logotype Běžecká škola Miloše Škorpila

inzerce

Aš – Košice – 895 kilometrů za 10 dní na MMM Košice a pro „Achillovu Patu“

Aš – Košice – 895 kilometrů za 10 dní na MMM Košice a pro „Achillovu Patu“

Každý z nás máme svou Achillovu patu. Ovšem moje cesta z Aše do Košic, jak doufám, nebude o tom, že bych se snažil prát se svou Achillovou patou, ale bude pro DOZP Pata.

Rychlá navigace [zobrazit]

Obsah [skrýt]

 1. Trasa běhu Aš – Košice
 2. ITINERÁŘ BĚHU AŠ – KOŠICE
  1. 26. září 2013 – Aš – Stříbro (90 km)
  2. 27. září 2013 – Stříbro – Zdice (86 km)
  3. 28. září 2013 – Zdice – Plaňany (87 km)
  4. 29. září 2013 – Plaňany – Vysoké Mýto (92 km)
  5. 30. září 2013 – Vysoké Mýto – Litovel (84 km)
  6. 1. října 2013 – Litovel – Rožnov pod Radhoštěm (96 km)
  7. 2. října 2013 – Rožnov pod Radhoštěm – Vrútky (94 km)
  8. 3. října 2013 – Vrútky – Králova Lehota (85 km)
  9. 4. října 2013 – Králova Lehota – Spišská Nová Ves (85 km)
  10. 5. října 2013 – Spišská Nová Ves – Košice (75 km)
 3. 6. října – MMM Košice (42,195 km)
 4. Ubytování za soukromou konzultaci

Původně jsem chtěl běžet jako Spojenec pro Sportovní klub vozíčkářů, ale po naší prázdninové návštěvě Paty při Františkolázeňském soustředění a poté, co jsme se rozhodli letos při Františkolázeňské 24hodinovce běžet pro Patu, jsem si uvědomil, že vozíčkáře už jsme se alespoň nějak naučili mezi sebou vnímat a nečiní nám problém, když je vidíme. Kdo z nás však ví, jak žijí lidé v zařízeních jako je Pata? Skoro nikdo.

Běžecká škola na návštěvě DOZP Pata

A kdo z nás ví o nějaké Transformaci sociálních služeb pro lidi s postižením? Takže svůj běh napříč Česko-Slovenskem poběžím pro Patu a každý, kdo se ke mně přidá, bude požádán, aby za každý kilometr uběhnutý se mnou přispěl na potřeby lidí, kteří se z Paty odstěhují a začnou žít normální život. Jak jsem se přesvědčil při naší návštěvě, peníze budou použity opravdu smysluplně.

Trasa běhu Aš – Košice

Původně jsem inzeroval trasu, která by vedla z Prahy přes Brno do Hodonína a pak dál Slovenskem. Když jsem si pak spočítal, že díky modernizacím silnic by se její délka blížila k 1000 kilometrům, tak jsem se nakonec rozhodl pro trasu Aš – Plzeň – Praha – Pardubice – Olomouc – Rožnov pod Radhoštěm – Žilina – Liptovský Mikuláš – Štrba – Spišská Nová Ves – Krompachy – Košice. I tak to vyjde na 895 km, což představuje denně 2 maratony a kousek.

Takže se tímto omlouvám těm, kteří se těšili, že se ke mně někde v blízkosti svého bydliště přidají, ale jejich smutek bude vyvážen radostí těch, kteří si stýskali, že neběžím kolem jejich humen.

ITINERÁŘ BĚHU AŠ – KOŠICE

Aš – Košice – 895 kilometrů na MMM Košice a pro „Achillovu Patu“

26. září 2013 – Aš – Stříbro (90 km)

Start v Aši bude v 8:00, cestou se chvilku zdržím na Patě, ale opravdu jen chvilku, abych byl v 11 h v Chebu, kde bych si rád zaběhl na oběd do naší oblíbené čtenářské kavárny JOKER. Pak budu pokračovat do Plané u Mariánských Lázní, kde bych chtěl být v 17:00 a odtud pak seběhnu ještě do Stříbra, kde bych rád přespal. Do Stříbra bych se rád dolopotil okolo 20:00.

27. září 2013 – Stříbro – Zdice (86 km)

Ze Stříbra vyběhnu v 8:00 a vezmu to na Kozolupy (9:30), Plzeň (11:00). V Plzni se chvilku zdržím na oběd a měl bych zde převzít zdravici od města, které se na to, být Evropským městem kultury, chystá, pro město Košice, které jím právě v tomto roce je. Pak poběžím do Ejpovic (13:30), Rokycan (14:00), Mýta (16:00), Žebráku (18:00), abych to pro tento den zapíchl kolem 19. hodiny ve Zdicích.

28. září 2013 – Zdice – Plaňany (87 km)

Ze Zdic vyběhnu v 8 ráno, v Berouně bych byl rád v půl desáté a v Praze v půl druhé odpoledne. Tady lehce poobědvám a vezmu to cyklostezkou na Dolní Počernice (15:00), lesem do Klánovic (16:30) a Úval (18:00), kde se zase vrátím na silnici a po ní zaběhnu ještě do Plaňan, kde bych byl rád do devíti večer.

29. září 2013 – Plaňany – Vysoké Mýto (92 km)

Z Plaňan budu vybíhat tradičně se školním zvoněním, tedy v 8:00. Kolínem bych rád probíhal v půl 10, Chvaleticemi kolem půl 12. Tady se stavím nejspíš na oběd a budu pokračovat do Pardubic, kde bych chtěl být okolo půl 16. hodiny. Tady mě bude čekat ještě nějakých 33 kilometrů do Vysokého Mýta, prvního „Květu míru“, který jsem zde pomáhal zasadit při Světovém běhu míru v roce 1993. Ve Vysokém Mýtě bych chtěl finišovat okolo 20:00.

30. září 2013 – Vysoké Mýto – Litovel (84 km)

Z Vysokého Mýta vystartuji na další pouť po Česko-Slovensku v osm ráno. Odtud si to namířím do dalšího „Květu míru“, který byl vyhlášen v roce 1995 ještě společně s ostatními městy regionu okolo Růžového paloučku (místa, kde se naposledy loučili se svou otčinou čeští bratři po prohrané bitvě na Bílé hoře), do Litomyšle. Zde bych měl být kolem 10. hodiny. Odtud zamíří má cesta na Moravu, do Moravské Třebové. Zde bych chtěl být kolem čtrnácté hodiny. Nejspíš zde poobědvám a pak si dám na vytrávení dalších 35 kilometrů do Litovle. Dá-li Bůh, budu tu okolo půl osmé večer.

1. října 2013 – Litovel – Rožnov pod Radhoštěm (96 km)

Tohle by měla být nejdelší etapa, čítající 96 kilometrů, protože už budu na cestě šestý den, měl bych být na ni dobře rozběhanej, tak jsem zvědav, jak ji budu dávat. Každopádně chci vyběhnout tradičně v 8 ráno a vzít to odtud do Olomouce. Olomoucí bych měl probíhat kolem půl jedenácté, směřovat odtud budu do Lipníku nad Bečvou, kde bych měl být okolo 13. hodiny. Tady poobědvám a poběžím dál do Hranic, kde bych měl být kolem půl 4 odpoledne. Z Hranic mě pak bude čekat cesta do Valašského meziříčí (18:30) a do Rožnova pod Radhoštěm, kde bych chtěl být kolem desáté večer.

2. října 2013 – Rožnov pod Radhoštěm – Vrútky (94 km)

Z Rožnova budu vybíhat opět plný síly se zvoněním školních zvonků v 8 hodin. Tenhle den bude zvláštní, neboť z Rožnova budou směřovat moje kroky už na Slovensko, konkrétně do Makova (12:00), Bytči, tady bych měl být kolem 16. hodiny. Do Žiliny bych se měl dostat okolo půl 7 večer a ubíhat ještě do Vrútek, kde bych rád spočinul na pohodlné posteli někdy po půl desáté večer.

3. října 2013 – Vrútky – Králova Lehota (85 km)

Tohle by měl být po dvou skoro 100 km dnech odpočinkový den, v němž mě bude čekat „jen" 85 kilometrů. Tradičně vyběhnu v 8 hodin ráno, naberu směr Ružomberok, kde bych chtěl být v 11 hodin, pak zamířím své kroky do Liptovského Mikuláše. Tam bych chtěl být v šestnáct hodin. Odtud poběžím do Liptovského Hrádku (17:30) a havaj bych měl mít už v půl 7 večer, tedy pokud to do té doby stihnu do Královy Lehoty.

4. října 2013 – Králova Lehota – Spišská Nová Ves (85 km)

Z Králové Lehoty vyběhnu, jak jinak, v 8 hodin. S Danou, která bude řídit celou dobu mé cesty doprovodné vozidlo, se vydáme do Štrby, tady bychom měli být ve 13. hodin. Odtud pak bude naše cesta směřovat do Svitu, tam bychom měli být kolem 15:00. Ze Svitu se vydáme do Spišského Štvrtku, ten bych měl probíhat kolem osmnácté hodiny. Odtud bych to měl mít do Spišské Nové Vsi jen hodinku a půl běhu. Pokud tomu tak skutečně bude, zastavím zde v půl osmé večer a půjdu se připravit na poslední den, v němž bych měl konečně uvidět Košice.

5. října 2013 – Spišská Nová Ves – Košice (75 km)

NB 1080NB 890

Poslední den na cestě. Asi bych si na sebe měl vzít něco slavnostního, ale zůstanu v tom, co mně až sem, jak pevně doufám, věrně sloužilo, tedy v jednom z typů NB a oblečení ODLO. Vyběhnu jako obvykle v 8 hodin. Dnes to bude celkem jednoduché na orientaci, tady by neměl zabloudit ani Reni z behame.sk, který, když mě byl navštívit v Praze, šel úplně na druhou stranu, než jsem jej navigoval. Dnes poběžím jen do Krompachu, tady bych chtěl být v 11:30, lehce zde poobědvat, abych pak kolem 19. hodiny doběhl do Košic a mohl se spolupodílet na zapálení „Maratonského ohně“, událost, na níž se těším od loňského roku, kdy jsem jí byl přítomen.

6. října – MMM Košice (42,195 km)

Tak tyhle kilometry, na rozdíl od těch předchozích, budou sedět a rád bych je zvládl s Jankem a Rosťou, dvěma svými slovenskými kamarády, s nimiž jsem na tom domluvený a s každým, kdo se k nám přidá, zhruba za 5 hodin, tedy v čase, v němž běžně běhám maraton jako vodič. Věřím, že mi zbude po těch předchozích 10 běžeckých dnech a 895 absolvovaných kilometrech dostatek sil, abych je nebrzdil.

Ubytování za soukromou konzultaci

Sakra, jak se píše, když chce člověk o něco požádat a není na to zvyklý?:-). Asi takhle, poběžím každopádně, ale moc by nám pomohlo, kdyby se našli kamarádi či kamarádky, kteří by ubytovali dva znavené poutníky a to někde poblíž míst, kde budeme cílovat, tedy:

 • Vysokém Mýtě
 • Litovli
 • Rožnově pod Radhoštěm
 • Vrútkách
 • Králové Lehotě
 • Spišské Nové Vsi

Díky, už se těším na všechny, kteří se přidají, aby mě podpořili v běhu, aby podpořili Patu i na ty, kteří nám případně nabídnou nocleh. Spojení na nás je: dana.skorpilova@gmail.com, případně naše profily na FB Miloš, Dana. Speciální stránka běhu na FB, kde se budete moci také přihlásit, bude zprovozněna v tomto týdnu.

Na organizaci běhu Aš – Košice se podílejí www.bezeckaskola.czwww.behame.sk, kde se mnou budete moci běžet alespoň virtuálně, pokud se vám nepoštěstí být některý z dnů přímo u toho.

Miloš Škorpil foto
Aš – Košice – 895 kilometrů za 10 dní na MMM Košice a pro „Achillovu Patu“ Aš – Košice – 895 kilometrů za 10 dní na MMM Košice a pro „Achillovu Patu“ Aš – Košice – 895 kilometrů za 10 dní na MMM Košice a pro „Achillovu Patu“ Aš – Košice – 895 kilometrů za 10 dní na MMM Košice a pro „Achillovu Patu“

Hodnoť článek

5 z 5 hvězd líbí se mi (23 hodnocení)

Bookmark and Share

Vložit komentář Vložit komentář

LiborT | 9. 9. 2013 0.44 hod. | 88.102.115.xx
Miloši,
tak často zase nikoho na takovou běžeckou štreku nevyprovázím, tak ještě nemám nacvičeno, co se vlastně přeje.
Někdo by řekl „hodně zdraví“,
jiný popřál „spoustu sil“,
možné přidat i „krásné počasí a žádný déšť“,
nebo „prima zážitky“,
taky třeba „zajímavá setkání“,
výrobci obuvi by určitě dodali „pevnou a pohodlnou obuv“,
a ti od běžeckých oblečků by je chtěli trumfnout „příjemným a rychleschnoucím prádlem“,
milovníci Hvězdných válek vyřknou „nechť tě síla provází“,
cestovatelé „i cesta je cíl“,
pijáci se přidávají se svým „hlavně ať nemáš sucho v krku“
a já pořád nevím, co z toho vybrat. Tak ti to přeju všechno a k tomu ještě HOOODNĚ ŠTĚSTIIIÍÍ
Libor
PS: Mimochodem v souvislosti s touto cestou se v jistých kruzích hovoří o zatím tajném, nicméně připravovaném skandálním odhalení ing. Králika, že „Škorpil se stěhuje na Slovensko“. Ale jak říkám, zatím je to tajné, tak pssst.

1 . 2 

prohledávání Běžeckých článků


inzerce

seriál AŠ – KOŠICE pro "Achillovu PATU"

Pomáhej během

všechny články Pomáhej během

Anketa – hlasuj i ty!

kde se diskutuje

 • Rizika běhu, aneb jak lze také číst závěry studie MarathonLab IKEMU : Mirku, díky za odpověď Martině. Martino, jednak gratuluji k osobákům na 5 a 10 km, a jsem rád, že…»
 • Rizika běhu, aneb jak lze také číst závěry studie MarathonLab IKEMU : Ahoj Mirku, loni jsem běžela půlku na jaře, ale pak jsem trénovala na osobák na 5km (podle Milošova…»
 • Rizika běhu, aneb jak lze také číst závěry studie MarathonLab IKEMU : Martino, jestl máš teď chřipku v polovině února, měla bys začít s během až v březnu. Plán s mi zdá…»
 • Rizika běhu, aneb jak lze také číst závěry studie MarathonLab IKEMU : Moc se mi líbí Vaše analýza studie. Prostě hlavně vždy zapojit rozum. Mám otázku. Nechci jít na…»
 • Začal jsem běhat, ale ať dělám, co dělám, zrychlit nedokážu! Co mám dělat, abych běhal rychleji? : Dobrý den. Tenhle článek se mi opravdu moc líbí. Našla jsem se v něm krásně a aktuálně bych k tomu…»

inzerce

běžecká škola

Běžecká škola ve firmách eshop Běžecké školy Dámský běžecký klub

rubriky běžeckých článků

autoři běžeckých článků