logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vodičská mise úspěšně splněna

Vodičská mise úspěšně splněna

Organizátoři Jihočeského běžeckého poháru byli požádáni Běžeckou školou Miloše Škorpila o spolupráci při zajištění vodičů na Mattoni půlmaratonu v Č.Budějovicích.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Jak běželi vodiči na Mattoni půlmaratonu v ČeskýchBudějovicích
  1. Michal Vítů (1:30)
  2. Jiří Turek (1:40)
  3. Petr Macek (1:50)
  4. Jaroslav Novák (2:00)
  5. Jiří Pšenička (2:10)
  6. Veronika Svobodová (2:30)

Rád jsem se tohoto úkolu ujal, Milošovi vždy rád pomohu a mám již nějaké zkušenosti. Myslel jsem si, že sehnat 6 lidí bude hračka a vodiče na 1:40 a 1:50 jsem měl hned po dvou telefonátech, ale zajistit mezi běžci vodiče na 2:30 byl oříšek, který jsem rozlouskl až po 8 dnech. Veronika z Varnsdorfu to má kousek do Č. Budějovic a tak mi účast za malý dárek slíbila. Týden před závodem jsem měl tedy obsazeny všechny posty a sám jsem byl náhradník pro případ nějaké nemoci. Ta se dostavila u T. Trnky, ale sám našel náhradu a tak jsem se mohl v klidu připravovat na samotný závod.

V den závodu bylo horko a mně zvlášť, když jsem zjistil, že není helium do balonků. Nejprve jsem 30 minut obíhal veškeré stánky a prosil…, ale buď neměli, nebo chtěli po mě peníze… a jelikož tato mise se dělá zdarma, tak jsem jim nic nedal a obrátil se na organizátory. Ty trochu helia sehnali, ale opravdu trochu. Sraz vodičů byl v 18:15 u sochy Jirsíka u Černé věže. Dostavili se všichni v dobré náladě a úsměvem na rtech. Ten jim zmizel hned, jak uviděli balonky… a to při rozdávání rozlišováků a balonku jsem ten na 2:10 propíchl… Jelikož jsme měli 2 balonky rezervní, tak vodič na 2:10 dostal červený a fixem se přepsal čas a zbyl žlutý na 1:40, tak jsem si ho vzal, i když jsem věděl, že je to čas o málo horší než můj osobák, ale co kdyby…

Po focení jsme se odebrali na start. Tam zjišťuji, že Jirka si nevyzvedl číslo s čipem… a tak ho v oficiálních výsledcích nenajdete.

Jak běželi vodiči na Mattoni půlmaratonu v ČeskýchBudějovicích

Michal Vítů (1:30)

Potvrdil, že je zkušený vodič, od začátku si držel tempo a skupinku cca 50 lidí dovedl o půl minutky dříve do cíle. Balonek mu vydržel asi do 2 km…

Jiří Turek (1:40)

Rozběhnul trochu rychleji, ale od 4. km to srovnal a držel se předepsaného tempa. Já jsem s ním vydržel běžet do 9. km, tam jsem předal balonek takové malé holčičce, která měla velkou radost, ale neběžela… Jirka pokračoval jako hodinky a v cíli byl v čase 1:40:02. Byla to pro něj první zkušenost a zhostil se jí výborně.

Petr Macek (1:50)

Si svou premiéru jako vodič viditelně užíval, do cíle dovedl asi 25 běžců. A to na 19. km jich měl asi 60, ale závěrečné kostky mu část zbrzdila. Čas dodržel 1:49:50.

Jaroslav Novák (2:00)

Je již ostřílený kozák mezi vodiči. S balonkem si poradil ze všech nejlépe. Zavěšený na tyčce u kšiltovky byl dobře vidět. Rozběhl to pomaleji, ale od 5. km jel přesně podle jízdního řádu. V cíli měl čas 2:00:08 a posledních 500 metrů hnal před sebou tak 50 běžců, co vydrželi jeho strojové tempo.

Jiří Pšenička (2:10)

Si na to, že byl náhradník, který nebyl řádně proškolen, vedl dobře. Tempo rozběhl přesně dle rozpisu do 17. km. Tam předal balonek kamarádovi a zbytek závodu zrychlil… kamarád údajně dovedl běžce ve stanoveném čase do cíle.

Veronika Svobodová (2:30)

Měla nejtěžší úkol, který zvládla. Doma si zkusila i trénink na tempo 7:13, a to se ukázalo jako velké plus. Ono běžet pomalu není vůbec lehké. Na 10. km měla minutu zpoždění, kterou hravě dohnala a v cíli byla v čase 2:30:20. Tam jsem na ni čekal, nebyla vůbec zpocená a nejraději by si šla zaběhat…

Atmosféra byla úžasná, počasí (trochu horko, ale nepršelo), fandící lidi a spokojení běžci v cíli. Úkol jsme splnili a budeme se těšit na další spolupráci s Milošem.

Martin Gazda foto
 • přečteno: 14015/13632×, 2 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (17 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jarda | 12. 6. 2013 13.54 hod. | 77.48.224.x
Běžel jsem jako vodič na 2:00. ale on mi ten cílový čast tentokrát nevyšel úplně podle plánu. Běžci chtěli dosáhnout OT 2:00 a podle toho jsem jsem tempo udržoval. Bohužel někde kolem 16. km se mi -asi při drcnutí do kolemběžícího závodníka – zastavily stopky a teprv na značce dalšího km jsem průšvih odhalil. Pak jsem čas jen dopočítával na jednotlivé kilometry a tak mi to na konci nevyšlo úplně přesně. Doufám však, že ti, co běželi se mnou, to v závěru i tak zvládli ke své spokojenosti i když jsem se před Dlouhým mostem na chvíli zdržel u padlého běžce a skupinku jsem pak doháněl.

Saša Havránek | 11. 6. 2013 15.04 hod. | 88.103.128.xxx
Super zhodnocení.... Co se týče atmošky, mohu jen potvrdit Martinovo slova. Stál jsem s Maruškou na 17. km a plácali a plácali až jsem měli ruce jak hasící přístroj (myslím barvu). Počasí bylo super, lidi super a běžci nejsuprovější. Nejvíc mě zaujal starší pán co běžel v sandálech (nebo co to bylo)..... a doběhl........

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Běžecká škola, jak ji znáte, se stěhuje do archivu : Gratuluji k takovému výkonu a do dalších let držím palce. Ať se daří a vaše články učiní šťastný…»
 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků