logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Tomu říkám dovolená. Odřenou kůži ze zad jsem našel až na vnitřní straně trika, hlásí z Islandu René Kujan

Tomu říkám dovolená. Odřenou kůži ze zad jsem našel až na vnitřní straně trika, hlásí z Islandu René Kujan

Reného jsme opouštěli ve chvíli, kdy se jen tak-tak stačil schovat před vichřicí a čekalo jej pár hodin vynuceného odpočinku. Jak si vedl poté, co vichřice odfičela? No, vůbec ne špatně!

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Devátý den
  2. Desátý den
  3. Jedenáctý den
  4. Reného běh napříč Islandem – den po dni
  5. René běží pro Sportovní klub vozíčkářů

Devátý den

Po delší vynucené přestávce jsem opět na cestě. Vítr se uklidnil až večer a tak dřu až do 3 do rána. Průvodce mi dělají mlha, déšť a snesitelný vítr. Do spacáku se rozhodně po absolvování 36, 95 km těším. Než jsem mohl do spacáku zalézt, tak jsem se musel snažit běžet 5 hodin a 57 minut. Pokud byste si mapovali, kde jsem spal, tak to bylo na kótě N 64 st. 12 min a 14,5 vt; W 19 st. 1 min. a 55,4 vt.

Desátý den

Desátý den začal malou oslavou. Přijel mě podpořit islandský kamarád, přivezl mi hamburgery, hranolky, sýry, salámy… Co byste řekli, že jsem udělal? No jasně, přežral jsem se všeho jako mačo a to tak, že mě to celou noc budilo. Popravdě to bylo horší než ta předcházející bouře.

Na radu místních rangerů na chvíli měním vozík za krosnu. Uzavřená cesta F 208 je prý v katastrofálním stavu. Místo 3 brodů vyznačených na mapě jich bylo asi 15 a k tomu strašný kopce. Takže měli pravdu. Jen jsem teď děsně pomalej a mám strašně odřený záda od báglu. Těším se, až zas zapřáhnu vozík. Jsem rád, když za 5 a půl hodiny zvládnu urazit 36 kilometrů. Jo a píšu to z kóty N 63 st. 54 min. 27 vt.; W 18 st. 36 min. 14,9 vt.

Jedenáctý den

Dnes to bylo veselejší, od Reného přiletěly 3 SMS:

V první stálo: Ty voe, vidím moře na druhý straně ostrova!

Na otázku, kdy přiletí, abych s ním mohl hned udělat rozhovor, odpovídá: Asi teprve zítra doběhnu. Doma čekám, že budu nejdřív ve čtvrtek večer. Tak jsem mu popřál: „Šťastný den, orle," načež mi přilétlo: „Rozkaz, sokole.“

Nakonec přilétl souhrn dne: „Přistál jsem na kótě N 63 st. 38 min a 29,8 vt.; W 18 st. 30 min a 29,3 vt. Počasí bylo docela fajn – je přeci léto, no ne? Ten turbotreking s batohem na zádech už mi leze krkem. Odřenou kůži ze zad jsem našel až na vnitřní straně trika. Dnes spím v karavanu. Večeři mi vařila máma nejlepšího islandského maratonce, olympionika Kariho Steina! Tomu říkám dovolená, mu-ha-ha-:).

Sportovní klub vozíčkářů

René běží pro Sportovní klub vozíčkářů

Tak jako svou loňskou pouť okolo Islandu běží René napříč Islandem pro Sportovní klub vozíčkářů. Chcete-li se k němu přidat alespoň symbolicky, tak pošlete Sportovnímu klubu vozíčkářů, respektive lidem, kterým pomáhá, aby mohli i se svým zdravotním handicapem sportovat, jakoukoliv částku na číslo transparentního účtu: 2600062191/2010, variabilní symbol: 11005001.

Zajímá-li vás pak, co se i s vašimi penězi na tomto účtu děje, tak to můžete sledovat zde.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (9 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

Chybí na českém a slovenském časopiseckém trhu Runner´s World?

Tu a tam zaslechnu názor, nebo spíše otázku: Proč někdo nevydává česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World? Tak by mě zajímalo, jestli by si, ve světě tak oblíbený časopis, našel v Česku a na Slovensku tolik čtenářů a čtenářek, že by se vyplatilo jej překládat a vydávat? A tak se se ptám: Kupoval/kupovala by sis česko-slovenskou verzi časopisu Runner´s World?

Ano125
Ne35

kde se diskutuje

  • Pět zlatých pravidel zdravých nohou : Jsou nějaká doporučení i ohledně péče o chodidla a ztvrdlou mozolnatou kůži? »
  • Pohyb – nejlepší lék na hyperaktivitu dětí : tak mě přesně řekla včera moje dcera když sem sní chtěl opakovat angličtinu " tati já chci…»
  • Co říká na běhání moje hlava? Když se budu běhání věnovat, čekají mě vítězství, dobíhání uprostřed startovního pole nebo spíš budu „ocasák“? : Tak jsem dopadla přesně tak, jak jsem si myslela. Samá dobrá a podprůměrná. No jo, to vím, ale jak…»
  • Sedmé pravidlo běhu. NENÍ TO O KILOMETRECH, ALE O SKLADBĚ! : Přesně tak, je to o skladbě – je velmi důležité, co k tomu běhu hraje ... »
  • Zaběhni s Milošem maraton pod čtyři hodiny 2017 : Ahoj, dnes jsem se zkusila přihlásit a nevim zda jsem zadána do systému. Je nějaká zpětná vazba?…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků