logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Otvíráme Běžeckou školu

Otvíráme Běžeckou školu

Na blogu jste si mohli přečíst ve zkratce trošku z mého života a o těch, kteří mají nemalou zásluhu na tom, že dnes otevírám svou Běžeckou školu. Škola, do níž může přijít každý bez ohledu na věk, váhu, zdravotní stav, fyzickou kondici, cíl pro nějž vchází, bez ohledu na to, zda je věřící či ateista. Běžecká škola, jíž jsem dal své jméno, je otevřena všem a za cíl si klade být místem, kam budou všichni rádi chodit, protože zde je jediným kritériem ke vstupu – chtít.

Chtít na sobě pracovat, chtít se něco dozvědět, chtít být ve spojení s lidmi, jejichž pouhá přítomnost nám dělá dobře a k tomu se ještě naučit běhat.

Přesvědčit se o tom, že běh není jen sport, jehož prostřednictvím mohu zapracovat na své váze, fyzické kondici, zdraví, ale že je to také prostředek, který člověku umožní nahlédnout do svého nitra, který člověku umožní srovnat si v hlavě věci, které ho dlouhou dobu tížily a jimž neměl čas se věnovat, protože vždy bylo něco důležitějšího než JÁ.

Běh je sport, který nám jedinečným způsobem pomůže vyčistit hlavu. Když vyběhnete na svou trasu, necháte kolem sebe proudit vzduch, oči těkají z místa na místo, neobjevíte nejen, že tam co bydlíte, kde se zrovna nacházíte, kde právě běžíte, to žije. Objevíte také, že se toho za tu dobu, co jste zde byli naposled, mnohé změnilo. Při běhu také najednou zjistíte, že vás přestal tížit termín odevzdání nějaké práce, zapomenete na malé i velké problémy, jež vám jinak stále táhnou hlavou. Náhle se ocitnete v novém světě, ve světě, kde je vše možné, ve světě, jež vám umožňuje nahlédnout za podstatu problémů a vy najednou objevíte jejich řešení.

Vše tohle běh nabízí a nabízí to úplně každému a když ne běh, protože pro ten byste měli mít přeci jenom určitou kondici, neměli byste mít problémy s tlakem či srdíčkem a vaše váha by neměla převyšovat možnosti vašeho pohybového aparátu, aby vás vůbec unesl, tak tohle vše nabízí i „obyčejná“ chůze.

Nemusíte mít obavu, že ať já, či mí spolupracovníci v PIM běžeckých klubech, by se na vás koukali skrz prsty a říkali si: „Co nám sem člověče lezeš? Nejdřív se dej trošku do figury a pak zaklepej na naše dveře.“ Naopak, všichni jsme tu proto, abychom vás do té figury dostali. A pamatujte si: „Čas není naším a tím víc vaším pánem, naopak vy jste pány svého času a máte ho k dispozici tolik, kolik si ho dát chcete.“

Můžete za námi přijít do fitka Školka, do PIM běžeckých klubů. Už v sobotu můžete přijít v 10.00 do Stromovky v Praze na Běžecký cirkus – společný trénink. Chystáme pro vás i vícedenní soustředění jak v Praze, tak na různých místech republiky. Chystám se vyjet, po dohodě s obchody, které nabízí víc než jen to, že vám prodají běžecké vybavení, se svou běžeckou poradnou do různých měst v Čechách, na Moravě a když bude zájem, tak klidně i na Slovensko.

Jak vidíte, je toho hodně, co Běžecká škola nabízí, stačí jen vstoupit, projít se jejími jednotlivými třídami – odkazy. Informací v jednotlivých odkazech bude postupně přibývat a pokud budete pilnými žáky, tak . tak to už záleží na vás, co si nakonec z Běžecké školy do svého života budete odnášet.

Aby to ale všechno mohlo být, aby Běžecká škola mohla spatřit světlo světa, za to musím poděkovat:

  • Jirkovi Berdichovi a Vláďovi Becovi nejen za poskytnutí zázemí ve fitku Školka;
  • Daně – za to, že je prvním čtenářem toho, co napíšu, ale hlavně, že mi pomáhá uvést to do publikovatelné podoby
Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (2 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecký trénink

všechny články Běžecký trénink

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas90
Asics126
Brooks18
Inov-852
Icebug5
Hoka One22
Mizuno53
Newton5
NB21
Nike56
Salming352
Salomon40
Scott2
Vibram Fivefingers8
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce46
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • Pět dní do půlmaratonu. Den posledního soudu nebo poslední zkoušky : uplna parada na tychto clankoch je to, ze v nedelu pobezim svoj prvy polmaraton v Bratislave a tak…»
  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »
  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků