logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

WE RUN PRAGUE 2013 – Ulice Prahy zaplavily tisíce běžců

WE RUN PRAGUE 2013 – Ulice Prahy zaplavily tisíce běžců

Tisková zpráva

V sobotu 31. srpna v 16. hodin se uskutečnil třetí ročník desetikilometrového běhu Prahou, na který se přihlásilo 10 000 běžců. Největší běžeckou událost tohoto roku odstartovala držitelka světového rekordu na maratónské trati Paula Radcliffe, která se zároveň po startu připojila k davu nadšených závodníků. Britská běžkyně, která drží s časem 2:15:25 světový rekord v maratónu, tentokrát neusilovala o vítězství, ale přijela si užít atmosféru běhu historickým centrem Prahy a podpořit běžce.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. We Run Prague – Tisíce důvodů běžet
 2. Vítězové We Run Prague
 3. Doprovodný program
 4. Speciální zóna pro ženy
 5. Výsledkový servis
 6. Partneři

„Nedokážu si představit svůj život bez běhání, je to moje vášeň“, říká Paula Radcliffe, „a proto mám obrovskou radost, když vidím kolem sebe tolik mladých a odhodlaných lidí, kteří se nemohou dočkat, až závod odstartuje“.

Na start závodu se postavil také režisér Jakub Kohák, televizní moderátorka Inna Puhajková, nebo umělci z Cirk La Putyka.

 Paulou Radcliffe, Bárou Špotáková, Vítězslavem Veselý

Závod odstartoval sportovní moderátor Petr Suchoň spolu s Paulou Radcliffe a zlatými oštěpaři Bárou Špotákovou a Vítězslavem Veselým.

Byl to nekončící dav, neuvěřitelná záplava rozesmátých běžců. Jsem u startu We Run Prague už podruhé, ale znovu mě z toho mrazí“, říká olympionička Bára Špotáková. „ Nejradši bych vyběhl s nimi, když vidím ty endorfiny“, dodává čerstvý držitel zlaté medaile Vítězslav Veselý, kterému zranění bohužel nedovolilo, aby se připojil k závodu.

We Run Prague – Tisíce důvodů běžet

Běžci odstartovali ze Žlutých lázní ve čtyři hodiny odpoledne a zamířili do historického centra. Každý ze závodníků si nesl na závodním stříbrnošedém tričku svůj důvod, proč běží. Ty nejzajímavější pak objevili účastníci ještě na trase běhu na Václavském náměstí. We Run Prague je oslavou běžeckých motivací a proto je běžci ani jejich fanoušci nemohli po celé trati přehlédnout.

Nike pro závodníky připravila také speciální aplikaci Nike+ Cheer Me On, prostřednictvím které jim mohli jejich fanoušci posílat povzbuzení přímo na trasu závodu. Jejich vzkazy se promítaly na velkoplošné obrazovce v dolní části Václavského náměstí na Můstku a podporovaly běžce i na dálku.

V průběhu celého dne hrál závodníkům oficiální partner závodu Expres Radio, jehož přímo na trati zastupoval moderátor ranní show Marek Malík a závod dokončil ve skvělém čase 50:40 a doběhl si tak pro osobní rekord. Při závodě hrály běžcům do kroku Powersongy, které si mohli před závodem prostřednictvím speciální aplikace Expres radia, volit.

Atmosféra závodu byla neuvěřitelná. Okouzlila mě trasa historickou Prahou a moc jsem se bavila čtením sloganů na závodních tričkách běžců

Atmosféra závodu byla neuvěřitelná. Okouzlila mě trasa historickou Prahou a moc jsem se bavila čtením sloganů na závodních tričkách běžců“, komentuje své zážitky z We Run Prague britská královna atletiky Paula Radcliffe. „ Byla to velká běžecká party, kterou si, myslím, užili běžci i jejich fanoušci“, dodává s úsměvem.

Vítězové We Run Prague

Přestože se We Run Prague snaží závodníky především bavit, účastní se ho také špičky české atletiky i zahraniční atleti, kteří oslavují běh především vynikajícími výsledky. Prvním mužem, který doběhl do cíle, se stal polský běžec Radoslaw Kleczek s výborným časem 30:46. Následoval jej český atlet Vítek Pavlišta s časem 31:07 a na třetím místě doběhl v čase loňský vítěz Ondřej Fejfar 31:29.

Nejrychlejší ženou závodu se stala Lucie Sekanová s časem 35:34. Na druhém místě doběhla v čase 36:36 Radka Churáňová. Třetí místo patří Šárce Macháčkové s časem 37:56.

Tisíce běžců a běžkyň zaplavily Prahu

Pro všechny ženy, které proběhly cílovou páskou, bylo navíc připraveno losování o startovné na ženském půlmaratonu v San Franciscu. Štěstí se usmálo na sympatickou černovlásku Simonu Melezinkovou, které cenu předala Paula Radcliffe. „Mám z toho obrovskou radost. Běhám každý den. Úplně mě to dostalo a tohle je největší odměna“, říká se slzami v očích šťastná výherkyně.

Doprovodný program

Po vyhlášení vítězů byla přichystána pro všechny běžce We Run Prague party. Závodníci i jejich fanoušci si užili vystoupení DJs Robota, Mike Trafika a Wiche.

Speciální zóna pro ženy

Specialitou pro letošní rok byla také relaxační zóna pro ženy, která vznikla ve spolupráci s titulem Cosmopolitan – Nike Women Zone, kde měly běžkyně možnost vyzkoušet kosmetické novinky, osvěžit se tělovou vůní nebo se nechat učesat a nechat se tak připravit na fotografie od profesionála, kterou si budou moci pořídit u fotostěny časopisu Cosmopolitan.

Výsledkový servis

Partnerem výsledkového servisu byl zpravodajský server idnes.cz, který měl v rámci Žlutých lázní své idnes café pro všechny zájemce.

Partneři

We Run Prague se běží pod záštitou hlavního města Prahy.

Oficiálním partnerem běhu je mimo jiné Pražská záchranná služba, která se postarala o bezpečnost běžců po celé trati, na startu a v cíli.

Pitný režim zajišťovala přírodní pramenitá voda Rajec a ionotový nápoj Isostar.

Ceny pro vítěze zajišťovala společnost BMW, Phillips a GoPro.

Více informací o běhu najdete na webových stránkách www.werunprague.cz.

Miloš Škorpil foto
WE RUN PRAGUE 2013 – Ulice Prahy zaplavily tisíce běžců WE RUN PRAGUE 2013 – Ulice Prahy zaplavily tisíce běžců WE RUN PRAGUE 2013 – Ulice Prahy zaplavily tisíce běžců

Hodnoť článek

4 z 5 hvězd lepší (11 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

Ivo Löffler | 4. 9. 2013 8.41 hod. | 212.20.110.xx
Kamile, běžel jsem a pár kolapsů jsem zaznamenal. Takže ta záchranka měla smysl. Ano je to spíše reklamní akce nabalená na běh a o to více se tam hlásí lidí, kteří právě touto desítkou začínají (nebo končí) svou běžeckou karieru. V tom počasí které panovalo (+24°C, slunečno) byla zejména návratová část po náplavce proti sluníčku a to muselo "zatopit" i běžcům, kteří jsou na teplo zvyklí. Pokud se nemýlím, byly dvě občerstvovačky na trati + cíl. Na Runtour bývají na trati tři +cíl.

Don Miro de Sitges | 2. 9. 2013 12.26 hod. | 80.254.154.xx
Zdravím do Česka. Mne spíš zaráží, že se v Praze konají během jednoho týdne dvě velké běžecké akce: minulou sobotu to byl WRP a příští sobotu Grand Prix Praha. Není to moc brzo po sobě? A není to moc pro Prahu jako takovou, dvě soboty po sobě omezení dopravy v centru a vše co s tím souvisí?

pavel kosorin | 2. 9. 2013 8.31 hod. | 90.179.36.xx
na každém takovém megapodniku je mnoho bláhových a kondičně velmi nepřipravených a tedy potenciálně ohrožených lidí, proto ta preventivní megaopatření, z pohledu zkušeného vytrvalostního běžce je deset kiláků opravdu směšná vzdálenost, ale z pohledu organizátorů nikoli – ti totiž dobře ví, že Češi jsou vyhlášenými hazardéry se zdravím, kteří se "nebojí" porušovat elementární pravidla hry a chtějí velké výsledky za co nejnižší cenu

Kamil | 1. 9. 2013 22.49 hod. | 88.208.94.xx
Nemůžu si pomoct, ale tahle akce mi přijde jako jedna mega velká reklamní show nabalená na běh. Opravdu byly nutné občerstvovací stanice co pár kilometrů? Nebo stan záchranářů? Vždyť 10 kilometrů je pro každého běžce vzdálenost, kterou dá kdykoliv si umane, bez jakéhokoli občerstvení. Copak někdo při téhle vzdálenosti kolaboval nebo "závod" nedokončil? A časový limit byl nastaven tak, že se to dalo kapku rychlejší chůzí dojít...

fotoMiloš Škorpil: Kamile, je vidět, že máš přehled o tom, co se v běhu děje, a že jsi skutečný odborník, jinak bys věděl, že všechna tato opatření nejsou zbytečná a byla přijata po té, co při prvním ročníku WRP zkolabovala celá záchranka v Praze. Než příště něco napíšeš, zkus si zjistit co a proč!

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

Běžecké akce

všechny články Běžecké akce

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Když je třeba – ZASTAV, když je třeba – BĚŽ DÁL : Miloši díky za další rady. Moc mě to pomáhá při mém běhání. »
 • Křížem krážem Karlovarským krajem : Jenom si dovolím takové drobné doplnění: vložené video „O běhání pro zdraví i pro…»
 • Běh mi zachránil život : Po x letech jsem opět narazila na tento příběh. Příběh, který změnil i mě život jakožto těžkému…»
 • Kurz – Instruktor kondičního běhu : Dobrý den, budete pořádat kurzy teď na podzim 2020. Nebo můžete doporučit kde je to možné? Zajímá…»
 • Nenechte se nachytat při výběru běžecké obuvi či běžeckého oblečení. Neplatí, že nejdražší rovná se nejlepší : Naprosto souhlasím. Fakt nezáleží na tom, jestli je oblečení drahé nebo levné. Hlavně musí být…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků