logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžecká epidemie se šíří ze západu! Ohnisko nákazy je na Hůrce!

Běžecká epidemie se šíří ze západu! Ohnisko nákazy je na Hůrce!

Včera jsem při běhání o té naší západní epidemii přemýšlela, kde a kdy se to vlastně stalo?? Jak to začalo??

Dostala jsem se ve vzpomínkách do léta 2011.

Šli jsme tenkrát 15 km

Kdyby mě býval Petr Hruška neoslovil k namalování obrazu pro Poutní maraton v Chebu 2011, asi by mě vůbec nenapadlo se ho účastnit ani jako chodec. Šli jsme tenkrát 15 km. Jaké to bylo jsem napsala sem. Běh mi v té době (v červnu 2011) nepřidal ani jako zábava, ani jako aktivita pro normální lidi.

bacil

Každopádně první běžecký bacil jsem chytla v červnu 2011 v Chebu na faře u stolu při gulášovce s běžci, kteří vyprávěli, kolik, za kolik, kdo a vůbec všechno. (Miloš se toho tenkrát samozřejmě účastnil.) Tak mi to celé vrtalo hlavou, že jsem prostě musela přijít na to, co na tom ti cvoci mají!!! Za dva měsíce poté jsem běžela první desítku v životě.

Ta cílová euforie prvního ročníku WE RUN PRAGUE byla tak silná, že bacil přeskočil i na muže mého života! Jindřich začal běhat a běhá pořád
Ta cílová euforie prvního ročníku WE RUN PRAGUE byla tak silná, že bacil přeskočil i na muže mého života! Jindřich začal běhat a běhá pořád.

Miloš Škorpil je sám o sobě infekční a to přišli oba, i Dana

V květnu 2012 jsem pozvala Miloše na besedu k nám do školy. Miloš Škorpil je sám o sobě infekční a to přišli oba, i Dana!!! Už tenkrát bylo jasné, že se něco dít musí! Nutno říct, že někteří nadšenci skončili jen u Milošem podepsané Běžecké čítanky.

Další WE RUN PRAGUE jsme běželi už 3 Další WE RUN PRAGUE (v září 2012) jsme už běželi tři.

svatba
No a za pár dní byla svatba. Běžecká samozřejmě! Tam se to bacily jen hemžilo!!

běžecký hepáč

Jsem „trošku" megalomanka, takže jsem si tajně přála, aby se ten počet běžců z naší školní komunity každý rok zdvojnásobil. V listopadu 2012 jsme měli „běžecký hepáč" přímo pod nosem ve Frantovkách.

VOŠkaka v běhu

Naše školní parta (rozuměj i lidé, kteří u nás nestudují ani neučí, jen jsou s námi prostě spřízněni skrze naše motto: Být odlišný je normální), tak tahle naše skupina měla víc než 50 účastníků a odchodila a odběhala celkem 656 km (fakt, mám na to důkazy)!!! Ukázalo se, že je mezi námi mnohem víc běžců, než jsme si vůbec uměli představit. A to nemluvím o DOBROVOLNÍCÍCH, co MĚNÍ SVĚT!! Padly osobní rekordy a nakazili se další jednotlivci.

Po prvním ½ maratonu v Karlových Varech se ale začaly dít věci. Inspirovat zřejmě může i špatný příklad! Kdyby mi po doběhu ve Varech někdo řekl, že za dva dny budu klusat kolem Ohře se skupinou lidí, kteří se křižovali, že nikdy běhat nebudou, vysmála bych se mu. Najednou se dali hecnout kuřáci, astmatici, lemry i ti, co o sobě tvrdí, že by je běhání zabilo nebo že mají největší zadek v okrese! Zřejmě ta běžecká nemoc bude zasahovat hlavně mozek, virus je letos mnohem silnější a zákeřnější než v létě 2011, kdy zasáhl mě a velikost zadku ani předku s nákazou nesouvisí, já osobně jsem toho živoucím důkazem!!!

Voš Cheb běží WE RUNVoš Cheb běží WE RUNVoš Cheb běží WE RUN

Byla jsem tak nadšená, že jsem na FB založila událost Voš Cheb běží WE RUN PRAGUE a věřte nebo ne, do 3 dnů nás tam bylo přihlášených 15! Sdílíme si mezi sebou Milošovy tréninkové plány, a kdo chce, komentuje a fotodokumentuje každý svůj další výběh, užitý v pohodě a radosti. Na poslední srpen do  Prahy asi budeme muset objednat autobus, protože se nabízí i dobrovolníci, kteří třeba kvůli zdraví běhat fakt nemůžou, ale chtějí nám být zázemím a oporou na trati.

To všechno je myslím dost jasný důkaz epidemie. Prostě Miloš a Dana Škorpilovi a jejich působení mají nepředstavitelný dosah! U nás to taky začalo pomalu, plíživě a skrytě. To, co se děje teď, už zaplať Pán Bůh nezastaví ani žádná antibiotika. Je to evidentně požehnání shůry i z Hůrky (jak je komu libo), tahle epidemie je dar a budiž nám přáno ať se šíří dál!

Mohla by to být výzva pro NIKE, nebo kohokoli jiného, vypsat kategorii školních týmů. Miloši, Dano, nahoďte jim to tam někde??? Desítka je tak akorát:-) se hecnout a nadchnout lidi ve své vlastní komunitě, ve školách jsou si přece lidi dost blízko. Soudím teda podle té naší:-). Jak tahle západní epidemie skončí, netuším, ale těším se na její průběh. Kulminovat by měla 31.8.2013 v Praze, kdy se na západě nakažení postaví na start desítky (často úplně první v životě). Kéž nás ta radost z běhání neopustí a šíří se dál i mezi ty, co se taky zapřisáhli, že: „Běhat?? Nikdy!“

Když jsem si text po sobě přečetla, uvědomila jsem si, v jak MOC DOBRÉ společnosti jsem se díky té nákaze ocitla! Pán Bůh zaplať!!

Lucie Poláková foto
  • přečteno: 4656/4536×
Běžecká epidemie se šíří ze západu! Ohnisko nákazy je na Hůrce! Běžecká epidemie se šíří ze západu! Ohnisko nákazy je na Hůrce! Běžecká epidemie se šíří ze západu! Ohnisko nákazy je na Hůrce! Běžecká epidemie se šíří ze západu! Ohnisko nákazy je na Hůrce! Běžecká epidemie se šíří ze západu! Ohnisko nákazy je na Hůrce! Běžecká epidemie se šíří ze západu! Ohnisko nákazy je na Hůrce! Běžecká epidemie se šíří ze západu! Ohnisko nákazy je na Hůrce! Běžecká epidemie se šíří ze západu! Ohnisko nákazy je na Hůrce! Běžecká epidemie se šíří ze západu! Ohnisko nákazy je na Hůrce! Běžecká epidemie se šíří ze západu! Ohnisko nákazy je na Hůrce! Běžecká epidemie se šíří ze západu! Ohnisko nákazy je na Hůrce! Běžecká epidemie se šíří ze západu! Ohnisko nákazy je na Hůrce!

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (10 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas92
Asics130
Brooks18
Inov-854
Icebug5
Hoka One24
Mizuno55
Newton5
NB22
Nike60
Salming359
Salomon41
Scott3
Vibram Fivefingers8
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce48
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Pokud je otravná, nezáživná, nudná trať, vyplatí se spěchat do cíle. Ale : pokud je trať hezká,…»
  • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků