logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

1. máj lásky čas, aneb prvomájový běh

1. máj lásky čas, aneb prvomájový běh

Jak to všechno začalo?

Přišla za mnou kamarádka Gábina a povídá: „1. května se běží Běh Kermi. Je to 10,5km. Pojď!" „Ne ne! Vím o něm, dívala jsem se na propozice a výsledky z minulých let a to bych byla poslední. Stydím se! Budou na mě čekat, než dorazím do cíle. Všichni mě znají, tak nemusí vědět, že jsem tak pomalá! To není jako v Praze, kde je nás dvanáct tisíc běžců!" „Pojď. Já sice nejdu, jedu pryč, ale ty to zvládneš!" přemlouvá mě Gabča. „No je pravda, že je to jeden z mála závodů, kde mám kategorii," já na to.

Gábina: „Uvidíš, že se ti to bude líbit, trať je sice krutá, ale parta běžců fajn. Nikdo se ti nebude posmívat. Oni jsou zvyklí, já jsem taky vždycky poslední.“

„No tak dobrá, budu o tom přemýšlet," slíbila jsem Gábině.

A začal ve mně hlodat čertík pokušitel.

běžíme fabrikou

Když tam mám tu kategorii…
Když tam nikdy nebyla starší žena...
Mám poslední šanci letos svoji kategorii vyhrát, příští rok dosáhne věku 50 let pravidelná návštěvnice těchto závodů Jana a to je výborná běžkyně, přímo chrtka:-).
Takže jsem učinila rozhodnutí: „Poběžím to!“

Výzvy se člověk nesmí bát!!!

Při příchodu k registraci je ve mně malá dušička. Jako alibi jsem použila to báječné tričko Běžecké školy a též jsem se zaregistrovala za Běžeckou školu. Tím jsem si hned odbourala zábrany a své strachy. Všem jsem hlásila, že bych třeba i mohla běžet rychleji (haha), ale když mi to přikazuje Miloš, náš běžecký guru, tak přes to vlak nejede…

běžíme lesem

Čas do startu rychle ubíhal. V půl jedenácté to vypuklo. Říkala jsem si: „Hlavně nepřepálit začátek!" A myslím, že se mi to povedlo. Až na Karla mi utekli všichni na prvních metrech. S tím jsem ale počítala a nenechala se vybláznit. První dva kilometry byly víceméně z kopce nebo po rovině s mírnými neviditelnými kopečky, tempo bylo rychlejší, ale docela jsem to zvládala. Můj manžel a trenér Honza mi dělal parťáka na kole, vždy se někde objevil na trati, vyfotil mě, podal mi pití a tak. Trochu mě povzbudil, že pěkně běžím, že mám dobrý styl (jedna z mála pochval za roky našeho společného běhání!).

přebíhám Červenou lávku

Jinak jsme si s Karlem běželi sami. Nikde nikdo. Trať vedla na Ronšperk, nejvyšší kopec v okolí Stříbra. Zpočátku jsme do tohoto brutálního kopce běželi, já pak přešla do chůze. Karel pořád běžel, ale rychlostně jsme na tom byli stejně. Cestou nahoru jsme již potkávali běžce sbíhající dolů. Ale každý kopec, i ten největší, jednou skončí a my tam najednou byli. Proběhli jsme kolem posledních dvou kapliček křížové cesty a už jsme byli u kříže na vrcholu. Byla tam cedule 5 km a trvalo nám to cca 35 minut, což mě nadchlo, když jsem poslední kilometr jenom šla. A pak následoval prudký seběh dolů. Kluci mi před startem říkali, že tam jim většinou ztvrdnou nohy. Vím, že hodně běžců s tím má problém. To ale není můj případ. Já kopce nahoru nemohu udýchat, ale dolů jsem schopná to pustit, tím mi nohy neztvrdnou a docela naženu čas. Karlovi jsem utekla. Po seběhu mě čekala asi 3 km rovina kolem řeky, nemám ji moc ráda, většinou se mi vleče. Ale přepnula jsem na automat. Tak říkám tomu, když běžím, vypnu mozek a jen dávám nohu před nohu. A za chvíli jsem už znovu přebíhala řeku Mži. Pak mě čekal už jenom dlouhý předlouhý kopec do cíle. Když byl prudký, šla jsem, ale jinak se snažila běžet.

cíl na dohled

A už byl cíl na dohled. Nevím, kde se ve mně vzala ta síla, ale rozběhla jsem se, zrychlila a za povzbuzování spoluběžců, kteří už byli na místě, jsem se pustila skoro až do sprintu… dá-li se to tak nazvat.

Čas jsem měla o pět minut kratší, než jsem si v duchu přála. A o celou čtvrt hodinu oproti tomu, co jsem hlásala na začátku. Takže spokojenost veliká.

byla jsem na bedně – 1. ve své kategorii. Vyhrála jsem tašku, ve které byla softshellka a ručník

A perlička nakonec? Přesto, že jsem doběhla předposlední, byla jsem na bedně – 1. ve své kategorii. Vyhrála jsem tašku, ve které byla softshellka a ručník. Bunda je mi sice velká, ale dostal ji Honza, vždyť je to i jeho zásluha. Moří se se mnou už tolik let. Obdržela jsem diplom. Pak jsem dostala grilovaný steak, iontový nápoj rezavé barvy, kávu a pitíčko. A to vše za 50 Kč startovného.

Tímto musím pořadatele moc a moc pochválit. Tento závod má opravdu úroveň. A já se těším na příští již 6. ročník Běhu Kermi.

Zuzka Součková foto
  • přečteno: 20102/16592×, 1 komentář
1. máj lásky čas, aneb prvomájový běh 1. máj lásky čas, aneb prvomájový běh 1. máj lásky čas, aneb prvomájový běh 1. máj lásky čas, aneb prvomájový běh 1. máj lásky čas, aneb prvomájový běh

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (18 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

James | 9. 9. 2013 19.17 hod. | 187.0.12.x
Well, since I don't know your age, I'm going to assume you're not too grey anroud the temples yet? (late teens, early 20 s perhaps?) In my experience I've noticed that for a lot of women, as we get older, our priorities change in what were looking for in a boyfriend. A lot of younger and more immature people (men and women alike I think) tend to look for physical attraction as the #1 factor in determining who they want to be with. The older I get, the more I look for emotional and intellectual attraction; the physical side becomes a bonus over finding someone with whom you can actually stand to spend a lot of your time and hold a solid conversation with. I think the best advice I can give you is to be confident that you have a lot to offer to a woman and that looks are not the only thing women are after. Besides, the people I've ended up being the most attracted to are the ones that I didn't start out thinking were the cutest guys I'd ever met. Hang in there, you'll meet the right girl some day. Plus, do you really want a woman who only wants to be with you becasue you're hot'?

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
  • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
  • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
  • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
  • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků