logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Do Pelhřimova se stěhují běžci z celého kraje, vytrvalec Škorpil tam ukáže tučňáka

Do Pelhřimova se stěhují běžci z celého kraje, vytrvalec Škorpil tam ukáže tučňáka

Sobotní Pelhřimovský běh s Poutníkem uctí památku zesnulého Františka Kučery.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Veteráni poběží za kamaráda
  2. Kdepak Disneyland, pilovat styl se bude

Běžecký svátek roku v okrese je tu. Pelhřimovský park Sady zaplní v sobotu dopoledne vytrvalci z celého kraje. Malí, velcí i ti opravdu zkušení.

V rámci Pelhřimovského běhu s Poutníkem si může zazávodit či se jen proběhnout opravdu každý. Tratě začínají na dvoustovce pro předškoláčky, žáci poběží podle věkového zařazení 700, 1400 či 2630 metrů. „Dorostence a ženy čeká vzdálenost lehce přesahující pět kilometrů, muže dvakrát tolik, tedy čtyři velká kola po cyklostezce okolo Sadů. Pokud by se někdo na závodění necítil, může si pro začátek zkusit jedno kolečko v rámci nesoutěžního běhu,“ řekl za pořadatele Libor Vítů.

Veteráni poběží za kamaráda

Název závodu zařazeného do krajského seriálu Běžec Vysočiny se ale prodloužil. Pelhřimovský běh s Poutníkem o Pohár Miloše Škorpila doplnilo ještě jedno jméno. Pořadatelé jej vetkli do názvu jednomyslně, přitom s velkým zármutkem. To proto, že před měsícem doprovodili na poslední cestě pelhřimovského běžeckého barda, spolupořadatele a kamaráda Františka Kučeru. Na jeho počest se odteď bude veteránská kategorie v Pelhřimově běhat jako Memoriál Františka Kučery.

Vysvětlovat úlohu hlavního partnera, pelhřimovského pivovaru, netřeba. Miloš Škorpil přiveze pro změnu mnohem více než sadu „svých“ pohárů. Souběžně pořádá víkendové soustředění Běžecké školy v Lipnici nad Sázavou, na závod jej tudíž doprovodí skupina běžců z celé republiky.

Kdepak Disneyland, pilovat styl se bude

A to ještě není všechno. „V Sadech na požádání předvedu tučňáka, kačera, čápa a pokud bude někdo vysloveně chtít, měl bych tam i pistolníka,“ směje se známý trenér. Samozřejmě se nejedná o zájezd z Disneylandu, nýbrž o speciální zpevňující běžecká cvičení na podporu správného běžeckého stylu. Pořadatelé si zakládají na regionálním původu cen. Dospělí si vypijou Poutníkovu desítku, poběží se i o několik pytlů poctivých hořepnických brambor. A úplně každému běžci se v cíli zhoupne na krku originální medaile.

Letos si na nich dali záležet žáci základní školy Na Pražské. „Právě jsme vytáhli z pece poslední várku, medailí je asi 180. Snad se budou běžcům líbit,“ pravila učitelka Eva Hunalová.

Pro ty obzvláště soutěživé se sluší připomenout hodnoty traťových rekordů. Mezi muži jej drží jihlavský Vladimír Srb, který 10,16 kilometru zvládl za 34:44 minuty. Domácí Petra Kotlíková, toho času ještě Lepičová, potřebovala na poloviční porci kilometrů 20:28 minuty.

Dětská část závodu začíná v 10:15 hodin, dospělí vyrazí přesně úderem jedenácté. Vloni se postavilo na start celkem 160 běžců. Padne letos účastnický rekord?

Michal "Vydra" Vítů foto
  • přečteno: 6723/6590×

Hodnoť článek

3 z 5 hvězd dobré (2 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano125
Ne35

kde se diskutuje

  • Pohyb – nejlepší lék na hyperaktivitu dětí : tak mě přesně řekla včera moje dcera když sem sní chtěl opakovat angličtinu " tati já chci…»
  • Co říká na běhání moje hlava? Když se budu běhání věnovat, čekají mě vítězství, dobíhání uprostřed startovního pole nebo spíš budu „ocasák“? : Tak jsem dopadla přesně tak, jak jsem si myslela. Samá dobrá a podprůměrná. No jo, to vím, ale jak…»
  • Sedmé pravidlo běhu. NENÍ TO O KILOMETRECH, ALE O SKLADBĚ! : Přesně tak, je to o skladbě – je velmi důležité, co k tomu běhu hraje ... »
  • Zaběhni s Milošem maraton pod čtyři hodiny 2017 : Ahoj, dnes jsem se zkusila přihlásit a nevim zda jsem zadána do systému. Je nějaká zpětná vazba?…»
  • Zaběhni s Milošem maraton pod čtyři hodiny 2017 : To je neuvěřitelná náhoda, zaběhnout v jednom roce maraton TŘIKRÁT v na minutu stejném čase. Jestli…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků