logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

ŽIVOT JE PŘÍLEŽITOST

ŽIVOT  JE  PŘÍLEŽITOST

Jmenuji Julie Jakubův a právě jsem oslavila 57. narozeniny. Jsem www.astrostudio.estranky.cz. Žiji život jako jednu velkou příležitost. Dostává se mi mnoha situací, ze kterých můžu být šťastná nebo nešťastná – to podle toho, jak si vyberu. Pokud si vyberu tak, že nejsem tak úplně šťastná, tak to změním.

A jak se to rozezná? To nastoupí ŽIVOT a šťouchne do mne prstem, když to nepomáhá – je to pár facek, rána pěstí a někdy i kopnutí koněm. Vybrala jsem si tedy polohu – BÝT ŠŤASTNÁ – a to jde jenom v LÁSCE. Láska není emoce, Láska je prostor – místo k životu.

Nejsem vůbec žádná sportovkyně, jenom ráda jezdím na kole. Když jsem loni 13. ledna byla povolána, že mám takovou cestu uskutečnit, věděla jsem, že na to budu sama a že je to velice soukromá a niterná záležitost. On málokdo může na 3 měsíce opustit svou práci a své jistoty. Proto jsem se pomalu začala starat, vybavovat se a plánovat. Ve čtvrtek 16. května 2013 se vydávám na tuto Mariánskou pouť na kole – na místa zjevení Panny Marie.

Startuji v Německu v Mnichově v 16 hodin, v den svátku Jana Nepomuckého – nejvyššího patrona Čech. Dorazím do Karlových Varů v neděli, v den, na který v letošním roce vychází Letnice – tedy Seslání Ducha Svatého. Po jednodenním odpočinku a servisu budu pokračovat. Přes Český Krumlov, Vídeň, Balaton a Zadar. Trajektem do Itálie za Františkem z Assisi, Terni, Civitavencchia, do Říma a Vatikánu, k Archimedovi do Syrakus na Sicílii, na Sardinii a na Korsiku, do Francie do jeskyně Sainte – Baume – Marie Magdalla a k patronce Andorry Panně Marii Meritxellské. Potom dolů do Španělska do Montserratu a do Zaragozy. Odtud do Tomar a do Fátimy v Portugalsku a nahoru do Španělska do Santiaga de Compostela, kde leží ostatky mého osobního, hlavního patrona, apoštola Jakuba (jmenuji se Jakubův). Dál přes další místo zjevení Panny Marie přes Garabandal a přes Pyreneje dolů do Francie do Lurd, do Le Puy a Notre Dame Du Laus, do La Salette a do Švýcarska a do Německa a do Karlových Varů, kde plánuji návrat začátkem srpna, nejlépe v neděli 4. na mši v Novém Dvoře k Svátku Proměnění Páně.

Využívám této příležitosti, kterou mi život nabídl a skrze ní dám příležitost mnoha lidem, aby ke mně byli hodní a nápomocní, tak jako já je dostávám a i na této cestě je dostávat budu. Není to o sportovním výkonu, je to meditace. Na tomto Blogu můžete občas číst, jak se mi daří a kde jsem, a taky jak mi je po těle a taky po duši.

Za všechny, nejen dobré, ale za všechny lidi i za sebe se pomodlím na těchto místech a možná přispěji jenom zrníčkem k nějakému očištění. Je mi někdy z lidského chování hodně smutno a tohle břemeno uvezu, abych ho postupně odkládala a odevzdávala.

My býváme vděční za to, co od někoho dostaneme dobrého či nápomocného. Vidím to opačně a jsem vděčná, že mi někdo dá příležitost, ať už příjemnou nebo nepříjemnou, a tím mi pomůže ve vývoji, nebo když si cosi ode mne vezme – třeba Hrst jahod lesních (básnička na mých stránkách). Proto beru vše, co mne na této cestě, právě tak jako v životě, čeká.

Julie Jakubův foto
  • přečteno: 13530/13192×

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (20 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků