat na čas. Kupodivu jsem sama sebe uposlechla, což u mě zvykem nebývá:-). Posilnila jsem se 5 datlemi, protože Miloš řekl, že jsou k doplnění energie vhodné. Cca na 17. km se mi vlila nová energie do žil. Asi ty datle:-). Dohnala jsem balonek 1:50, předběhla ho, ale věděla jsem, že na 1:30, který jsem hodně dávno zamýšlela stíhat, již letos nemám. No co, až budu zcela fit, až nebudu mít svých přes 10 kg navíc a až Miloš řekne, začnu ten balónek následovat:-).

Na 19. km jsem ještě o chlup přidala, ač jsem v té chvíli zalitovala, že jsem tak neučinila dříve a na 20. km jsem začala přecházet do pořádného závodního tempa a předbíhala jsem jednoho člověka za druhým. Nepopsatelný pocit:-). Na Mánesově mostě jsem začala sprintovat a užila si závěrečný finish, tak jak Miloš řekl:-). Čas 1:47 neberu jako žádnou slávu. Na to, že jsem si to chtěla užít a neletět jak blázen, mi to stačilo.

Po skvělém zážitku následovalo posezení s pár Gazelkami, Milošem, Dančou a členy BK. Prostě zakončení jak má být s fajn lidmi, kteří chápou, proč běháte, proč to tak milujete a podporují vás v téhle závislosti. Takže všem moc díky:-).

Tereza Bartošová foto
  • přečteno: 9627/9350×, 4 komentáře
Protože Miloš řekl…

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Tereza-budouci Ultragazela | 24. 4. 2013 22.08 hod. | 46.135.20.xx
Simi,jsem spokojena v ramci toho,jak sem se rozhodla bezet:-) ale pak jsem zenska = vecne tedy nespokojena:-),jako panna jsem desne sebekriticka:-) a k tomu vim,ze by to slo mnohem lepe,ale stezejni je pro me dat to cely a tudiz,jsem spokojena s casem kvuli tomu,jak sem k pulce pristupovala:-) ja si to proste uzila,tak jak Milos rekl:-)to je to nejpodstatnejsi:-)

Simona Vlasimska | 24. 4. 2013 16.19 hod. | 89.24.23.xx
Gazelko, mas pochvalu, ze poslouchas sefa!!! ALE: Jak muzes byt nespokojena s casem? Bezela jsi perfektne! A hlavni cil mas stale pred sebou. Pak uz budes nadgazela ;-)

Tereza – budouci Ultragazela | 23. 4. 2013 22.44 hod. | 109.80.185.xxx
Kato, o tom casu bych se vazne nezminovala,cas proste pro me neni dobry :D a i muj ex coach rek, to si to nic moc nebezela:Dano nebezela a nechtela sem...:))) S tim poslouchanim ti rozumim. Take nesnasim nekoho poslouchat :D a hlavne tu muzskou populaci:))) (pardon panove, at zije emancipace), takze Milos je jednim z mala, koho respektuji, posloucham:)))

Katka N. | 23. 4. 2013 18.43 hod. | 88.103.155.xx
Terez, bomba článek :-) Čas máš nádherný :-)
PS: Víš, že často taky myslím na to, že Miloš je první a zatím asi jediný chlap, kterého bez remcání poslouchám..ani táta, ani první manžel ani druhý manžel :-) ale trenér je trenér :-)
Ať ti to běhá podle tvých představ, Teri :-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2013

všechny články PIM Women´s Challenge 2013

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»
  • Částečná katarze Martina Odložila formou maratonu (v roce 1996) : 21.8. 2020 Sedim na malebnem hrbitove v Cernosicich a vzivam se do zakouti plneho Verky Caslavske.…»
  • Tréninkové deníky – můžete si vložit vlastní plány : https://www.seznam.cz/ www.seznam.cz seznam.cz »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků