logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

ŽIVOT JE PŘÍLEŽITOST

ŽIVOT  JE  PŘÍLEŽITOST

Jmenuji Julie Jakubův a právě jsem oslavila 57. narozeniny. Jsem www.astrostudio.estranky.cz. Žiji život jako jednu velkou příležitost. Dostává se mi mnoha situací, ze kterých můžu být šťastná nebo nešťastná – to podle toho, jak si vyberu. Pokud si vyberu tak, že nejsem tak úplně šťastná, tak to změním.

A jak se to rozezná? To nastoupí ŽIVOT a šťouchne do mne prstem, když to nepomáhá – je to pár facek, rána pěstí a někdy i kopnutí koněm. Vybrala jsem si tedy polohu – BÝT ŠŤASTNÁ – a to jde jenom v LÁSCE. Láska není emoce, Láska je prostor – místo k životu.

Nejsem vůbec žádná sportovkyně, jenom ráda jezdím na kole. Když jsem loni 13. ledna byla povolána, že mám takovou cestu uskutečnit, věděla jsem, že na to budu sama a že je to velice soukromá a niterná záležitost. On málokdo může na 3 měsíce opustit svou práci a své jistoty. Proto jsem se pomalu začala starat, vybavovat se a plánovat. Ve čtvrtek 16. května 2013 se vydávám na tuto Mariánskou pouť na kole – na místa zjevení Panny Marie.

Startuji v Německu v Mnichově v 16 hodin, v den svátku Jana Nepomuckého – nejvyššího patrona Čech. Dorazím do Karlových Varů v neděli, v den, na který v letošním roce vychází Letnice – tedy Seslání Ducha Svatého. Po jednodenním odpočinku a servisu budu pokračovat. Přes Český Krumlov, Vídeň, Balaton a Zadar. Trajektem do Itálie za Františkem z Assisi, Terni, Civitavencchia, do Říma a Vatikánu, k Archimedovi do Syrakus na Sicílii, na Sardinii a na Korsiku, do Francie do jeskyně Sainte – Baume – Marie Magdalla a k patronce Andorry Panně Marii Meritxellské. Potom dolů do Španělska do Montserratu a do Zaragozy. Odtud do Tomar a do Fátimy v Portugalsku a nahoru do Španělska do Santiaga de Compostela, kde leží ostatky mého osobního, hlavního patrona, apoštola Jakuba (jmenuji se Jakubův). Dál přes další místo zjevení Panny Marie přes Garabandal a přes Pyreneje dolů do Francie do Lurd, do Le Puy a Notre Dame Du Laus, do La Salette a do Švýcarska a do Německa a do Karlových Varů, kde plánuji návrat začátkem srpna, nejlépe v neděli 4. na mši v Novém Dvoře k Svátku Proměnění Páně.

Využívám této příležitosti, kterou mi život nabídl a skrze ní dám příležitost mnoha lidem, aby ke mně byli hodní a nápomocní, tak jako já je dostávám a i na této cestě je dostávat budu. Není to o sportovním výkonu, je to meditace. Na tomto Blogu můžete občas číst, jak se mi daří a kde jsem, a taky jak mi je po těle a taky po duši.

Za všechny, nejen dobré, ale za všechny lidi i za sebe se pomodlím na těchto místech a možná přispěji jenom zrníčkem k nějakému očištění. Je mi někdy z lidského chování hodně smutno a tohle břemeno uvezu, abych ho postupně odkládala a odevzdávala.

My býváme vděční za to, co od někoho dostaneme dobrého či nápomocného. Vidím to opačně a jsem vděčná, že mi někdo dá příležitost, ať už příjemnou nebo nepříjemnou, a tím mi pomůže ve vývoji, nebo když si cosi ode mne vezme – třeba Hrst jahod lesních (básnička na mých stránkách). Proto beru vše, co mne na této cestě, právě tak jako v životě, čeká.

Julie Jakubův foto
  • přečteno: 7058/6927×

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (20 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky53
podle povrchu na němž převážně běhám30
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy73

kde se diskutuje

  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků