logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Běžíme Prahou – spaste se během, od Žlutých lázní se valí velká voda!

Běžíme Prahou – spaste se během, od Žlutých lázní se valí velká voda!

Již třetí rok se s koncem prázdnin v Praze objevuje zvláštní úkaz. Čechy zalévá převážně slunce, Vltava, Sázava, Berounka, jež by to mohly způsobit, se líně valí svými koryty a najednou úderem šestnácté hodiny, jako když povolíš stavidla, se od Žlutých Lázní přižene do Prahy velká voda.

Již pár hodin před tím lze z určitých indicií vytušit, že se něco chystá. Od dopoledních hodin lze vidět, jak oním směrem směřují první, divně se usmívající lidé. Jejich výrazy dávají tušit, že jsou jaksi mimo, promluvíš-li na ně, zeptáš-li se jich na něco, jako bys mluvil do dubu – jediné, co z nic vypadne, je: „We Run Prague“!

Nechápeš, co je tak vzrušujícího na těch třech slovech, dávající dohromady nesmyslný význam: „Běžíme Prahou“. Ty přeci neběžíš, a kdyby sis chtěl přeci jenom někde zaběhnout, tak Praha to rozhodně nebude. Po několikerém doptání se u dalších, podobně vypadajících individuí to vzdáš a běžíš si svou vlastní cestou, do Stromovky, do Prokopáku, do Šárky, prostě tam, kde probíhají obvyklé běžecké trasy. Běžíš a v hlavě ti běží: „Běžíme Prahou, běžíme Prahou, běžíme Prahou…“. Sakra, co je tohle za blbost, vždyť je přece tak skvostné běžet sám. Ono úplně stačí, když na jaře zaplaví Prahu půlmaraton a maraton a člověk nemá, kam by se před těmi davy blaženě se usmívajících běžců a běžkyň, přestože je na nich na první pohled patrné, že někteří z nich trpí, schoval.

Ti, co se na náplavce směrem do centra procházejí kolem poledne a v brzké odpoledne, občas uslyší zdáli divné zvuky, jako by někde probíhal velký mejdan, a ve vzduchu ucítí takovou divnou nakyslou vůni. Jako by kolem nich přešel zpocený člověk, ale široko daleko jste jenom vy. Čuchnete si k podpaždí, ale ne, vy to nejste, a navíc jste si ráno vzali na sebe čisté, ještě vodou vonící oblečení.

Pak hodiny na pražských věžích odbijí šestnáctou hodinu a je to zase tady. Nejdříve se kolem udivených návštěvníků Prahy, obdivujících panorama Hradčan, přežene pár běžců, z jejichž úsilí je patrné, že jim o něco běží, pot z nich stříká na všechny strany. Pár minut na to se už na Prahu valí živá řeka divných tvorů, s blaženým výrazem ve tváři.

Náš běžec, který dostal dopoledne tu pro něj nepochopitelnou odpověď: „Běžíme Prahou“, se právě vrací ze svého soukromého běhu a při pohledu na tu valící se masu jednotné barvy začne chápat, co ta odpověď: „Běžíme Prahou" znamená. Že byla naprosto logická, protože dnes všichni běží Prahou, jen on běžel za Prahu.

Takže si to dneska všichni hezky užijte, já zatím budu učit ty, co se ještě do téhle řeky obávají vstoupit, plavat. Ale co to povídám, už jsem z té valící se řeky taky zblbnul, budu je učit správně běhat, aby i oni za rok mohli odpovídat na otázku popleteného pocestného: „Běžíme Prahou“.

Šťastný běh nám všem!

Miloš Škorpil foto

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (17 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Život kolem nás

všechny články Život kolem nás

Anketa – hlasuj i ty!

Podle čeho si budete vybírat běžecké boty na sezónu 2017

Během následujících týdnů budete osloveni firmami vyrábějícími, či prodávajícími běžeckou obuv s jejich vzory pro rok 2017. Podle čeho se budete při výběru orientovat?

podle značky52
podle povrchu na němž převážně běhám28
podle barvy2
podle šířky boty ve špičce13
podle výšky dropu (rozdílu mezi výškou paty a špičky)14
podle váhy13
podle počtu technických fines, které budou ve výčtu jejich vlastností4
podle toho, jak se v nich budou cítit moje nohy71

kde se diskutuje

  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Ahoj Michale, super článek. Hodně mi pomohl v nalezení sebe sama a pochopení co je v běžeckém…»
  • Úrazy Achillovy šlachy. Prevence a jejich léčení : Dobrý den, na tuto diskuzi jsem narazila při pokusu se opět posunout o kousek dál při řešení svého…»
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : kdy bude kniha k mání??? děkuji »
  • Cháron tě zve k sobě – chceš-li mu utéct, zpomal – buď trpělivý, vše má svůj čas, i ty budeš vítěz : Dobrý den je mi 40.let a před dvěma léty jsem začal běhat. Byl jsem jeden z těch, kteří začali…»
  • Životní maraton aneb proč jsem začal běhat : Po přečtení, ačkoli je už 11 večer, mám chuť vyběhnout a běžet a běžet pro ty pocity, které my…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků