logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

I cesta je cíl

I cesta je cíl

Pražský půlmaraton nebyl můj první, v loňském roce jsem si těch 21 a kousek zkusila zaběhnout už dvakrát. Obavu ze vzdálenosti jsem tedy neměla, šlo mi spíš o to vylepšit si svůj čas a dostat se pod hranici dvou hodin. Jenže jak už to bývá, když se člověk na něco těší a záleží mu na tom, to by nebyl život, aby nám do cesty neposlal alespoň malou překážku. Nikdy jsem příliš netrpěla na klasické zimní rýmičky, chřipky apod. Spíš jsem se jich nebála a možná proto se mi vyhýbaly. Jak jinak by si mě mohla nemoc vyhlídnout než zrovna týden před „půlkou“? Posledních pár dní jsem měla pocit, že celá fyzička je pryč.

Normálně MHD nevyužívám, ale když jsem se v sobotu ráno vláčela v narvaném metru plným lidmi s batůžky, v upnutých legínách a běžeckých botách, zaplavila mě zase ta známá vlna euforie. Nikdo nemusel mluvit, přesto všichni věděli, že svým způsobem patříme k sobě a minimálně pro dnešní den máme stejný cíl. Najednou jsem se cítila zase fit.

s Gazelkami

S Gazelkama jsme měly sraz přibližně hodinu a půl před startem, sdělily si své poslední dojmy a vyfotily se společně před Rudolfinem. Nikdo z holek neměl stejné písmeno koridoru a tak jsem se do svého koridoru vydala sama. Cestou potkávám kamarády a uzavíráme poslední sázky o výsledný čas:-).

A je to tu, výstřel a první tóny Vltavy. Několik minut přešlapuji na místě, než se dav 12 tisíc lidí dá do pohybu. Probíhám startovní bránou, atmosféra je úžasná, spousta lidí povzbuzujících podél trasy. Vím ale, že dneska to nesmím přepálit, i když mám chuť vyrazit a běžet naplno, hlídám si tempo 5:40 na km a ze začátku je to opravdu těžké. Užívám si to, jak nejlíp dokážu. Tahle radost mi vydrží přibližně do 13. km, kde mi začnou dost tuhnout nohy, a já zpomaluji.

furt jsem u tuneluTělo se oklamat nedá a oslabení z nemoci se hlásí ke slovu. Teď už vím, že dneska to pod dvě nebude. Zbytek cesty už není tak veselý, občas mě míjejí členové štafety rychlostí supermana a na chvíli jim možná závidím těch pouhých 5 km. Do cíle dorážím pár minut po druhé hodině. Jako vždy si v duchu nadávám, proč jsem nebyla lepší a přísahám si, že na žádný závod už nejdu:-).

A jak to vidím dnes? Pousmívám se nad tím a nemůžu se dočkat neděle, až zdolám cíl jménem maraton.

„Všechny zápasy v životě nás mají něčemu naučit, dokonce i ty, co prohrajeme“.

Jana Pohanková foto
  • přečteno: 4792/4696×, 1 komentář
I cesta je cíl I cesta je cíl

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (3 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Simona Vlašimská | 10. 5. 2013 18.51 hod. | 62.141.0.xxx
Jani, vybrala sis správnou cestu! A jak nám řekl Miloš, půlmaraton byl jen přípravou na nedělní finále! Věřím, že si jej užiješ a do srdce se ti vryje další velký zážitek :-)

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

PIM Women´s Challenge 2013

všechny články PIM Women´s Challenge 2013

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky49
podle povrchu na němž převážně běhám24
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy70

kde se diskutuje

  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků