logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Tomu říkám dovolená. Odřenou kůži ze zad jsem našel až na vnitřní straně trika, hlásí z Islandu René Kujan

Tomu říkám dovolená. Odřenou kůži ze zad jsem našel až na vnitřní straně trika, hlásí z Islandu René Kujan

Reného jsme opouštěli ve chvíli, kdy se jen tak-tak stačil schovat před vichřicí a čekalo jej pár hodin vynuceného odpočinku. Jak si vedl poté, co vichřice odfičela? No, vůbec ne špatně!

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. Devátý den
  2. Desátý den
  3. Jedenáctý den
  4. Reného běh napříč Islandem – den po dni
  5. René běží pro Sportovní klub vozíčkářů

Devátý den

Po delší vynucené přestávce jsem opět na cestě. Vítr se uklidnil až večer a tak dřu až do 3 do rána. Průvodce mi dělají mlha, déšť a snesitelný vítr. Do spacáku se rozhodně po absolvování 36, 95 km těším. Než jsem mohl do spacáku zalézt, tak jsem se musel snažit běžet 5 hodin a 57 minut. Pokud byste si mapovali, kde jsem spal, tak to bylo na kótě N 64 st. 12 min a 14,5 vt; W 19 st. 1 min. a 55,4 vt.

Desátý den

Desátý den začal malou oslavou. Přijel mě podpořit islandský kamarád, přivezl mi hamburgery, hranolky, sýry, salámy… Co byste řekli, že jsem udělal? No jasně, přežral jsem se všeho jako mačo a to tak, že mě to celou noc budilo. Popravdě to bylo horší než ta předcházející bouře.

Na radu místních rangerů na chvíli měním vozík za krosnu. Uzavřená cesta F 208 je prý v katastrofálním stavu. Místo 3 brodů vyznačených na mapě jich bylo asi 15 a k tomu strašný kopce. Takže měli pravdu. Jen jsem teď děsně pomalej a mám strašně odřený záda od báglu. Těším se, až zas zapřáhnu vozík. Jsem rád, když za 5 a půl hodiny zvládnu urazit 36 kilometrů. Jo a píšu to z kóty N 63 st. 54 min. 27 vt.; W 18 st. 36 min. 14,9 vt.

Jedenáctý den

Dnes to bylo veselejší, od Reného přiletěly 3 SMS:

V první stálo: Ty voe, vidím moře na druhý straně ostrova!

Na otázku, kdy přiletí, abych s ním mohl hned udělat rozhovor, odpovídá: Asi teprve zítra doběhnu. Doma čekám, že budu nejdřív ve čtvrtek večer. Tak jsem mu popřál: „Šťastný den, orle," načež mi přilétlo: „Rozkaz, sokole.“

Nakonec přilétl souhrn dne: „Přistál jsem na kótě N 63 st. 38 min a 29,8 vt.; W 18 st. 30 min a 29,3 vt. Počasí bylo docela fajn – je přeci léto, no ne? Ten turbotreking s batohem na zádech už mi leze krkem. Odřenou kůži ze zad jsem našel až na vnitřní straně trika. Dnes spím v karavanu. Večeři mi vařila máma nejlepšího islandského maratonce, olympionika Kariho Steina! Tomu říkám dovolená, mu-ha-ha-:).

Sportovní klub vozíčkářů

René běží pro Sportovní klub vozíčkářů

Tak jako svou loňskou pouť okolo Islandu běží René napříč Islandem pro Sportovní klub vozíčkářů. Chcete-li se k němu přidat alespoň symbolicky, tak pošlete Sportovnímu klubu vozíčkářů, respektive lidem, kterým pomáhá, aby mohli i se svým zdravotním handicapem sportovat, jakoukoliv částku na číslo transparentního účtu: 2600062191/2010, variabilní symbol: 11005001.

Zajímá-li vás pak, co se i s vašimi penězi na tomto účtu děje, tak to můžete sledovat zde.

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (9 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků