logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

ŽIVOT JE PŘÍLEŽITOST

ŽIVOT  JE  PŘÍLEŽITOST

Jmenuji Julie Jakubův a právě jsem oslavila 57. narozeniny. Jsem www.astrostudio.estranky.cz. Žiji život jako jednu velkou příležitost. Dostává se mi mnoha situací, ze kterých můžu být šťastná nebo nešťastná – to podle toho, jak si vyberu. Pokud si vyberu tak, že nejsem tak úplně šťastná, tak to změním.

A jak se to rozezná? To nastoupí ŽIVOT a šťouchne do mne prstem, když to nepomáhá – je to pár facek, rána pěstí a někdy i kopnutí koněm. Vybrala jsem si tedy polohu – BÝT ŠŤASTNÁ – a to jde jenom v LÁSCE. Láska není emoce, Láska je prostor – místo k životu.

Nejsem vůbec žádná sportovkyně, jenom ráda jezdím na kole. Když jsem loni 13. ledna byla povolána, že mám takovou cestu uskutečnit, věděla jsem, že na to budu sama a že je to velice soukromá a niterná záležitost. On málokdo může na 3 měsíce opustit svou práci a své jistoty. Proto jsem se pomalu začala starat, vybavovat se a plánovat. Ve čtvrtek 16. května 2013 se vydávám na tuto Mariánskou pouť na kole – na místa zjevení Panny Marie.

Startuji v Německu v Mnichově v 16 hodin, v den svátku Jana Nepomuckého – nejvyššího patrona Čech. Dorazím do Karlových Varů v neděli, v den, na který v letošním roce vychází Letnice – tedy Seslání Ducha Svatého. Po jednodenním odpočinku a servisu budu pokračovat. Přes Český Krumlov, Vídeň, Balaton a Zadar. Trajektem do Itálie za Františkem z Assisi, Terni, Civitavencchia, do Říma a Vatikánu, k Archimedovi do Syrakus na Sicílii, na Sardinii a na Korsiku, do Francie do jeskyně Sainte – Baume – Marie Magdalla a k patronce Andorry Panně Marii Meritxellské. Potom dolů do Španělska do Montserratu a do Zaragozy. Odtud do Tomar a do Fátimy v Portugalsku a nahoru do Španělska do Santiaga de Compostela, kde leží ostatky mého osobního, hlavního patrona, apoštola Jakuba (jmenuji se Jakubův). Dál přes další místo zjevení Panny Marie přes Garabandal a přes Pyreneje dolů do Francie do Lurd, do Le Puy a Notre Dame Du Laus, do La Salette a do Švýcarska a do Německa a do Karlových Varů, kde plánuji návrat začátkem srpna, nejlépe v neděli 4. na mši v Novém Dvoře k Svátku Proměnění Páně.

Využívám této příležitosti, kterou mi život nabídl a skrze ní dám příležitost mnoha lidem, aby ke mně byli hodní a nápomocní, tak jako já je dostávám a i na této cestě je dostávat budu. Není to o sportovním výkonu, je to meditace. Na tomto Blogu můžete občas číst, jak se mi daří a kde jsem, a taky jak mi je po těle a taky po duši.

Za všechny, nejen dobré, ale za všechny lidi i za sebe se pomodlím na těchto místech a možná přispěji jenom zrníčkem k nějakému očištění. Je mi někdy z lidského chování hodně smutno a tohle břemeno uvezu, abych ho postupně odkládala a odevzdávala.

My býváme vděční za to, co od někoho dostaneme dobrého či nápomocného. Vidím to opačně a jsem vděčná, že mi někdo dá příležitost, ať už příjemnou nebo nepříjemnou, a tím mi pomůže ve vývoji, nebo když si cosi ode mne vezme – třeba Hrst jahod lesních (básnička na mých stránkách). Proto beru vše, co mne na této cestě, právě tak jako v životě, čeká.

Julie Jakubův foto
  • přečteno: 12986/12675×

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (20 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Osmitýdenní tréninkové plány pro překonání hranice šedesát, padesát a čtyřicet minut na deset kilometrů : Zdravím, tam kde je psaný souvislý rychlý běh má být i rozklusání? Si nedovedu představit,že ze…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Dobrý den, rád bych se zeptal, jakou rychlostí má běhat 11 letá holka CH a RCH? Používáme CH (2…»
  • Běhání v terénu a v kopcích je přírodním učitelem Přirozeného běhu : V terénu se hezky běhá v Jeseníkách, tam je to never ending story. Zároveň běh v terénu v kopcích…»
  • Maratonská aneb jak jsem se proToiToikoval svým prvním oficiálním maratonem : Pepo Ty jsi jednička!!!!!!! »
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Ahoj Miloši, Dnes som si bol zabehať, urobil som si Cooper, môžem poslať výsledky. Je nutný aj…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků