logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Úhel pohledu

Úhel pohledu

Je možné vidět, vnímat a cítit určité věci až s odstupem času? I když se nás léta dotýkají, ovlivňují nás a procházejí našimi životy? Je možné je vůbec nezachytit? Nebo je nutné vyčkat ve zrání do načasování a souhry náhod?

Čtyřicet, léta bodu zlomu, se vkrádají do mého domu. Na co je ještě spousty času a co už jen stěží dohoním? Tak asi nějak jsem v časovém předstihu bilancoval před pouhým rokem. Chtělo to změnu a určitý pohyb vpřed. Ale pohyb tak pro veterána. Běh? Mám začít s během? Natáhnout tepláky a pohnout vlastím tělem? Prožít si utrpení, které je jen na mě samém?

Dnes je to právě asi tak rok. Haruki Murakami, Christopher McDougall, Scott Jurek, Danny Dreyer, Miloš Škorpil, Zdeněk Dančo a mnoho dalších, co protkalo v tak krátkém čase můj život. Autoři, běžci, co svým během píší životy, mění osudy a předávají pomyslný štafetový kolík dalším a dalším začínajícím běžcům.

Uběhnout pár „desítek“, kde má člověk pocit, jakoby to byl nejdelší běh jeho života, ho posune a vyhecuje na tratě mnohem náročnější a delší. Půl maraton je další výzva. Obrovská zkušenost. V cíli emoce. Nepopsatelná věc. Maraton zní ještě lákavěji, ale budí i obrovský respekt. Je tam!!! Nevím, jestli to běžela hlava, co nesla nohy, nebo už je tělo natolik zoceleno, že vidím finiš. I ty tři černé nehty na nohou mi určitě odpustí. Nedá se vyprávět ten pocit tří a půl hodinového očekávání. Kdo nezažil, nemůže pochopit, co se odehrává při samotném doběhu do brány borců…

Právě jsem se vrátil z dovolené. Týden u severního moře v Německu. Celá dovolená byla časově podřízená běhu v Drážďanech, které jsme měli náhodou na trase:-).

Drážďany

Dresden Nachtlauf. 13,6 km. Nic až tak nemožného. Na prsou číslo 1555 Stepan Topatlet. Je to vůbec možné, kam až se může člověk prokousat za jediný rok? Stojím v elitě? Jsem ve snu? Vzpomínám si na Hervis, kde jsem stál až v sektoru K. Za mnou už snad jen vozíčkáři. Hlavou mi letí všechny ty výběhy se Zdeňkem a  Štefanem. Hlavně ty, kdy se mi vlastně ani moc nechtělo. Díky, bratři! A díky i sestry. To už se modlím, protože se odpočítává do výstřelu.

Drážďany jsou v kabeletvrdá ale zasloužená

Drážďany pokořeny! Probíhám poslední, ale nejdůležitější časovou bránou. 0:54:11. Rvu do sebe jablka a banány jak vyhladovělá opice. A v hlavě? Spokojenost? Ani náhodou! Příště vám to tady ukážu, Němčouři!:-) Ale i tak už asi dostali pořádně na frak. První místo za ženy doběhla Lenka Sibravová 0:52:52. První místo za muže Ondřej Fejfer 0:43:14. Čím to, že „keňanští" Češi drancují v Německu drahé kovy? Možná, že ještě přátelé němečtí nedošli toho správného načasování. Anebo se kolem nich nemihli ti správní lidé v ten pravý čas. Nevím, ale přeji to všem bez rozdílu věku, pohlaví, národnosti i náboženského vyznání.

Jdu běhat, tak ahoj, kamarádi!

Štěpán Boháček foto
  • přečteno: 5025/4928×
Úhel pohledu Úhel pohledu Úhel pohledu

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (15 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Můj závod – jak se mi běželo

všechny články Můj závod – jak se mi běželo

Anketa – hlasuj i ty!

V jaké značce běžeckých bot vběhnete do běžecké sezóny 2017

Běžecká sezóna sice nikdy nekončí a tak vlastně ani nikdy nezačíná, prostě běháme furt. Přesto začátek března se bere jako její pravý začátek. Zajímalo by nás, jaká značka je vaše současná srdcovka a tak jí dáte přednost před ostatními značkami na trhu.

adidas88
Asics119
Brooks17
Inov-852
Icebug5
Hoka One22
Mizuno51
Newton5
NB21
Nike54
Salming344
Salomon40
Scott2
Vibram Fivefingers7
Vivobarefoot5
Zoot5
Jiné, zde neuvedené značce45
Běhám bos, bot netřeba14
ON6

kde se diskutuje

  • ZASAŽEN ŠÍPEM BĚH : Milosi,velmy hesky clanek.Tak si te pamatuji.... »
  • Nováček, ne však nezkušený : O jakou akci jde prosím? :) Dle povědomé tváře na fotce a data hádám, že pilsentrail – radec…»
  • Bolest kloubů. Jak jí předcházet, co s tím, když už omezuje náš pohyb? : Ahoj, na bolest kloubů je nejlepší koňská mast... doporučuji :-) používám ji často :-) »
  • Vápník – proč nám chybí a co to s námi dělá : tablety vapniku nebrat, sumivky uz vubec, ze dobre chutnaji ha ha,umele sladidla,zvyraznovace…»
  • Roční běžecký tréninkový plán Miloše Škorpila pro všechny, kteří se po letech opět rozhodli hýbat : Katko držím palce a těším se na zprávy, jak to jde. »

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků