logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Úhel pohledu

Úhel pohledu

Je možné vidět, vnímat a cítit určité věci až s odstupem času? I když se nás léta dotýkají, ovlivňují nás a procházejí našimi životy? Je možné je vůbec nezachytit? Nebo je nutné vyčkat ve zrání do načasování a souhry náhod?

Čtyřicet, léta bodu zlomu, se vkrádají do mého domu. Na co je ještě spousty času a co už jen stěží dohoním? Tak asi nějak jsem v časovém předstihu bilancoval před pouhým rokem. Chtělo to změnu a určitý pohyb vpřed. Ale pohyb tak pro veterána. Běh? Mám začít s během? Natáhnout tepláky a pohnout vlastím tělem? Prožít si utrpení, které je jen na mě samém?

Dnes je to právě asi tak rok. Haruki Murakami, Christopher McDougall, Scott Jurek, Danny Dreyer, Miloš Škorpil, Zdeněk Dančo a mnoho dalších, co protkalo v tak krátkém čase můj život. Autoři, běžci, co svým během píší životy, mění osudy a předávají pomyslný štafetový kolík dalším a dalším začínajícím běžcům.

Uběhnout pár „desítek“, kde má člověk pocit, jakoby to byl nejdelší běh jeho života, ho posune a vyhecuje na tratě mnohem náročnější a delší. Půl maraton je další výzva. Obrovská zkušenost. V cíli emoce. Nepopsatelná věc. Maraton zní ještě lákavěji, ale budí i obrovský respekt. Je tam!!! Nevím, jestli to běžela hlava, co nesla nohy, nebo už je tělo natolik zoceleno, že vidím finiš. I ty tři černé nehty na nohou mi určitě odpustí. Nedá se vyprávět ten pocit tří a půl hodinového očekávání. Kdo nezažil, nemůže pochopit, co se odehrává při samotném doběhu do brány borců…

Právě jsem se vrátil z dovolené. Týden u severního moře v Německu. Celá dovolená byla časově podřízená běhu v Drážďanech, které jsme měli náhodou na trase:-).

Drážďany

Dresden Nachtlauf. 13,6 km. Nic až tak nemožného. Na prsou číslo 1555 Stepan Topatlet. Je to vůbec možné, kam až se může člověk prokousat za jediný rok? Stojím v elitě? Jsem ve snu? Vzpomínám si na Hervis, kde jsem stál až v sektoru K. Za mnou už snad jen vozíčkáři. Hlavou mi letí všechny ty výběhy se Zdeňkem a  Štefanem. Hlavně ty, kdy se mi vlastně ani moc nechtělo. Díky, bratři! A díky i sestry. To už se modlím, protože se odpočítává do výstřelu.

Drážďany jsou v kabeletvrdá ale zasloužená

Drážďany pokořeny! Probíhám poslední, ale nejdůležitější časovou bránou. 0:54:11. Rvu do sebe jablka a banány jak vyhladovělá opice. A v hlavě? Spokojenost? Ani náhodou! Příště vám to tady ukážu, Němčouři!:-) Ale i tak už asi dostali pořádně na frak. První místo za ženy doběhla Lenka Sibravová 0:52:52. První místo za muže Ondřej Fejfer 0:43:14. Čím to, že „keňanští" Češi drancují v Německu drahé kovy? Možná, že ještě přátelé němečtí nedošli toho správného načasování. Anebo se kolem nich nemihli ti správní lidé v ten pravý čas. Nevím, ale přeji to všem bez rozdílu věku, pohlaví, národnosti i náboženského vyznání.

Jdu běhat, tak ahoj, kamarádi!

Štěpán Boháček foto
  • přečteno: 10215/9909×
Úhel pohledu Úhel pohledu Úhel pohledu

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (15 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Můj závod – jak se mi běželo

všechny články Můj závod – jak se mi běželo

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»
  • Zjisti svůj startovní handicap a vyběhni. Šestý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : Sorry za odbočku, to musí být nesmysl, ty časy fotbalistů, ne ? "Ve Slavii jsou nároky na…»
  • Stabilita při běhu, aneb co taky může způsobit nevhodná běžecká obuv. Osmý tip Běžecké školy pro váš lepší běh : S letitým odstupem musím dát Miloši za pravdu.Maximalistická obuv,konkrétně model Clifton od Hoka…»
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : Souhlas, není taky špatný vajíčka udělat na sádle a kokosak si dát do kafe. »
  • Tak jak je to vůbec s tou snídaní – je anebo není tím nejdůležitějším jídlem dne? Třetí tip Běžecké školy pro váš šťastný života běh : No jistěééé. Hned jsem si šel udělat dvě vajíčka na měkko (no, byly trošku spíš na tvrdo, ale…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků