logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Závody se blíží, nervozita stoupá, je čas si odpočinout!

Závody se blíží, nervozita stoupá, je čas si odpočinout!

Markéta, Běžecká škola a Dámský běžecký klub vás zvou k účasti na 1. ročníku Hradeckého půlmaratonu.

Když jsem zjistila, že mě v následujícím týdnu čekají celé tři závody, nejdřív na 10 km a potom dvakrát 5 km, zděsila jsem se a vlastně tomu doteď nemůžu pořádně uvěřit. Asi už jste četli, že jsem nesportovec tělem i duší a najednou se slyším, jak říkám „Promiň, já v sobotu nemůžu, mám závody“. S oblibou žertuji, že soutěžím o poslední místo a cenu útěchy. Opak je pravdou, bojuji o to největší vítězství, svádím ten nejtěžší boj. Boj sama se sebou. A jaké je aktuální skóre?

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

  1. 101 dalmatinů!
  2. A co ten odpočinek?
  3. Černání nehtu

101 dalmatinů!

Za rok jsem naběhala celkem 200 km, z toho jsem reálně pobíhala jen 6 měsíců, zimní sezonu jsem totiž trávila v zajetí bakalářské práce, v práci a ve fitku. Nebudeme si nic nalhávat, je to šeredně málo, na druhou stranu se jednalo o dost výběhů, protože moje prvopočáteční běhy měřily zpravidla 2 – 3 km, ale popravdě nebyl výjimkou ani jednokilometrový pokus o běh.

Srpen je ovšem měsícem velké změny, jak přišel tréninkový plán od Miloše, přišla i vlna odpovědnosti za jeho dodržování. Pravidelně navlékám běžecký obleček 4x týdně a všem tvrdím, že „trénuji“. Trénink, to je takové magické zaklínadlo, doteď jsem si chodila zaběhat, ale teď... Teď jdu trénovat. Slyšíte v tom tu profesionalitu? A tak se stalo, že jsem za srpen naběhala polovinu toho, co předtím za rok, 101 dalmatinů, teda kilometrů!

A co ten odpočinek?

Všude dobře, u babičky nejlépe

Všude dobře, u babičky nejlépe! Moje babička je prostě zázrak, vždycky se u ní cítím jako v sedmém nebi, takže bylo rozhodnuto. Před krušným závodním týdnem se tam vydáme. Každá návštěva by se dala nazvat solidním obžerstvím, které je doplňováno o ještě solidnější válení se v posteli.

odpočívat se muší

Ale odpočinek by měl být i aktivní. Takže jsem v sobotu, po snídani, někdy v 11 hod, nazula botky a vyrazila na okruh okolními vesnicemi. A řeknu vám, že po běhání v Praze je to neuvěřitelný klid a krásná krajina, takže jsem si naordinovala klidný výběh, doplněný o kochání se okolím. Jaké bylo překvapení, když jsem dorazila domů a zjistila, že mám v nohou lehce přes 15 km průměrným tempem 6:37. A věřte nebo ne, žádné svaly nebolí.

Česká běžecká krajinka

Zažila jsem jen jednu krušnější chvilku, když na mě z otevřených vrat vyběhl pes. Vteřiny se neuvěřitelně natáhly, viděla jsem jen jeho zuby a zuřivé tempo. Už jsem si představovala, jaké to asi bude běhat s nakousnutým zadkem a pak přišel nápad. Co nejhlasitěji jsem na něj zařvala „Stůj!" a pak ukázala na místo, odkud přiběhl a přidala ještě „Domů!“. Ne, že by se teda hodlal vrátit, ale zůstal stát na místě, štěkal a já odcouvala na úctyhodnou vzdálenost. Potom jsem se pomalu, ještě otočená na něj, rozběhla a další desítky metrů se snažila uklidnit svůj tep.

Černání nehtu

Asi to bude nová tradice mého blogování, věnovat poslední odstavec typickým běžeckým zraněním, takže tady jsou moje nejnovější útrapy. Člověk by řekl, že když mám nohu vel. 36, tak běžecké boty vel. 37,5 budou stačit a víte co, ono ne! Naštěstí mám ty nové (s neonovými tkaničkami, viz. minulý článek) ve velikosti 38. Sice si na začátku připadám, že mám na nohou ploutve, ale nehty nečernají, neodchlipují se a nebolí. Každopádně, pokud se vám to někdy stane, nažhavte jehlu, propíchněte nehet a vytlačte krev. Vím, že to zní drsně, ale pomáhá to, ohromně se vám uleví. Vážně! Můj nehet už není modro-fialovo-černý, zůstaly jen takové roztomilé puntíky.

Markéta Zajícová foto
  • přečteno: 13480/13127×
Závody se blíží, nervozita stoupá, je čas si odpočinout! Závody se blíží, nervozita stoupá, je čas si odpočinout! Závody se blíží, nervozita stoupá, je čas si odpočinout!

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (16 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Ženy v běhu

všechny články Ženy v běhu

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

  • Z Buštěhradu na Sněžku… po svých… : Prostě a tak ... Řečeno bylo dost a mohlo by být dalšími... Jen to zkusit... Vždyť rozklusávaní a…»
  • Čtyřicet důvodů, proč milovat běh : Krásně napsáno, běh je nejlepší antidepresivum, děkuji za motivační články, rady a sdílené…»
  • Správný střih a správná podpora. Nová kolekce podprsenek NIKE PRO BRA : Já osobně si myslím, že stačí i levnější podprsenka, ale hlavně funkční. Jinak já ji kupovala tady…»
  • Tréninkový plán na zhubnutí nejen pro výkonnostní běžce a běžkyně : Ahoj, narazil jsem nedávno na tento trénink. Zatím mám za sebou 2 běhy a líbí se mi to. Jenom mi…»
  • Běžecká čítanka Miloše Škorpila : Adélo, bohužel Běžecká čítanka je už několik let beznadějně vyprodaná a její nové vydání se…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků