logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Do Pelhřimova se stěhují běžci z celého kraje, vytrvalec Škorpil tam ukáže tučňáka

Do Pelhřimova se stěhují běžci z celého kraje, vytrvalec Škorpil tam ukáže tučňáka

Sobotní Pelhřimovský běh s Poutníkem uctí památku zesnulého Františka Kučery.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Veteráni poběží za kamaráda
  2. Kdepak Disneyland, pilovat styl se bude

Běžecký svátek roku v okrese je tu. Pelhřimovský park Sady zaplní v sobotu dopoledne vytrvalci z celého kraje. Malí, velcí i ti opravdu zkušení.

V rámci Pelhřimovského běhu s Poutníkem si může zazávodit či se jen proběhnout opravdu každý. Tratě začínají na dvoustovce pro předškoláčky, žáci poběží podle věkového zařazení 700, 1400 či 2630 metrů. „Dorostence a ženy čeká vzdálenost lehce přesahující pět kilometrů, muže dvakrát tolik, tedy čtyři velká kola po cyklostezce okolo Sadů. Pokud by se někdo na závodění necítil, může si pro začátek zkusit jedno kolečko v rámci nesoutěžního běhu,“ řekl za pořadatele Libor Vítů.

Veteráni poběží za kamaráda

Název závodu zařazeného do krajského seriálu Běžec Vysočiny se ale prodloužil. Pelhřimovský běh s Poutníkem o Pohár Miloše Škorpila doplnilo ještě jedno jméno. Pořadatelé jej vetkli do názvu jednomyslně, přitom s velkým zármutkem. To proto, že před měsícem doprovodili na poslední cestě pelhřimovského běžeckého barda, spolupořadatele a kamaráda Františka Kučeru. Na jeho počest se odteď bude veteránská kategorie v Pelhřimově běhat jako Memoriál Františka Kučery.

Vysvětlovat úlohu hlavního partnera, pelhřimovského pivovaru, netřeba. Miloš Škorpil přiveze pro změnu mnohem více než sadu „svých“ pohárů. Souběžně pořádá víkendové soustředění Běžecké školy v Lipnici nad Sázavou, na závod jej tudíž doprovodí skupina běžců z celé republiky.

Kdepak Disneyland, pilovat styl se bude

A to ještě není všechno. „V Sadech na požádání předvedu tučňáka, kačera, čápa a pokud bude někdo vysloveně chtít, měl bych tam i pistolníka,“ směje se známý trenér. Samozřejmě se nejedná o zájezd z Disneylandu, nýbrž o speciální zpevňující běžecká cvičení na podporu správného běžeckého stylu. Pořadatelé si zakládají na regionálním původu cen. Dospělí si vypijou Poutníkovu desítku, poběží se i o několik pytlů poctivých hořepnických brambor. A úplně každému běžci se v cíli zhoupne na krku originální medaile.

Letos si na nich dali záležet žáci základní školy Na Pražské. „Právě jsme vytáhli z pece poslední várku, medailí je asi 180. Snad se budou běžcům líbit,“ pravila učitelka Eva Hunalová.

Pro ty obzvláště soutěživé se sluší připomenout hodnoty traťových rekordů. Mezi muži jej drží jihlavský Vladimír Srb, který 10,16 kilometru zvládl za 34:44 minuty. Domácí Petra Kotlíková, toho času ještě Lepičová, potřebovala na poloviční porci kilometrů 20:28 minuty.

Dětská část závodu začíná v 10:15 hodin, dospělí vyrazí přesně úderem jedenácté. Vloni se postavilo na start celkem 160 běžců. Padne letos účastnický rekord?

Michal "Vydra" Vítů foto
  • přečteno: 7283/7149×

Hodnoť článek

3 z 5 hvězd dobré (2 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Vize pro rok 2017

Rok 2017 na sebe nedá dlouho čekat, Novoroční předsevzetí jakbysmet. Zatímco vize předpokládá dlouhodobost, Novoroční předsevzetí se vyznačují jepičím životem. Aby se Novoroční předsevzetí stalo prvním krokem k naplnění vize, je třeba si ho pořádně rozmyslet, i když znám spoustu lidí, kteří na druhou stranu tak dlouho přemýšlí a zvažují vše pro a proti, že než vše zváží, uteče pár let. Takže zvažujte pečlivě, ale dejte si časový limit na start. Jako nejlepší limit se jeví 1.1.2017, tak běžíme na to, co vy na to. Kterým směrem byste rádi v roce 2017 byli rádi, aby se ubírala vaše vize 2017?

Zlepšení či udržení zdraví37
Zlepšení nebo udržení fyzické kondice96
Více času na sebe11
Více času na rodinu6
Více času na přátele2
Více času na sebe a na rodinu11
Být víc sám (sama) sebou32

kde se diskutuje

  • Běhání v zimě a mrazu se není třeba bát! Šest zásad pro běhání v zimě a mrazu : nemáte někdo zkušenost s během maratonu v zimě ? »
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Zdravím Vás, běh a celkově cvičení je super věc. Velmi zajímavé jsou nově objevené spojitosti běhu…»
  • Být zdravý a v kondici. Koho a co všechno to v našem životě ovlivňuje. Cooperův test. Čtrnáctý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : V tabulke muži 30 – 39 let, průměrný, je chyba (1900 – 1299 m), spravne ma byt 1900…»
  • Ještě jednu písničku … a tuhle taky musím : Já jsem tak poctivý (čti: zblblý :-)), že jsem dělal kliky už i o půl druhé v noci ... :-) »
  • Běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila na třetích 13 týdnů běžeckého roku. Čtvrtletní zaměřovací trénink na maraton : Pán Škorpil, v tomto pláne odporúčate bežať dlhý beh na úrovni 82 % TF max. (okrem rozklusu a…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků