logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

NIKE FREE FLYKNIT

NIKE FREE FLYKNIT

Tisková zpráva 16. července 2013

NIKE FREE FLYKNIT – UNIKÁTNÍ BĚŽECKÁ OBUV, KTERÁ UMOŽŇUJE PŘIROZENÝ POHYB CHODIDLA A ZÁROVEŇ ZAJIŠŤUJE JEHO OPORU

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. HISTORIE NIKE FREE

Pocit druhé kůže a flexibilní podešev boty, to jsou hlavní benefity nové obuvi, které přináší běžcům dokonalý požitek z pohybu. Nové boty Nike Free v sobě spojují dvě dosud nejvýznamnější technologie Nike – Nike Free a Nike Flyknit, které přináší běžcům pocit chůze nebo běhu na boso a zároveň poskytují chodidlu potřebnou oporu a drží jej na místě, na kterém má být.

Nové Nike Free Flyknit byly navrženy tak, aby podporovaly chodidlo v jeho přirozeném pohybu.

Nike Free FlyknitWomens

Pokud mohou chodidla přirozeně a bez omezení pracovat, prostě být sama sebou, pak ‘technologie’, se kterou jsme se všichni narodili, funguje sama o sobě nejlépe. Právo na přirozený pohyb by měl mít každý. A právě Nike Free svou flexibilitou a důrazem na přirozený pohyb tuto možnost otevírají. Neomezený pohyb nohy vede k používání a posilování klíčových svalů chodidla a zvyšuje jejich pružnost a stabilitu. Převratná konstrukce umožňuje chodidlu pohybovat se a reagovat co nejpřirozeněji.

Nike při vývoji jednotlivých produktů neustále spolupracuje se špičkovými sportovci, získává jejich zpětnou vazbu, ale především také monitoruje jejich výkon a získává data z jejich pozorování.

Nike Free Flyknit Mens

„Nike Free Flyknit dokonale vystihuje princip přirozeného pohybu. Svršek boty vytváří pocit druhé kůže, která pevně obepíná chodidlo a chrání jej. A flexibilní podešev umožňuje chodidlu přirozený pohyb“, říká Sean McDowell, kreativní ředitel pro Nike Running. Pevný svršek boty, drží chodidlo blíže podešvi a zajišťuje tak lepší usazení chodidla a jeho pohyb.

Další detaily k produktu naleznete na těchto webových stránkách:

Nike Free Flyknit Provides Compression Fit with Free Flexibility

Nové boty Nike Free Flyknit budou v obchodech v České republice k dostání od srpna 2013 nebo na Revolutionary Second-Skin Fit.

V České republice budou nové Nike Free Flyknit k dostání od srpna 2013, případně na Nike Free Flyknit.

Nike Free Flyknit byly představeny společně s dalšími inovativními produkty z kolekce Nike Running pro podzim 2013. Jejich přehled, včetně informací a fotografií, naleznete na tomto linku

HISTORIE NIKE FREE

Zatímco dříve bylo běhání spíše nezbytným způsobem, jak se dostat z bodu A do bodu B, dnes je oblíbeným sportem a životním stylem. Přestože se důvod k běhání s časem změnil, lidské chodidlo zůstává pořád stejné.

Před více jak deseti lety navštívil tým Nike uznávaného univerzitního atletického běžeckého trenéra Vin Lanannu, aby jim ukázal, jak vede trénink. A popravdě byli překvapeni, když viděli, že Lannana nechává své svěřence běhat na boso. Z údivu se nakonec stala výzva: „Dokážeme vytvořit botu tak, aby byla schopná napodobit pohyb bosé nohy a přitom nohu stále chránila?”

V následujících měsících se výzkumná sportovní laboratoř Nike snažila detailně porozumět biomechanice chodidla a běhu na boso. Výsledky naprosto změnily výrobu bot Nike.

v Nike Free, jsi vždy uvolněná a šťastná

Přirozený pohyb podporuje přirozenější běh – při každém kroku zapojíte svaly, které do té doby nezdravě spaly a ochabovaly. Během posledních deseti let převládala především snaha běžecké boty co nejvíce odlehčit a dalšími vylepšeními dosáhnout špičkové výkonnosti. Nejdůležitějším cílem ale zůstal přirozený pohyb. Nasloucháme sportovcům. Tak to Nike dělá od začátku.

Rob Dolan, ředitel designu oddělení běžeckých bot, byl mnohokrát svědkem, jak zásadní vliv má tato inovace: „Nike Free má neuvěřitelný dopad na to, jak dnes sportovní boty vyrábíme – to platí zejména pro celou běžeckou řadu.”

Chování bosé nohy redefinovalo pojetí sportovní boty. Poměrně dlouho byl koncept sportovní boty postaven na vylepšování, dostavování a přidávání. Tentokrát však byla změněna celá filosofie. Ubíráme. Důraz, který Nike Free klade na flexibilitu a napodobování přirozeného pohybu, změnil všechno. Hladká podrážka se zářezy ovlivnila celé odvětví. Dnes už nenajdete profesionální sportovní boty od tenisu po basketbal, které by s fenoménem přirozeného pohybu nepracovaly.

Vše, co potřebujete, už je ukryto uvnitř.” řekl Bill Bowerman

Přesně to, co potřebujete. Ne víc, ne méně. Trenér Bill Bowerman, sám aktivní sportovec a spoluzakladatel Nike, vtělil tento přístup do každého výrobku. Jako skutečný průkopník funkčnosti vytvořil svá vlastní pravidla a zcela nový přístup k tomu, jak by bota měla vypadat a jak by se měla vyrábět. Jeho tvrdohlavost a jasné názory navzdory prvotní nedůvěře a nezdarům nakonec zvítězily. Posedlost dostat ze svých svěřenců to nejlepší ho vedla tak daleko, že bojoval o každý gram navíc, který by ubral na možnostech naběhat větší tréninkovou vzdálenost.

 v Nike Free tě na zemi nic neudrží

Méně překážek znamená přirozenější a plynulejší běh a s tím jde ruku v ruce i vítězství. Bowerman v boji o každý gram boty ve své dílně doslova „oholil”, odstranil podle jeho soudu nepotřebné, přidal tlumení a pohodlí svršku s vlastností ponožek, a to všechno mnohem dřív, než se všechno stalo standardem. Legendární trenér, na půl úvazku i vědec a inovátor, známý jako neúnavný propagátor teze, že nejlepší podrážka je chodidlo s hroty, tuto svou myšlenku naštěstí nedovedl nikdy tak daleko. Udělal však všechno, aby se přiblížil ideálu a zdůraznil především přirozenost. Tato filosofie prostupuje vším, co Nike dělá. A co by Bowerman řekl na Nike Free? Věříme, že by ho uchvátily. Pak nevyhnutelně vyvstane otázka – můžeme je vyrobit ještě lehčí? To proto, že Bowerman věděl lépe než kdokoli jiný, že neexistuje cílová čára.

Miloš Škorpil foto
NIKE FREE FLYKNIT NIKE FREE FLYKNIT NIKE FREE FLYKNIT NIKE FREE FLYKNIT

Hodnoť článek

3 z 5 hvězd dobré (21 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál Běžecké boty

Běžecké vybavení

všechny články Běžecké vybavení

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas100
Asics140
Brooks20
Inov-860
Icebug6
Hoka One25
Mizuno59
Newton5
NB22
Nike63
Salming378
Salomon43
Scott3
Vibram Fivefingers9
Vivobarefoot6
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce49
Běhám bos, bot netřeba14
ON9

kde se diskutuje

  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Já chtěla loni běžet za 110 min. a kamarádka mi řekla, že se mám držet vodiče s parukou. Omylem…»
  • Jak se obléci na běh do teplého počasí : Díky za tipy! Já mám oblíbená funkční tílka s podprsenkami a přes ně tílko s obrázkem běhu (aby…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Ta pozadí .... upřesňuji na 3. čtvrtinu. A možná bych se nechal přesvědčit i na 2. Žádný extrém…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Romane, s Karlem je to jistota, ten se kochá rád! Výborná volba! S Joggerem bych si dovolil mírně…»
  • Půlmaraton pod 100 minut se vyplatí : Fanouš je jak kecal z Prodané ... Ale jeho argumenty jsou přímo geniální. Já, ale nebudu dřív doma,…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků