logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Vodičská mise úspěšně splněna

Vodičská mise úspěšně splněna

Organizátoři Jihočeského běžeckého poháru byli požádáni Běžeckou školou Miloše Škorpila o spolupráci při zajištění vodičů na Mattoni půlmaratonu v Č.Budějovicích.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Jak běželi vodiči na Mattoni půlmaratonu v ČeskýchBudějovicích
  1. Michal Vítů (1:30)
  2. Jiří Turek (1:40)
  3. Petr Macek (1:50)
  4. Jaroslav Novák (2:00)
  5. Jiří Pšenička (2:10)
  6. Veronika Svobodová (2:30)

Rád jsem se tohoto úkolu ujal, Milošovi vždy rád pomohu a mám již nějaké zkušenosti. Myslel jsem si, že sehnat 6 lidí bude hračka a vodiče na 1:40 a 1:50 jsem měl hned po dvou telefonátech, ale zajistit mezi běžci vodiče na 2:30 byl oříšek, který jsem rozlouskl až po 8 dnech. Veronika z Varnsdorfu to má kousek do Č. Budějovic a tak mi účast za malý dárek slíbila. Týden před závodem jsem měl tedy obsazeny všechny posty a sám jsem byl náhradník pro případ nějaké nemoci. Ta se dostavila u T. Trnky, ale sám našel náhradu a tak jsem se mohl v klidu připravovat na samotný závod.

V den závodu bylo horko a mně zvlášť, když jsem zjistil, že není helium do balonků. Nejprve jsem 30 minut obíhal veškeré stánky a prosil…, ale buď neměli, nebo chtěli po mě peníze… a jelikož tato mise se dělá zdarma, tak jsem jim nic nedal a obrátil se na organizátory. Ty trochu helia sehnali, ale opravdu trochu. Sraz vodičů byl v 18:15 u sochy Jirsíka u Černé věže. Dostavili se všichni v dobré náladě a úsměvem na rtech. Ten jim zmizel hned, jak uviděli balonky… a to při rozdávání rozlišováků a balonku jsem ten na 2:10 propíchl… Jelikož jsme měli 2 balonky rezervní, tak vodič na 2:10 dostal červený a fixem se přepsal čas a zbyl žlutý na 1:40, tak jsem si ho vzal, i když jsem věděl, že je to čas o málo horší než můj osobák, ale co kdyby…

Po focení jsme se odebrali na start. Tam zjišťuji, že Jirka si nevyzvedl číslo s čipem… a tak ho v oficiálních výsledcích nenajdete.

Jak běželi vodiči na Mattoni půlmaratonu v ČeskýchBudějovicích

Michal Vítů (1:30)

Potvrdil, že je zkušený vodič, od začátku si držel tempo a skupinku cca 50 lidí dovedl o půl minutky dříve do cíle. Balonek mu vydržel asi do 2 km…

Jiří Turek (1:40)

Rozběhnul trochu rychleji, ale od 4. km to srovnal a držel se předepsaného tempa. Já jsem s ním vydržel běžet do 9. km, tam jsem předal balonek takové malé holčičce, která měla velkou radost, ale neběžela… Jirka pokračoval jako hodinky a v cíli byl v čase 1:40:02. Byla to pro něj první zkušenost a zhostil se jí výborně.

Petr Macek (1:50)

Si svou premiéru jako vodič viditelně užíval, do cíle dovedl asi 25 běžců. A to na 19. km jich měl asi 60, ale závěrečné kostky mu část zbrzdila. Čas dodržel 1:49:50.

Jaroslav Novák (2:00)

Je již ostřílený kozák mezi vodiči. S balonkem si poradil ze všech nejlépe. Zavěšený na tyčce u kšiltovky byl dobře vidět. Rozběhl to pomaleji, ale od 5. km jel přesně podle jízdního řádu. V cíli měl čas 2:00:08 a posledních 500 metrů hnal před sebou tak 50 běžců, co vydrželi jeho strojové tempo.

Jiří Pšenička (2:10)

Si na to, že byl náhradník, který nebyl řádně proškolen, vedl dobře. Tempo rozběhl přesně dle rozpisu do 17. km. Tam předal balonek kamarádovi a zbytek závodu zrychlil… kamarád údajně dovedl běžce ve stanoveném čase do cíle.

Veronika Svobodová (2:30)

Měla nejtěžší úkol, který zvládla. Doma si zkusila i trénink na tempo 7:13, a to se ukázalo jako velké plus. Ono běžet pomalu není vůbec lehké. Na 10. km měla minutu zpoždění, kterou hravě dohnala a v cíli byla v čase 2:30:20. Tam jsem na ni čekal, nebyla vůbec zpocená a nejraději by si šla zaběhat…

Atmosféra byla úžasná, počasí (trochu horko, ale nepršelo), fandící lidi a spokojení běžci v cíli. Úkol jsme splnili a budeme se těšit na další spolupráci s Milošem.

Martin Gazda foto
 • přečteno: 13011/12696×, 2 komentáře

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (17 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Jarda | 12. 6. 2013 13.54 hod. | 77.48.224.x
Běžel jsem jako vodič na 2:00. ale on mi ten cílový čast tentokrát nevyšel úplně podle plánu. Běžci chtěli dosáhnout OT 2:00 a podle toho jsem jsem tempo udržoval. Bohužel někde kolem 16. km se mi -asi při drcnutí do kolemběžícího závodníka – zastavily stopky a teprv na značce dalšího km jsem průšvih odhalil. Pak jsem čas jen dopočítával na jednotlivé kilometry a tak mi to na konci nevyšlo úplně přesně. Doufám však, že ti, co běželi se mnou, to v závěru i tak zvládli ke své spokojenosti i když jsem se před Dlouhým mostem na chvíli zdržel u padlého běžce a skupinku jsem pak doháněl.

Saša Havránek | 11. 6. 2013 15.04 hod. | 88.103.128.xxx
Super zhodnocení.... Co se týče atmošky, mohu jen potvrdit Martinovo slova. Stál jsem s Maruškou na 17. km a plácali a plácali až jsem měli ruce jak hasící přístroj (myslím barvu). Počasí bylo super, lidi super a běžci nejsuprovější. Nejvíc mě zaujal starší pán co běžel v sandálech (nebo co to bylo)..... a doběhl........

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Souhrnná zpráva o mém běhání : Ahoj Jakube, ve školce, dcerky u dvěří podají ruku na přivítanou, Vy pak do práce a já s kočárem na…»
 • Portables. Čerstvě připravené jídlo, po kterém se sportovci můžou utlouct : K dnešnímu mottu dne: "žít přítomným okamžikem, být si vědomý, že za vše, co se mi děje, si…»
 • Beskydská sedmička není žádná lehká holka, i když si tě položí, kam chce : Děkuji Miloši. Díky tvému reportu jsem si trasu představila a zároveň se utvrdila v tom, že po…»
 • Beskydská sedmička není žádná lehká holka, i když si tě položí, kam chce : Kdo nezkusil, neuvěří. Vřele doporučuje 9 ortopedu z 8. »
 • Beskydská sedmička není žádná lehká holka, i když si tě položí, kam chce : No Milošu, to jsou naše krásné Beskydy! »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků